Şimdi Ara

4g çıktığında net paketleride değişir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bi konuda görmüştüm 4G çıktığında 2 GB internet hemen biter yazıyordu.Buna göre Avea bana göre kpanyada 1 numara net paketler 10 15 gb ye cikarmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4G ile birlikte VOIP baslayacaktır mobilde.
    Data paketleride katlanarak artar.
  • Çıktığı gibi ciddi bir yükselme olmaz. 3G'de yoğunluk altında olan pek çok yer var. Bunların rahatlaması lazım önce. Ondan sonra yavaş yavaş başlar işe yarar şeyler çıkmaya. Yine de çok muazzam şeyler beklemeyin kısa vadede...

VoIP şu anda da kullanılabiliyor tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Çıktığı gibi ciddi bir yükselme olmaz. 3G'de yoğunluk altında olan pek çok yer var. Bunların rahatlaması lazım önce. Ondan sonra yavaş yavaş başlar işe yarar şeyler çıkmaya. Yine de çok muazzam şeyler beklemeyin kısa vadede...

VoIP şu anda da kullanılabiliyor tabi.

2016 da çıkari mı paketler.ben zaten 4g kullanmam 3g kullanirim boylece diyelim 25 gb net ciksa ps3 ume baglar oynarim 3 g ile

• huseyinadukeeee kullanıcısına yanıt
    2016'da paketler çıkar ama her şey yatırım boyutu meselesi. Yani kaç siteyi hızlı bir şekilde 4G'ye geçirebilecekleri meselesi. Öncelikle yüksek yoğunluğu olan yerlerde 4G istasyon donanımları kurulumu gerçekleştirilir ve aktif edilir. Sonra 3G ile 4G şebekelerdeki yük dengesi incelenir. Sadece 4G değil, 3G'nin de iyi değerlerde bir şebeke performansına sahip olması gerek çünkü. Bunun için de yoğunluk olan bölgedeki trafiğin 4G'ye alınması gerekir. Ancak ya o bölgede 4G kullanıcısı az ise? Bu durumda 3G yoğunluğu da devam eder.

Hani 3G'nin de performans olarak belli değerlere ulaşabilmesi gerekir ki, operatörler kapasite sıkıntısı yaşamayacaklarından emin olup kotaları yükseltebilsinler. Mesela PS3'ünüzü 3G'ye bağladınız, zaten yüksek olan ping değerleri yoğunluktan dolayı daha da yükselirse oyunun tadı kaçabilir. Halbuki 4G'de hiçbir sıkıntı olmayabilir o anda.

Şebeke yönetimi zor bir şey olduğundan, operatörler ilk anlarda çok yüksek kotalara çıkmayacak, ya da çıkarsa da ücretini alacaktır. 25 GB vs. ulaşılabilir değerler ama 2016'dan sonraya kalabilir gibime geliyor.

Amerikan operatörlerinin sitelerine bakayım dedim, arkadaş o kadar karışık site mi olur. AT&T'de gördüm 240$ civarına 30GB paket mesela. Verizon'da tarihi eser bir abone almayan sınırsız paket var, gerisi 10 GB sanırım en üst paketler. Sprint ve T Mobile'da 60 - 80$ civarlarına sınırsız İnternet içeren tarifeler var. Sprint de oranın Avea'sı gibi biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 13 Nisan 2015; 18:35:46 >

• 100 mb internet paketleri var hala. Dusunun 4g ile. Sadece dakikalar icinde tukenecek. 2gblar bile 3gye dayanamiyor.

• Veriyi yiyen 2G, 3G ya da 4G değil ki. Kullandığınız telefonlar ve uygulamalar. Tarihi eser telefonlarımda video hariç hala 100 MB yeterli. Opera Mini ile gayet iyi kullanılıyor. Yeni telefonlarda ise video ve uygulamalar fena veri götürebiliyor. Dizüstü bilgisayarımda YouTube izlerken en fazla 720p ile izliyorum. Ancak telefondaki uygulama ise FullHD oynatıyor videoları. Ekran çözünürlüğü muhabbetine iyi gidiyor kota...
    Facebook vs. uygulamalar... Sürekli sayfayı aşağıdan yukarı doğru kaydırırken yüklenen tonla görsel oldukça veri götürüyor çözünürlükten dolayı.
    Yani kullanım alışkanlıkları önemli.
    Tabi 4G ve o kota bende olsa, birkaç hız testi yapar anında duman ederim o kotayı. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xhenderon

100 mb internet paketleri var hala. Dusunun 4g ile. Sadece dakikalar icinde tukenecek. 2gblar bile 3gye dayanamiyor.

Dogru gecen gun 1gb aldim 10 gunde 200 mb kalmis

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.