Şimdi Ara

Bosch SMS43D12TR Modelde Ses Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
6.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Oncelikle sorunumu buraya aktarma sebebim sadece Turk toplumunu salak yerine koymalaridir. Daha ilk kullanimda ses sorununu fark edip, yetkilileri aradik, cagri merkezindeki kimsenin ses fazlaligi ile bir bilgisi yoktu, direkt teknik servis yonlendirdiler. Teknik servis geldi, 70 db e kadar ses cikaran makineme sunu soyledi, her makine bu sekilde ses cikartiyormus bosch da. Iade veya degisim istiyorsaniz bunun uzman kisilerce makinenin alinip merkeze goturulmesinden bahsetti, bir iki gun bekleyin haber vericem bilgisini verip yolladim.Bu arada arkadas bana sesin gercekten rahatsiz edici oldugunu sozlu sekilde belirtti. Sonra diger bosch bulasik makinelerinde kronik ses problemi var mi onu arastirdim.

Boyle bir ses sorunu yokmus, telefon acip degisim istiyorum dedim, ses fazlaliligi yuzunden degisim olmaz dediler. Cagri merkezini aradim kayit actim, gun icinde bi yetkili aradi kaydi actigimda, Yasemin Demir adli bi yetkili ses sorunu bizi alakadar etmez, makine bu dedi. Neye dayanarak sitenize ve uzerindeki etikete 48 db yazisi koyuyorsunuz, 20 senelik arcelik makinem 50 db den fazla ses cikarmiyordu dedigimde, bu konuda yardimci olamiyoruz dedi. Kapattim telefonu.

Sikayetvar a konu actim, ilk geri donus yapan arkadasta boyle bir sebepten degisim veya iade alamayacagini soyledi, hakkimi mahkemede arayacagimi soyledim, sonra video yollayin, bakalim dediler. Videoyu cektim, artik degisim degil iade istiyorum diyip yolladim, geri donus yaptilar, bir teknik servis daha geldi, onla da baktik, gerekli seyleri yazdi yolladi, simdi tekrar arandim, yetkili servis disinda genel merkezden de gelmeleri lazimmis.

Amac bir ay surenin gecip, defolu urunun iade hakkinin gecmesini saglamak, merak edenlere aciklamis olayim. Gecen hafta isin yokusa gidecegini gorup, mahkemeye verdim zaten, tek istegim musterilerini ve Turk halkini salak yerine koyan bu markadan uzak durun. Eger hakkimi aramayi bilmeyen, egitim gormemis bir birey olsaydim mahkemeye bile vermeyi basaramayacaktim bunlari. Simdi anadoluda ki bi teyzemiz bu 70 db de calisan makineyi alsa, mahkemeyle farkli seylerle mi ugrasacak ? Bu mudur olay ?

2010 da bir yakinimizin aldigi arcelik markasi bile 50-55 db arasinda calisiyor, bu aldigim urunu 2015 de aldim ben. Ne kadar komik degil mi ?

(Videoyu 11:05 itibariyle yukledim simdiden 100 den fazla kisiye ulasmis, youtubedan gorsun herkes bu rezaleti.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• acabuco kullanıcısına yanıt
    Makineyi içi boş çalıştırırsanız bu kadar çok ses çıkarması kadar doğal bir durum yok. İçi boş olduğu için pervanelerden çıkan su direkt kazanın duvalarına çarpıyor ve su basıncı yüksek olduğundan bu sesi çıkarıyor. İçi doluyken bu kadar fazla ses çıkarmaması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Makineyi içi boş çalıştırırsanız bu kadar çok ses çıkarması kadar doğal bir durum yok. İçi boş olduğu için pervanelerden çıkan su direkt kazanın duvalarına çarpıyor ve su basıncı yüksek olduğundan bu sesi çıkarıyor. İçi doluyken bu kadar fazla ses çıkarmaması lazım.

İci tikabasa doluyken, normal dolulukta, tamamen bosken, her sekilde boyle ses veriyor. Her sekilde denedik, bos sekilde calistirip cok ses cikiyo demek artniyetlice olurdu zaten
  • Kullandığınız cihaz giriş seviyesi bir ürün benzer fiyat aralığında ki bir çok cihazdan kaliteli ses seviyesi doluluk miktarına kullanılan programa göre değişebilir abartılacak bir durum göremiyorum sesten çok rahatsızsanız ürünü elinizden çıkartıp yüksek fiyatı göze alırım diyorsanız gidin miele alın.

