Şimdi Ara

Wireless Hız Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Superonline ile defalarca görüştüm ancak kalıcı bir çözüm bulunamadı. Tam hatırlamıyorum ama yaklaşık 1,5-2 senedir superonline gece kuşu kampanyası kullanıyoruz(50mbit/100gb akn). Kablolu bağlantı yaptığımızda zaten direk 50mbit alıyoruz hatta bazen 60 oluyor. Kablosuzda da 30-50 arası değişiyordu. Ancak şu son 3-5 aydır 20nin üzerine doğru düzgün çıkamadı wireless. Superonline ile defalarca görüştüm bir çözüm yok. Bir ara yarım gün falan mesela bir 30mbit görüyoruz sonra hop tekrar 15-20lere düşüyor.

*Driverlarla veya modem güncellemesi ile ilgili midir dedim güncellemeleri yaptım bir değişiklik yok.
    *Virüs taraması da yaptım bir değişiklik yok.
    *Yeni yüklediğim uygulama falan da yok, her şey 30-50 gördüğüm dönemle aynı.
    *Çeşitli kanal, port vs. ayarlamaları denedim(ki önceden hiçbir ayar yapmadan 30-50 görürdüm) buradan da sonuç çıkmadı.
    *Modem reset, bağlantı güçlendirme vs. bir şeyler yapıldı superonline tarafından ama yine değişen bir şey yok.
    *Antivirüs kapatıp öyle denedim etkiler falan dediler hızı(ki eskiden antivirüs açık olurdu) ama yine değişen bir şey yok.
    *Farklı browserları da denedim ama sonuç alınamadı.

Şimdi de sizlere danışıyorum, ne yapsam ne etsem 20nin üstüne çıkamıyorum artık. Çözemiyorum ve aklım almıyor neden durduk yere gider wireless hızı. Teşekkürler şimdiden.

• Biraz daha bilgi gerek.
    Modem-router'iniz nedir?
    Bundan başka sorunlar var mı?
    Kablosuz bağlantılarda kopma oluyor mu?
    Kaç mbit ile kablosuz bağlantı sağlıyorsunuz?
    Modemin dibindeyken de aynı sorun devam ediyor mu?
  • *Huawei hgs253s
    *Hayır sadece kablosuzla ilgili sorun var. Kablolu bağlantıda sorun yok. Kablosuzda da sorun yoktu son 3-5 aya kadar.
    *Çok nadir.
    *Eskiden 30-50 arasıydı genelde de 35-40 çıkardı. Şimdi max 20-22 genelde de 15 civarı.
    *Evet modemin dibinde de fark etmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • armutyus A kullanıcısına yanıt
    Hg253s modemde kablosuz hız düşmesi kronik bir sorun.
    Birkaç defa modemim değişmiştir,ama bazen modem wireless bağlantıda 3-5 megabite kadar düşüyor.Ne zaman modemi kapatıp açarsam bağlantı normale dönüyor,kablosuz bağlantı hızım tekrar 40-50 megabit değerlerine dönüyor.
    Çözemedim
  • Kapatıp açmak da işe yaramıyor artık 10-20 arasına sabitlendi hız

Modem değiştirsem mi diye düşünmüyor değilim. Ama ne modem alacağımı bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, hız testini başka bilgisayarlarla yapıyorum ve 30-40 mbit görüyorum hız testinde. Ne kadar inanmak istemesem de galiba sorun benim notebookta 20mbitin üstüne çıkmıyor genelde de 13-15 civarlarında. Önerileriniz var mı, ne yapabilirim eski haline getirmek için hızı. İnternet üzerinde araştırma yaptım biraz ama bulamadım bir sonuç.
  • pc niz için tplink nano adaptor alabilirsiniz belki pc inizde sorun vardır, linkteki gibi daha ucuzunu bulursanız olabilir

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/150-mbps-kablosuz-nano-usb-adaptor-tplink-725n-160858161

birde superonline kendiniz modem alıp takmanız biraz zor kullanıcı adı şifrenizi vermezler, modeminiz kablosuz ağını kapatıp yanına bir tane linkteki ürün gibi bir router kullanarak kablosuz ağınızı kurabilirsiniz. daha ucuzlarıda vardır piyasada linktekiler sadece örnek olsun diye ekledim.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/netis-wf2414-150mbps-wireless-n-router-162728514
  • Teşekkürler tavsiye için ama bu tarz ürünleri en son çözüm olarak kullanmak istiyorum. Çünkü daha 3-5 ay öncesine kadar hiçbir sorun olmadan yüksek hızda bağlanıyordum aynı pc üzerinden.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.