Şimdi Ara

HTC One E8, Desire Eye ve Butterfly S modelleri için Lollipop güncellemesi başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HTC One E8, Desire Eye ve Butterfly S modelleri için Lollipop güncellemesi başladı 

Tayvanlı üretici HTC son zamanlarda agresif reklam kampanyalarıyla kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışıyor. Ancak şirket eski kullanıcılarını da unutmuş değil. Özellikle Lollipop güncellemesi konusunda başarılı olarak nitelendirebileceğimiz şekilde güncellemeleri dağıtan şirketten bu kez üç yeni model için müjdeli haber geldi.

Gelen son bilgiler şirketin memleketi Tayvan'da One E8, Desire Eye ve Butterfly S modelleri için Lollipop güncellemesini başlattığı yönünde. Güncelleme sıralamasına bakılırsa şirketin daha önce sızdırılan güncelleme takvimine sadık kaldığı görülüyor ancak bazı gecikmeler yaşanmış durumda.

HTC One M8 modelinin plastik kasalı versiyonu One E8 ve ön kamerasıyla öne çıkan Desire EYE modellerinin güncellemeye kavuşması sürpriz değil, ancak 2013 yılının ortalarında çıkan Butterfly S modelinin Lollipop sürümüne yükseltilmesi beklenmedik bir hareketti. Bu bakımdan kullanıcıları sevindirecek güncellemelerin kısa süre sonra diğer ülkelerde de dağıtıma çıkacağı söyleniyor.

Cihazlar Android 5.0.2 sürümüne yükseltilirken Sense 7.0 arayüzü henüz kullanılamayacak. Görünen o ki HTC bu arayüzü bir süreliğine M9 modeline özel tutmak istiyor. Ancak yıl sonuna kadar yeni bir güncelleme ile Sense 7 arayüzünün de diğer modellere gelmesi bekleniyor. Ayrıca orta seviye model Desire 816 için de bu ay içerisinde güncellemenin başlatılması bekleniyor. 

• helal olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O donanıma o fiyattan satıyonn, Bi zahmet verecen tabi ki lolipop'u

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G*t zoru ile güncelleyip bide sense den çalıyorlar ezikçe. Apple ın güncelleme konusunda gözünü seveyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

G*t zoru ile güncelleyip bide sense den çalıyorlar ezikçe. Apple ın güncelleme konusunda gözünü seveyim.

Eskiyen telefonları güncellemeleri verip verip yavaşlattıran ve yenisini almalarına sebep olanda benim zaten

Almış 6 yı konuşuyor 2 yıl sonra görürüm seni ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

quote:

G*t zoru ile güncelleyip bide sense den çalıyorlar ezikçe. Apple ın güncelleme konusunda gözünü seveyim.

Eskiyen telefonları güncellemeleri verip verip yavaşlattıran ve yenisini almalarına sebep olanda benim zaten

Almış 6 yı konuşuyor 2 yıl sonra görürüm seni ben

Apple 3-4 sene geçsede "al sana yeni yazılımımız diyor" ister kur ister kurma "karar benim". i4 ,i5 de kullandım benim şahsi fikrim 2 yıl verimli oluyor 3. yıldan itibaren sıkıntı yaşanıyor gelen güncellemeler ile. Ve ilk günden geliyor güncelleme. Yeni bir özellik duyurulduysa zamanında sahip olabiliyoruz.

• quote:

Androiden ne kadar anladığını belli etmişsin.

Öncelikle yeni sürümü duyurulur telefonlarda beta olarak yüklenir geri bildirimler alınır sonra ona göre ayarlamalar yapılır ardından sürüm nexus cihazlar için yayınlanmaya başlar ve bu sırada yeni sürüm cihaz üreticileri için yayınlanır şimdi senin apple yeni sürümü tak diye çıkartığını mı sanıyorsun hayır oda belli bir zaman üzerinde çalışıyor sonrada hazır olunca zaten üç beş tane cihaza yayınlıyor sende sanıyorsun ki hemen çıkartıp veriyor.Neyse cihaz üreticileri bu sürümü alıyor çeşit çeşit telefonlarına uygun hale getirmesi gerekiyor bunun içinde kendi arayüzü kendi kamera yazılımı kendi programlarını da sorun çıkarmayacak şekilde cihaza yerleştirmesi gerekiyor ayrıca bunları yapacak olan yazılımcılar ve benzeri kişiler içinde yığınla para gerekiyor her marka apple ın fabrika çıkış fiyatına dünyalar kadar masraf ekleyip satıp hayvan gibi gelir elde etmiyor ayrıca her markada da bu kadar saf kullanıcı yok ayfon aldın mı kendini en iyi telefonu almış gibi zanneden bir çok insan var dünyadan heberleri yok. Öyle sandığın gibi kolay olmuyor bu işler apple o kadar para saydırıyorsun bırakta güncellemeni yapsın gözünü seviyim yoksa apple almanın anlamı ne olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ynsemre1

quote:

Androiden ne kadar anladığını belli etmişsin.

