Şimdi Ara

Uydu alıcım biss kodu çözmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uydu alıcımın biss kod bölümü var orda kodlar da ekli her şey tamam ama uydu alıcısı bazen maçı çözerken bazen de çözmüyor uydu alıcısı 5-6 saat açık kaldıktan sonra çözüyor o da bazen benim bildiğim uydu alıcısına biss kodu eklersin ya çözer ya çözmez benimki kafasına göre bir çözüyor bir çözmüyor ne yapabilirim arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4.5.6 -- 10 Nisan 2015; 22:40:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Up

• Up

• Up

• uydu alıcının modeli nedir
  • Dha feed kanalını açıyor mu? Bir de şunu dene maç saatinde dha feed kanalına gidip maç yayını veren hangi kanal varsa ona gel sonra. Zaplama ile tetikle. Yazılımsal soru olabilir uydu alıcında. Emu aktif değildir belki.

• king0653 kullanıcısına yanıt
    axen 12320
  • dha feed kanalının biss kodunu eklemeye gerek duymadım,emu açık onda sorun yok,aldığım günden bugüne sadece 1 kere maçı çözebildi o da nasıl oldu anlamadım hafta içi de genelde uzun süreli kullanımdan sonra trt world hd kanalını çözebiliyor ama haftasonu ne trt world hd ne de trt spor hd çözmüyor maçları hd seyredemiyorum
  • başka bir yerde de birisi bana aynı frekansta aynı anda şifreli 2 kanal olduğu için de olabilir demişti
  • Provider veya ident'den kaynaklı da olabilir. Her biss şifreli kanalın provider veya identi farklıdır. Mesela trtsporun 1fff iken trt3-sporun 1ffb olabilir. 16 haneli keyi yazmak her uydu alıcısında yeterli olmayabilir.

• öncelikle teşekkürler ama trt için aynı diye biliyorum,belki de siz haklısınızdır ama dediğinize göre hiç çözmemesi gerekmez mi biss kodu
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4.5.6

öncelikle teşekkürler ama trt için aynı diye biliyorum,belki de siz haklısınızdır ama dediğinize göre hiç çözmemesi gerekmez mi biss kodu

Çözümü vardır mutlaka. Belki senin cihazda biss bölümünde tek kodu algılıyor olabilir. Her maç öncesi ilk satıra key yazman gerekebilir. Bir de kullandığın uydu alıcısının marka ve modelini yazarsan yardımcı olacak çok kişi çıkar forumda.
  • marka modelini belirttim ama görmemişsiniz herhalde axen 12320 model uydu alıcım sunny'nin yan ürünü
  • Cihaz açıkken menü tuşuna bastıktan sonra 2580'e basın. Bir deneyin isterseniz.

• biss kod yama menüsü açık orada bir sorun yok ben hatta trtnin biss kodunu da girdim ama dediğim gibi şifreyi uydu alıcısı uzun süre açık kaldıktan sonra haftaiçi bazen çözüyor bazen çözmüyor haftasonu hiç yok
  • Hocam biss menüsüne birden fazla trt şifresi girmeyi denedin mi? Dediğim gibi maç saatlerinde dha feed kanalına gidip gelip biss tetikleme yapmayı da dene. Cihazın direkt algılamıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C18F35D20 -- 13 Nisan 2015; 15:50:05 >
  • hayır denemedim,hepsinin girmem gerekiyor mu belki onun için de olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4.5.6

hayır denemedim,hepsinin girmem gerekiyor mu belki onun için de olabilir

İkişer ikişer kodları yaz. İki trt şifresi iki ntvspor şifresi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C18F35D20 -- 13 Nisan 2015; 16:19:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.