Şimdi Ara

HESAPLI GIDA - AFYON SUCUK BURADA... (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.368
Cevap
53
Favori
89.157
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CHARGEN83

quote:

Orijinalden alıntı: Salvodor_07

Sayin satıcı.
    Kg da Eksik gönderdiğiniz sucuklarinin telafisini yapiyormusunuz?
    Yoksa ne çıkarsa bahtinami diyorsunuz?

Merhaba tabiki eksik olanlarin telafisini yapiyoruz. Yalniz kiloda 30-40 gr ayarlamak zor şuan sadece bir arkadasa eksik gitti o da 250 gr kendisine eksik gonderilen telafi edilecek.

1 kg da 40 gr fire olursa 100 kg da 4 kg yapar 1 kg sucuk 30 tl zaten 100 kg satsan 120 tl fireden kar ediyorsun. Genel olarak boyle esnaflik ticaret olmaz. Terazin az olmayacak !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaklardan Gelen -- 21 Nisan 2015; 23:36:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulvi-

quote:

quote:

Sayin satıcı.

Merhaba tabiki eksik olanlarin telafisini yapiyoruz. Yalniz kiloda 30-40 gr ayarlamak zor şuan sadece bir arkadasa eksik gitti o da 250 gr kendisine eksik gonderilen telafi edilecek.

1 kg da 40 gr fire olursa 100 kg da 4 kg yapar 1 kg sucuk 30 tl zaten 100 kg satsan 120 tl fireden kar ediyorsun. Boyle esnaflik ticaret olmaz. Terazin az olmayacak !

kesinlikle haklı.

• quote:

quote:

quote:

Sayin satıcı.

1 kg da 40 gr fire olursa 100 kg da 4 kg yapar 1 kg sucuk 30 tl zaten 100 kg satsan 120 tl fireden kar ediyorsun. Boyle esnaflik ticaret olmaz. Terazin az olmayacak !

Sert ve yerinde cevap olmuş.

Ticaretin temeli doğruluk ve iyiliktir. Alıcı ve satıcının gönül rızâları, fiyat hususunda insaf ve itidalden ayrılmamaları, karaborsacılık yapılmaması, haram ve helâl hudutlarına riâyet olunması; fâizcilikten, ölçü ve tartıda hile yapmaktan, aldatmaktan, yalan söylemekten, yemin etmekten, haddinden fazla pahalıya satmaktan kaçınılması... gibi kaideler, ticaret hayatının mühim şartlarındandır.

Bilerek yapılıyorsa.
    "Ölçü ve tartıda hile yapanların vay hâline!" (Mutaffifîn: 1)

• 2 kilo aldım sucuklar dün geldi oldukça yaş bence bu sucuklar hiç bir kurutma işinden geçmemiş paketlenmiş gönderilmiş çok az eksik gramajlı geldi tartımdan yada satıcının tartısından kaynaklı yada yolda kaybettiği nem kaynaklı olabilir onu önemsemedim ama kuruyunca epey eksileceği bir gerçek. Tat olarak beğendiğimi de belirtmek isterim.

Ekleme: Ürün gramajı ile ilgili bir ekleme yapayım bahse konu eksiklik önemsiz denecek kadar az ve bu hata benim tardımdan kaynaklı da olabilir tekrar belirteyim kafa karıştırmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilcc -- 21 Nisan 2015; 10:13:35 >
  • quote:

quote:

quote:

Sayin satıcı.

Merhaba güzel hesap yapmışşınız yorumunuz için teşekkürler. Bizim normal satışlarımızda zaten sucuk tartılarak fiyat hesaplanıyor gramaj neyse fiyatta o oluyor. ama maalesef internetten satış yaparken o gramajı ayarlayamazınız. Bazen biraz az biraz farklı olabiliyor. Piyasanın en uygun fiyatını verdiğimiz için sizden bu 30-40 gr farkı anlayışla karşılayacağınızı düşünürdüm. Nasıl esnaf olunur hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkürler, bu tavsiyenizi dikkate alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: real_agabey

quote:

quote:

quote:

Sayin satıcı.

Sert ve yerinde cevap olmuş.

Ticaretin temeli doğruluk ve iyiliktir. Alıcı ve satıcının gönül rızâları, fiyat hususunda insaf ve itidalden ayrılmamaları, karaborsacılık yapılmaması, haram ve helâl hudutlarına riâyet olunması; fâizcilikten, ölçü ve tartıda hile yapmaktan, aldatmaktan, yalan söylemekten, yemin etmekten, haddinden fazla pahalıya satmaktan kaçınılması... gibi kaideler, ticaret hayatının mühim şartlarındandır.

Bilerek yapılıyorsa.
    "Ölçü ve tartıda hile yapanların vay hâline!" (Mutaffifîn: 1)

Merhaba sayın real_agabey dediklerinize aynen katılıyorum. İlk mesaja bu bilgileri ekledim. Ama tekrar söylüyorum bu gibi ürünlerde internet satışlarında fiyat belli olduğu için tartılarak hesap yapmak söz konusu olamıyor. küçük gramaj farkları olabiliyor. İlk mesaja bu gramaj farklarından bahseden bir düzeltme yaptım, Üzerimde kalmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilen Biri

Ben bu satıcıdan daha önce 2 kg aldım ve hâlâ yiyorum. Ürün güzel. Sıkıntı yok arkadaşlar. Satıcı da ilgili biri.

