Şimdi Ara

İşte karşınızda önemli detaylarıyla LG G4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
0
Favori
6.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte karşınızda önemli detaylarıyla LG G4 

LG'nin 28 Nisan etkinliği öncesi G4'e ait bütün detaylar ortaya çıktı. LG'nin G4 için hazırladığı bir tanıtım sayfasının keşfedilmesi sonucu ortaya çıkan detaylar daha önceki sızan bilgileri de doğrular nitelikte. Her ne kadar fark edildikten sonra sayfa kaldırılmış olsa da görseller pek çok kişi tarafından indirilip paylaşıldı.

Daha önceki sızan görsellerde olduğu gibi ön yüzü G3'e oldukça benzeyen modelin arka yüzünde ise bizleri gerçek deri ve plastik arka kapak tasarımları karşılıyor. Kullanıcının tercihine göre çıkarıp değiştirilebilen ve farklı desene sahip deri kapaklarla G4'e biraz daha premium hissiyat ve görüntü kavuşturmak mümkün. 

Ekran tarafında daha önce sizler için haberini yaptığımız 5.5 inç boyutta QHD çözünürlüklü IPS Quantum panel yer alıyor LG G3'de yer alana oranla %20 daha fazla renk gamı olan panel aynı zamanda %30 daha parlak.

LG G3'de de olduğu gibi değiştirilebilir batarya ve microSD kart desteği sunacak olan LG G4, bu iki kullanıcı dostu özelliği sürdürmeye devam eden ender modellerden biri olacağa benziyor.

Daha önce LG'nin açıkladığı gibi LG üretimi 16MP, f/1.8 maksimum diyafram açıklığına sahip kameranın yer alacağı model aynı zamanda Android Lollipop ile gelen manuel kamera ayarlarını da destek vererek daha profesyonel çekimler elde edilmesini mümkün hale getirecek.

LG'nin Slim Arc dizayn adını verdiği tasarım anlayışıyla hazırlanan LG G4 bu sayede 5.5 inç gibi büyük bir ekrana sahip olmasına rağmen elde rahat bir kullanım imkanı sağlıyor. Cihazın sitede ölçüleri; 149.1 x 75.3 x 8.9mm olarak belirtilirken ağırlığına ait herhangi bir detay yer almıyor.

Her ne kadar sitede belirtilmese de daha önce ortaya çıkan benchmark skorlarına göre Qualcomm'un Snapdragon 808 çözümüyle gelmesi beklenen modelin nihai sürümünde aynı zamanda farklı iddialarda yer alan Snapdragon 810 yongasetini de görebiliriz, telefonun bugüne kadar sızan bilgilerinde 3GB RAM de detaylar arasında bulunuyor. 

• Reserved
    Pil 4000 mah olmalıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Blacktree -- 12 Nisan 2015; 14:03:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarım işini Çözen firmalardan bence lg harika gözüküyor

• Cüzdan gibi olmuş. Ayrı bir havası var sanki hoşuma gitti benim..

• Haberi yapan kisiden ricam 810 ibaresini kaldirip 808 yazmasi islemci 808 ile geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

Haberi yapan kisiden ricam 810 ibaresini kaldirip 808 yazmasi islemci 808 ile geliyor

O nasıl bir işlemcidir? Iyimi kotumudur, enerji verimliliği nasıl?

Yalnız çıkarılabilir batarya ve sd card slotu bomba olmuş yav harika, sırf bunun için bile s6 dan çok üstün bir cihaz.

Ancak tek kötü yanı ekran büyüklüğü bence 5 inç olaymış harika olurmuş bu haliyle çok büyük. Fiyatı 2000 den gelirse rakiplerine büyük darbe vurabilirsiniz Türkiye pazarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat882 -- 12 Nisan 2015; 14:16:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Markus Schulz

Haberi yapan kisiden ricam 810 ibaresini kaldirip 808 yazmasi islemci 808 ile geliyor