Öncelikle yeni sürümü duyurulur telefonlarda beta olarak yüklenir geri bildirimler alınır sonra ona göre ayarlamalar yapılır ardından sürüm nexus cihazlar için yayınlanmaya başlar ve bu sırada yeni sürüm cihaz üreticileri için yayınlanır şimdi senin apple yeni sürümü tak diye çıkartığını mı sanıyorsun hayır oda belli bir zaman üzerinde çalışıyor sonrada hazır olunca zaten üç beş tane cihaza yayınlıyor sende sanıyorsun ki hemen çıkartıp veriyor.Neyse cihaz üreticileri bu sürümü alıyor çeşit çeşit telefonlarına uygun hale getirmesi gerekiyor bunun içinde kendi arayüzü kendi kamera yazılımı kendi programlarını da sorun çıkarmayacak şekilde cihaza yerleştirmesi gerekiyor ayrıca bunları yapacak olan yazılımcılar ve benzeri kişiler içinde yığınla para gerekiyor her marka apple ın fabrika çıkış fiyatına dünyalar kadar masraf ekleyip satıp hayvan gibi gelir elde etmiyor ayrıca her markada da bu kadar saf kullanıcı yok ayfon aldın mı kendini en iyi telefonu almış gibi zanneden bir çok insan var dünyadan heberleri yok. Öyle sandığın gibi kolay olmuyor bu işler apple o kadar para saydırıyorsun bırakta güncellemeni yapsın gözünü seviyim yoksa apple almanın anlamı ne olur.

"gerekiyor,önce nexus ,çeşit çeşit telefon, vs" yazıdan kesitler hepsi Android in sorunudur (sebep olduğu), kapalı ekosistem olmadığı için. Yani ben "andorid 50 farklı markada var amaa" diyerek mazur mu göreceğim, adamların sistemi böyle olmamalı, gitsin konuşsun büyük 10 firma ile (bütçesini buna ayırabilecek veya gitsin teknik destek versin) "1 ay süre geçtiniz geçtiniz, yoksa vermiyorum güncelleme" desin yaptırım yapsın , zaten tek adamlar açık platrom işletim sisteminde diyebiliriz. Hiza ya getirsin kendi işletim sistemine zarar verdiriyor bu tarz durumlarla , aşağıda güncel değil ama geçen sene verilen şirketlerin vaatleri listesi var yükseltme için, bakınız, Motorolayı google aldıktan sonra, nasılda hızlı upgrade alıyor, yani bütçe-zaman meselesi.

"GPE" ler "Google Play Edition" , sırf touchwiz,sense vs arayüzler yüzünden 6-7 ay bekliyoruz güncelleme bunu mu mazur görmeliyiz yazdığınız sebeplerden.

Ekim 2014 te duyurulan Lollipop

Google

EKİM
    -Nexus 5 – Ay sonuna kadar
    -Nexus 4 - Ay sonuna kadar
    -Nexus 10 - Ay sonuna kadar
    -Nexus 7 - Ay sonuna kadar

Motorola

-Motorola’nın akıllı cihazları da Google’ın Nexus modelleri gibi kısa sürede güncellemeye kavuşacak. Moto X, Moto G ve Moto E için güncelleme, Nexus modelleriyle birlikte gelecek.

HTC

-HTC One – 3 ay içinde
    -HTC One M8 - 3 ay içinde
    -HTC One mini/2 - Güncelleme sözü verildi fakat tarih belirsiz
    -HTC One GPE – Ay sonuna kadar
    -HTC One M8 GPE – Ay sonuna kadar

Samsung

-Galaxy S4 GPE – Kasım ayı içerisinde
    -Galaxy S5 – Muhtemelen Ocak ayı itibariyle güncellenebilir olacak
    -Note 4 - Muhtemelen Ocak ayı itibariyle güncellenebilir olacak

LG

-LG G Pad 8.3 GPE - Birkaç hafta içinde
    -LG G3 – Gelecek senenin ilk haftalarında
    -LG G2 – Gelecek sene

Sony

-Xperia Z Ultra GPE – Kasım ayında
    -Xperia Z3 – 2015 Şubat ayı itibariyle.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"apple o kadar para saydırıyorsun bırakta güncellemeni yapsın gözünü seviyim yoksa apple almanın anlamı ne olur."

Telefonların Çıkış fiyatları

Iphone 6 2349-2499TL
    Iphone 6 Plus 2649TL-2849TL
    Samsung Note 4 2299 TL
    Samsung Note Edge 2799 TL
    Samsung S6 2499TL
    Samsung S6 Edge 2999TL
    HTC One M9 2799 TL

Diğer kafa telefonlar çok ucuzmuş tabi vermesinler güncelleme erkenden haklısınız.!