Yorumunuz için teşekkürler, afiyet olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altayliyim

quote:

Orijinalden alıntı: awdasase

Siparişi eline ulaşıp, tadına bakan oldumu acaba?
    Yorumlara göre sipariş vereceğim bende. Mangal yapsam tadı nasıl olur acaba? :)

ben 3. kez aldım bugün, hemde 3 kilo
    nasıl olduysa anlık indirim verdi

Benim ağız tadıma uygun, güzel sucuk tavsiye ederim

Sayın altayliyim teşekkürler, afiyet olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 181501

Bende dun gelen sucugu dun tarttim 1.38kg geldi bu sabah denedim sucuk guzel fakat damak tadı bana uymadı asiri baharatlı geldi bana bogazim yandı uzun yıllardır tire ege sucugu kullandığım için farklı geldi bana uzun yılların alışkanlığı ışte yabana gitmez ailede sucuk sever çok duruma göre tekrar siparis gecebilirim.

Afiyet olsun inşallah tekrar görüşmek üzere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _kartal_07

bir kere bile gelmedi indirim

Merhaba arkadaşım bu indirim olayını bende anlamadım. Bazı arkadaşlara her gün geliyor ama hiç gelmeyen arkadaşlar da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademtulu

Arkadaşlar kargo biraz önce geldi. Paketlemesi güzel. 2kilo almistim. Toplam 7 kangal gelmiş. Kolinin içinden ayrica poşet çikiyor, buda ince bir düşünce. Tadına gün içinde bakıp yorumumu yazarım.

Sayın ademtulu yorumunuz için teşekkürler, afiyet olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Eskici

Kavurma satışı için ilan açarsanız almayı düşünebilirim.

Yasin bey merhaba kavurma için de satış açacağım, Kayseri'den gelecek kavurma fiyat olarak belli değil. Yine sanalpazardan satış olacak indirimlerden faydalanabileceksiniz. Görselleri ve bir takım küçük pürüzleri de giderdikten sonra 2 gün içinde sanırım olacak. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knoxville

kargo bedava durumu ne oldu ?

Bütün satışlar için kargo bedava!
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBearGrylls

kredi kartım yok banka kartı yada paypal ile alabilir miyim acaba

Merhaba ödeme ekranında kredi kartı yerine hesaba havale seçeneğini seçiyorsunuz. Burada sistem sanalpazarın hesap bilgilerini veriyor. Ödemeyi yapıyorsunuz ben kargoyu gönderiyorum, Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slayer_

Market sucuklarından bıkmışız ürün çok lezzetli arkadaşlar tavsiye ederim. 2kg aldım bugün geldi paketim.
    Satıcı arkadaşta çok ilgili biri.

Sayın Slayer_ yorumunuz için çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Kilogram ile ilgili bende yazayım dedim. Bana satıcı arkadaş çok fazla göndermişti. Sanalpazarda bu jesti için özellikle teşekkür ettim. Eksik çıkan arkadaşlarınki bence gözden kaçmıştır. Bende aldığım gibi hassas terazimle ölçmüştüm.
    Tadı zaten güzeldi, stok bitmek üzere tekrar alacağım hayırlısı.

Sayın fktanik her zaman bekleriz, afiyet olsun.
  • Arakadaşlar Gr. hesabına bu kadar takılıyorsanız gidin marketten alın sucuğunuzu, satıcı arkadaşın belirttiği gibi internet satış ortamında gr. hesabı yapılmıyor.
    Eksik gelende olmuş fazla gelende sonuçta yaş ve taze ürün alıyorsunuz....
  • arkadaşım bende az önce 3 kg.sipariş geçtim.bugün kargoya verirmisiniz?birde hangi kargo ile gelecek acaba?
  • Slayer_ kullanıcısına yanıt
    Hiç kimseye nerden alışveriş yapacağını, hiç kimse söyleyemez arkadaşım. Beğenmiyorsan git marketten al nasıl bir cümle anlamadım? İsteyen istediği yerden alışveriş yapar. Ürün 1 Kg. denmişse, öyle gelecek. Vay efendim internet alışverişinde Kg. takıntısı olmazmışta gibi absürt bir cümle olmaz. İşte sizin gibiler yüzünden hakkımızı arayamıyoruz ülkemizde.

Eğer ürün size vadedilen ürün değilse ya da gramajında sorun varsa, satıcıyla irtibata geçip telefisini istersiniz. Satıcı telafi işine yanaşmıyorsa, zaten sanalpazar'dan alışveriş yaptığınız için onay vermeniz gerektiğinden, onayı vermezsiniz ve ürünleri tekrar satıcıya kargolarsınız. Çözüm bu kadar basit aslında.

Eğer ürün faturasız gelmişse, satıcıdan faturasını rica edin. Yollamıyor ise Maliye'ye şikayet edin. Şikayetlerinizi online olarak yapabilirsiniz.
  • Bar_Fedaisi kullanıcısına yanıt
    Benim anlatmak istediğim bu tarz ürünlerin net gramı çıkmaz +- olacaktır mutlaka...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.