Evet, bir an gözden kaçmış yanlış not düşmüşüm, teşekkürler
  • G2+G3 çakması olmuş cihaz.Batarya değeri eh işte.Bataryanın sökülmesi, sd kart desteği ve kameranın manuel ayarlara izin vermesi güzel. Tabi kameranın lensinde bitecektir olay. Büyük ihtimal 3gb/32gb şeklinde gelecektir. Yenilik olarak pek birşey göremedim ben.
  • biraz kalın daha iyi batarya koyabilirdi

• Dış görünüş olarak tatmin edici fakat kullanılacak chipset, ısınma durumu, pil süresi gibi durumlar konusunda nasıl bir yol çizecek bekleyip görmek lazım. mSD ve çıkartılabilir pil olması iyi bir artı olmuş fakat pili harici şarj etmek için Samsung gibi Extra Battery Kit aksesuarı da vardır umarım.
  • swat882 kullanıcısına yanıt
    20nm 64 bitlik bir islemci.Hatirladigim kadariyla 810 dan farkli bir gpuya sahip daha gucsuz ama cok bir fark yemiyor ayrica 8 cekirdekli degil 6 cekirdeklk 2 tane guclu A57 4 tane gucsuz A53 barindiriyor.Tabi gucsuz derken A57 ye gore.Ayrica lpddr3 kullaniyor rami, 810 lpddr4 ram kullaniyor.En fazla %20 gibi bir fark olur kanaatindeyim ama o fark zaten 810 un isinmasi yuzunden de kapanir.İslemci cok isindigi icin lg bu islemciye yoneldi.810 isi yuzunden tam gucunde calismiyor,808 tam performansta.Tabi 2k ekran ne kadar yuk bindirir bilinmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon harbi cok cix olmus gel benı al dercesıne :D işlemciside 810 olsa ne olur 800 olsa nolur 2 sini kullanırken cok fark etmıcez
  • Eger 808 ile gelixlcekse en dusuk depolamali modeli 1999 tl gibi bir sey olmali yoksa millet s6,m9veya iphone yonelir

• Rust in Peace kullanıcısına yanıt
    Chipset belli değil istersen hiç bulaşma teknik özelliklere :) bi de ekran standart RGB sistemine göre yüzde 20 parlaklık sunuyor g3 e göre ne durumda olduğunu bilmiyorum...

http://lgdnewsroom.com/press_releases/5777

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 12 Nisan 2015; 14:46:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • G2'den sonra tek beğenimi alan ve kendine hasta eden bir telefon.
    G2 elden çıkarır çıkarmaz G4 almayı planlıyorum artık.
  • Beyler snapdragon 808 adreno 418 gpu kullanıyor diye biliyorum. Snapdragon 805 adreno 420 gpu kullanıyor. O zaman Snapdragon 805'in grafik işlemcisi snapdragon 808'in adreno 418'inden daha mı güçlü oluyor?
    Arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim:)

• Ne işlemci ne de tipi iyi. Ayrıca haberde göremedim ama telefon 4.4.2 ile geliyor lolipopla değil. Komik bir durum. Kamerası iyi galiba bir tek. Düşük fiyattan satılmazsa zaren kimse dönüp bakmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Beyler snapdragon 808 adreno 418 gpu kullanıyor diye biliyorum. Snapdragon 805 adreno 420 gpu kullanıyor. O zaman Snapdragon 805'in grafik işlemcisi snapdragon 808'in adreno 418'inden daha mı güçlü oluyor?
    Arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim:)

Şimdi şöle oluyor s805 de lpddr3 ram kullanılıp 12gb/s hızlarda veri transveri oluşuyorken,
    S808 de lpddr4 bellekler sayesinde bu hız 24gb/s e kadar ulaşabiliyor bu sayede oyunlara baya bi etkisi oluyor, diye duymuştum .

• Guzel olmus ancak iki nesil sonra bataryanin artik artmasi gerektigini dusunuyorum. Bu kalinlikta amiral gemisi olarak ancak aliminyum kasa kullanan htc var. S6,iphone 6 cok ince cihazlar g4 e gore. Aliminyum kullanimida olmayan g4 un bataryasinin artik 3000 i gecmesi gerekiyordu.

• 810 dan bile kötü işlemci ile geliyor. bunu alana kadar Note 4 alırım daha iyi. s6 zaten ezer geçer bunu.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.