Şimdi Ara

Alex Telles hakkındaki düşünceleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizce kalmalı mı, performansı nasıl? Bu adam daha çok genç ve yıllardır sol beki olmayan galatasarayda bence ortalamanın üstünde performans gösteriyor. Oyununun üstüne koyabilir. Seneye belki farklı bi telles izleriz ben umutluyum siz ne düşünüyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kız olsam belki...
  • Mancini'nin Galatasaray'a transfer anlamında tek hediyesi diyebilirim.

Alex Telles'in potansiyeli var.Geldiği zaman çıktığı maçlarda hepimizi umutlandırmıştı.(özellikle Arena'daki Chelsea maçında mükemmeldi)Fakat Prandelli ile birlikte, sezona iyi giremedi. (bunu normal karşılamak lazım, Prandelli hiçbir futbolcuyu lige hazırlayamadı,hicbir futbolcunun performansını arttıramadı)Giderek geriye doğru gitmeye başladı, savunma yönü çok zayıftı.Pozisyon almayı,kademe yönünü geliştirememişti
    Hücumda da üretken değildi, hücuma çıkıpta pozisyon zenginliği yaratamayan bek kıvamına bürünmüştü.

Hamza Hoca'dan sonra yavaş yavaş çıkışa geçti.Performansını arttırdı. Süre aldığı dakikalarda verimli oldu. Savunma özelliklerini geliştirdi. Kendisini fit hale soktu.Zaten ayağı temiz, tekniği iyi olan bir bek.

Bakmadan yapıp genelde kalecinin kucağına attığı orta yapma huyunu bırakıp hücumda daha verimli olmaya başladı.Yasin ve Sneijder ile birlikte o kanadı deliyorlar zaten. Rakibin sağ kanadı, Galatasaray'ın sol kanadını durdurmakta büyük güçlük çekiyor.
    Ben şuan için memnunum. Performansını bir tık daha yukarı çekebilirse Caner Erkin seviyesine ulaşır.

• Hakan Ünsal gibi bastığı zaman rakibini bozacak, deparının sesinden rakibini sindirecek bi sol bek lazım, zaten Hakan dan sonra öyle bek gelmedi GS ye. İdareten Ergün bek oldu, tekniği dışında vasattı, devşirme Riera bek oldu, tekniği dışında vasattı, şimdi de Telles bek oldu ve Telles i de beğenmiyorum.

• Gelişim sürecini tamamlayamamış bi oyuncu Bruma gibi

Ayrıca Telles brezilyada WL oynuyordu
    Yani 3-5-2 nin solundaydı..4 lü defansın soluna halâ alışamadı

• Galatasaray'ın uzun yıllar defansında bel kemiği olacaktır.

• Çöp.. Mancinin en büyük kazıklarından biri..
  • abicim ben bu adama kötü diyene cahil derim. yabancı sınırının kalkmasıyla birlikte inanılmaz bir çıkışa geçecek bakın göreceksiniz. hamza hocada iyi kullanıyor bekte ve kanatta orta yapma daha doğrusu yapamama sorunu haricinde inanılmaz kaliteli bir sambacı kendisi. değerini bilin adam olun. sınırın kalkmasıyla birlikte yepyeni bir çağ başlıyor hazır olun!
  • Buraya tam alışamadı üzerine geldiğinden beri durmadan td. değişti. Kafası çalışan bi futbolcu kendini geliştirse geleceği parlak.
  • Tanırım pırıl pırıldır.

Oyunundan falan gayet memnunum daha da iyi olur seneye. Ama 3 aydir uyumamis gibi bakiyor mac icinde

• Birkaç ay öncesine kadar Telleş deniyordu, şimdi kral oldu.

Önümüzdeki sezon performansı daha da artacaktır, Yasin ve Sneijder ile uyumu harika.

• Sneijder'e ayak uydurabilen 3 futbolcudan biri. Diğer ikisi Burak ve tahmin ettiğiniz üzere Yasin. Ver-kaçları, bindirmeleri arada havaya girip ortaya doğru kayıp şut denemeleri (Gereksiz bir anda denediğini görmedim.) bence gayet iyi. Yabancı bek anlamında en iyisi ligde, Caner'in ise bir tık gerisinde bence. Caner'in istikrar avantajını alsak o da bu halde olurdu diye düşünüyorum.

Kesinlikle kalması gereken oyunculardan biri kendini geliştirebilecek, çalışkan ve hırslı.
  • Ben pek isinamadim tellese.. Gecen yilin üstüne koyamadigi gibi gerileme oldu.. Kendini ispatlamis kolarov ayarinda biri alinacaksa gidebilir

• kaliteli kanatlar ve stoperler olduğu vakit izleyin Telles'i
  • telles'i beğeniyorum olcan şişkosu forma yüzü görmesin.
  • 7 milyon euro veren alabilir ben gelecek göremiyorum ne yazık ki neden mi?

1- bek oyuncusu hızlı ve çevik olacak
    2- teknik ve hızlı oynayacak
    3-çalım atıp adam eksiltebilecek
    4- fiziğini iyi kullanacak
    5- önce fizik yapması lazım tabi
    6- hava toplarını sektirmeyecek
    7- orta açmayı becerecek
    8- seken toplara sağlam vuracak uzaktan şutlar deneyecek
    9- frikik çalışacak
    10- çok sıkı çalışacak

bunları yaparsa dünyanın en iyi beklerinden biri olur. ben yapabilme ihtimalini pek göremediğim için ortalama bir oyuncu benim için. ramon motta bile daha çok verim veriyor üstelik bedava alındı. brezilyadan bir sürü oyuncu bulabilirsin o mevki için tellesi iyi para elden çıkarırsa takım...
  • Bir sol bek oyuncusunun hücum özellikleri defans özelliklerinden iyi diyorsak,en azından o futbolcu orta yapmayı bilecek...
  •  Alex Telles hakkındaki düşünceleriniz
  • 433 varyasyonunun atak versiyonunda ( 2 merkezi 1 playmaker) yanındaki stoper solak ve çirkef olursa önündeki açıkta alan boşaltıp çalım atan içe kat eden bir kanat olursa izleyin tellesi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.