• Ben de videoyu izleyince içi boş diye düşündüm. Video çekilirken ne oranda doluydu?

• Yetkili saticisi uzerindeki stickeri gosterip, 48 db ses seviyesini asmiyor diyorsa asmayacak o sesi. Kullaniciyi yaniltmaya haklari yok diye dusunuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: acabuco

Yetkili saticisi uzerindeki stickeri gosterip, 48 db ses seviyesini asmiyor diyorsa asmayacak o sesi. Kullaniciyi yaniltmaya haklari yok diye dusunuyorum

Kusura bakmayın ama siz markayı karalamaya çalışıyorsunuz. Bulaşık makinesi adı üstünde bulaşık makinesi ve içinde bulaşık varken çalıştırılan bir cihaz buna bağlı olarak ses seviyesi ölçümleri de tabii ki makinenin içi dolu vaziyette yapılır. Siz makineyi boş çalıştırıp da "Yetkili saticisi uzerindeki stickeri gosterip, 48 db ses seviyesini asmiyor diyorsa asmayacak o sesi" diyemezsiniz. Madem doluyken de aynı sesi yapıyorsa makinenin içinin dolu olduğunu gösterip programı başlattığınız bir video çekip burada paylaşın ses seviyesi yine bu kadar yüksekse haklılığınızı kanıtlamış olursunuz. Yoksa bu yaptığınız kuru bir marka karalamadan ileriye geçemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 22 Nisan 2015; 1:43:57 >

Ses kaydını yaptığınız profesyonel bir cihaz değil ne kadar sağlıklı ölçüm yapıyor ? Ses kaydını yaptığınız oda izole mi videodan duyduğum kadarıyla arka planda hırıltı ve farklı gürültülerde var neye dayanarak fabrika değerlerini tutmuyor diyorsunuz.

Bence çok iyi yapmışsınız.
    Dava sonucunda haklı olduğunuz da ortaya çıkarsa tekrar belirtin lütfen.
    İnşallah herkes sizin gibi hakkını savunmayı öğrenir bu ülkede
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    Beyfendi zaten firmadan izole bi ortamda, profesyonel ses olcum cihaziyla test yapmalarini istedim, ama gelen ekip bunu kabul etmedi. Cunku farkindalar sesin fazla ciktiginin, savunmalari 'bulasik makinesi bu, ses cikartmasi normal' oldu. Daha sali gunu yasandi bu muhabbet genel merkezden gelen sahislarla.

Ayrica bu fanboylugunuzu anlayamadim, siz haklidan yana misiniz yoksa tuketicilerini salak yerine koyan bir firmadan mi ? Eger icinin dolu oldugunu gosteren bir video koyarsam cevabiniz ne olacak ? Bu sefer de profesyonel ses olcum cihazi satin al onla olcum yap mi diyeceksiniz ?

Rica ediyorum mantikli olun biraz.. Amacim bana verilen bilginin ardini aramak. Bir sey soyleniyorsa buna sahip cikmalari lazim. Net asgari maastan fazla ucreti olan bir urunden soz ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acabuco -- 23 Nisan 2015; 0:51:46 >
  • Efrock E kullanıcısına yanıt
    Bizim halkimiz somurulmeye alistigi icin hakkini arayanlari sevemiyorlar. Tesekkurler, 5-6 ay icinde heyet kararini verir saniyorum, sonucu yazarim
  • quote:

Orijinalden alıntı: acabuco

Beyfendi zaten firmadan izole bi ortamda, profesyonel ses olcum cihaziyla test yapmalarini istedim, ama gelen ekip bunu kabul etmedi. Cunku farkindalar sesin fazla ciktiginin, savunmalari 'bulasik makinesi bu, ses cikartmasi normal' oldu. Daha sali gunu yasandi bu muhabbet genel merkezden gelen sahislarla.

Ayrica bu fanboylugunuzu anlayamadim, siz haklidan yana misiniz yoksa tuketicilerini salak yerine koyan bir firmadan mi ? Eger icinin dolu oldugunu gosteren bir video koyarsam cevabiniz ne olacak ? Bu sefer de profesyonel ses olcum cihazi satin al onla olcum yap mi diyeceksiniz ?