• Harpooner kullanıcısına yanıt
    tarafsız bakıcak olursak elmayla armudu kıyaslaman komik olmuş matematikteki gibi saglama almaya kalkarsak apple yerine misal lg olmuş olsa kendi eko sistemi oldugu için yine 3 ay önceden sistemi hazırlayıp 3 ay içinde hazırlıklarını yapıp yayınlarsa sende aa ne güzel hemen yayınladı hepsine hemde derdin appleda androidli telefon üreticilerinden olsa yine aynı şekilde lg samsung gibi google tanıttıktan sonra nexuslardan sonra güncellemyi alıcak olurdu ha şöle birşey olabilirdi moto gibi daha saf hale getirip samsungdan 1 ay önce çıkarırdı öle şeyler sölemişsinizki mantık dışı 10 firmayla konuşsun 1 ay içinde geçtiniz geçtiniz yoksa vermiyorummu :D samsung gibi saf androidden kmlerce uzak telefonlar yapıldıgı sürece güncelleme zor olucak ios gibi saf olanlarda kolay bunun neresini anlamış degilsiniz şaşkınım dogrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alperk87

tarafsız bakıcak olursak elmayla armudu kıyaslaman komik olmuş matematikteki gibi saglama almaya kalkarsak apple yerine misal lg olmuş olsa kendi eko sistemi oldugu için yine 3 ay önceden sistemi hazırlayıp 3 ay içinde hazırlıklarını yapıp yayınlarsa sende aa ne güzel hemen yayınladı hepsine hemde derdin appleda androidli telefon üreticilerinden olsa yine aynı şekilde lg samsung gibi google tanıttıktan sonra nexuslardan sonra güncellemyi alıcak olurdu ha şöle birşey olabilirdi moto gibi daha saf hale getirip samsungdan 1 ay önce çıkarırdı öle şeyler sölemişsinizki mantık dışı 10 firmayla konuşsun 1 ay içinde geçtiniz geçtiniz yoksa vermiyorummu :D samsung gibi saf androidden kmlerce uzak telefonlar yapıldıgı sürece güncelleme zor olucak ios gibi saf olanlarda kolay bunun neresini anlamış degilsiniz şaşkınım dogrusu

Anlamak ayrı, mazur görmek ayrı, onların şartları böyle diye paşa paşa 6 ay güncelleme beklemek ayrı. Yinede tercih meselesi. Sonuçta güncelleme ile devrim olmuyor telefonlarda genelde.

• Donanım olarak bunlardan çok daha iyi olan One max e güncelleme gene gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: eresist

Donanım olarak bunlardan çok daha iyi olan One max e güncelleme gene gelmedi.

ONE MAX DONANIM OLARAK DESİRE EYE VE E8 DEN NASIL İYİ OLABİLİR :) EYE ÇIKALI 6 AY OLDU ONE MAX ÇIKALI 1.5 YIL OLDU,

ONE MAX SNAPDRAGON 600 1.7 GHZ İKEN DESİRE EYE SNAPDRAGON 801 AC 2.3 GHZ.

GERÇEKTEN AYNI DONANIMDAYMIŞ :)

zamanında 2 kere one max kullandım donanım herşey demek değildir sözünün ispatı gibi bir telefon. çok memnundum hatta süper bir telefon şimdi bulsam gene alırım sıfırını.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • htc m8 son güncelleştirmesi hoşuma gitmedi el alışkanlıgımızı bozdu. Düzelirmi dersiniz
  • vay arkadaş 816ya güncelleme var. 64 bit işlemcili daha sonra çıkan daha yüksek RAMli 820ye yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

quote:

Orijinalden alıntı: eresist

Donanım olarak bunlardan çok daha iyi olan One max e güncelleme gene gelmedi.

ONE MAX DONANIM OLARAK DESİRE EYE VE E8 DEN NASIL İYİ OLABİLİR :) EYE ÇIKALI 6 AY OLDU ONE MAX ÇIKALI 1.5 YIL OLDU,

ONE MAX SNAPDRAGON 600 1.7 GHZ İKEN DESİRE EYE SNAPDRAGON 801 AC 2.3 GHZ.

GERÇEKTEN AYNI DONANIMDAYMIŞ :)

zamanında 2 kere one max kullandım donanım herşey demek değildir sözünün ispatı gibi bir telefon. çok memnundum hatta süper bir telefon şimdi bulsam gene alırım sıfırını.

Haklısın ezbere yazmışım. Butterfly s ile aynı donanım var dediğin gibi daha önce çıkan bir cihaz. Sanki önceliğinini olması gerekiyormuş gibi geldi. Bu cihazı alırken şüphelerim vardı büyüklüğü ile ilgili. Fakat cihaz elimden düşmüyor. Kullanması çok keyifli ve çok şık bir cihaz.

• Arkadaslar turkiye cihazi desire eye telefonuma az evel geldi lolipop 781.19 Mb , suanda inme aşamasinda , gelismeleri yazarim.

• Bende indirdim az evvel. Dedikleri gibi SENSE yine 6

Dİğer ayrıntılara bakarız..
  • normaldir

• Butterfly s cihazım 5.0.2 ye güncellendi.teşekkürler htc.

• e8-güncelleme yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.