Şimdi Ara

Gezi için bisiklet tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hazır yaz yaklaşıyorken bisiklet arayışındayım.
    Amacım: Hem gezip hem eğleneceğim bir yaz programı hazırlıyorum kendime. Blog sitesi açıp, gezimle ilgili anılarımı, fotoğraflarımı paylaşacağım. Bu gittiğim illerde 1-2 belki de 3 gün konaklayacağım. Ankara'da yaşıyorum ve çevre illeri gezmeyi planlıyorum. Ankara, Isparta, Eskişehir, Kütahya, Antalya vs. Dolayısıyla zamanımın çoğu asfalt yollarda geçecek. Elbette yanımda sırt çantam ve sele altı çanta gibi eşyalar da olacak.
    Bunun için ne tür bir bisiklet önerebilirsiniz acaba?

Elimde bisiklet için ayırdığım (aksesuar hariç) 1000-1500 tl var. 1.85 boyundayım ki bu da 57-60 arası kadro boyunda bir model alacağım anlamına geliyor sanırsam.

Bu konuda bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Mesajlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexarrow -- 13 Nisan 2015; 1:20:08 >

• Günceldir...
  • Bagajlı turlar için genellikle iki tür bisiklet önerilir. Bunlardan ilki utility bike denilen çok yönlü tip bisikletlerdir. İkincisi ise taşınacak ağırlığın durumuna göre fitness grubu modelleridir.

Bu bütçelerde pannier rack denilen ön maşa için bagaj ve 25-40 kg yükleme için stabilitesi ve dayanımı yüksek, dişli oranları yumuşak olan Scott Sub 40 önerilir.

Gidonun kelebek gidonla değiştirilmesi hem çoklu tutuş pozisyonu hem de yeterli aparat montaj yeri açısından faydalıdır.

Eğer kamplı turlar yerine otel konaklamalı turlar düşünülüyorsa fitness bisikletler hafiflik açısından çok daha iyi seçenekler haline gelir. Lapierre Urban Shaper 400 bu alanda en beğendiğim modellerden.

Fazla yük taşımadan uzun yolculuklara çıkmayı planlayanlar için yol bisikletleri de tercih edilebilir, lakin sizin bütçenizde pek fazla seçenek mevcut değil. Bir arkadaşım Cube Peloton bisikleti ile İstanbul-Artvin-Muğla turu yapmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sadettinz S kullanıcısına yanıt
    Scott Sub 40 en uygunu olacaktir sanirim. Çok teşekkürler zaman ayırıp cevapladığınız için :)

• dexarrow kullanıcısına yanıt
    hocam arkadaşla düşündüğümüz planı yazmışsın.geziye başlarsan haber et.
  • Tabii ki önce hazırlıklarımı tamamlayayım haber ederim :)

• Mesajım bulunsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.