Rica ediyorum mantikli olun biraz.. Amacim bana verilen bilginin ardini aramak. Bir sey soyleniyorsa buna sahip cikmalari lazim. Net asgari maastan fazla ucreti olan bir urunden soz ediyoruz.

Ben kendi adıma konuşuyorum, fanboy değilim evimdeki makinenin markası beko hatta şimdi ben de ses seviyesine merak ettim baktım 39-48 db arasında değişiyor ama makine boşken çıkardığı ses koridorun sonundaki odadan duyulabiliyor net şekilde. Ben video da çektim yükler kanıtlarım. Siz de yükleyin kanıtlayın. Ben cihazınız profesyonel veya değil demedim bizim ölçümlerimiz tabii ki kesin sonuç vermez ama boş ve dolu arasındaki farkı görmeye yardımcı olur yani profesyonel cihaza gerek yok sizin haklılığınızı ispat etmeniz için.

Fanboylukla ne alakası var benim evimde de bosch'un ürünleri var yeri geldiğinde eksikliklerini belirtip eleştiriyorum da siz önce sorduğum sorunun cevabını verin telefonunuza kurduğunuz bir uygulama ile ses ölçümü yapıyorsunuz ortam sesini vs. kabul etmeyip bu makine gürültülü diyorsunuz farklı 2 video çekeyim biri boş biri dolu şekilde bakalım süper mantığınız arada ki farkı ayırt edebilecek mi ? Size diyoruz ki anormal bir durum yok ortada siz hala aksini iddia ediyorsunuz alın üst seviye ürünlerde bile benzer sesler var.

https://www.youtube.com/watch?v=wvKlmHdVnKQ

https://www.youtube.com/watch?v=ROSjN_uwqEM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 23 Nisan 2015; 8:19:20 >

• Sorun açıkca belli.Makine TR üretimi olduğundan işcilik sıfır ! gelişi güzel hızlıca montajı yapılmış malzemeden çalınmış !
    Makine kapağında,yan duvarlarda vs.. ses izolasyonu sağlayan keçe yok su çarptıkça sesin fazla çıkması bu yüzden boş sesi resmen aynı makinenin alman üretimi olanlarında bu sorun yok..

Alman üretimi Siemenslerde böyle değil her yeri bu ses izolasyonu sağlayan keçe ile kaplı kedi bile uyuyor makine önünde o derece sessiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 23 Nisan 2015; 17:06:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Sorun açıkca belli.Makine TR üretimi olduğundan işcilik sıfır ! gelişi güzel hızlıca montajı yapılmış malzemeden çalınmış !
    Makine kapağında,yan duvarlarda vs.. ses izolasyonu sağlayan keçe yok su çarptıkça sesin fazla çıkması bu yüzden boş sesi resmen aynı makinenin alman üretimi olanlarında bu sorun yok..

Alman üretimi Siemenslerde böyle değil her yeri bu ses izolasyonu sağlayan keçe ile kaplı kedi bile uyuyor makine önünde o derece sessiz

Bizim makinenin her yerinde keçe var ama boşken aynı sesi çıkarıyor peki bunu da açıklayın? Hatta bizim makinenin arka sac da tamamen zift kaplı hiç açıkta bir yer yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 23 Nisan 2015; 17:17:08 >

• Bizim makinede hiç yalitim yok ama buna rağmen bu vieodaki makine ile sesi aynı
    Videodaki makine 48 db
    Bizimkisi 57 db Profilo

• Vardır mutlaka ses yalıtımı beko ile bir tutmayın profiloyu arasında 2 kuşak teknoloji farkı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Vardır mutlaka ses yalıtımı beko ile bir tutmayın profiloyu arasında 2 kuşak teknoloji farkı var

Size verilebilecek en güzel cevap bu video olur.

• Evet vardır belki ama azdır olsa da
    Evet ben de Beko yu çok beğenmiyorum
    Ama kalitesiz diye de sessiz olmasının önüne geçemezsiniz bence
    Beko zaten taklit le gelişmiş ordan buradan çalıntı teknolojilerle dolmuş marka maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -DanceOfEternity- -- 23 Nisan 2015; 18:38:14 >
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    Makinenizi beğenmesem de sessiz olmasını çok begendim bu arada
    Sessizlikte aynı Bosch Siemens in m s serileri gibi tarafsızim bu konuda

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.