Şimdi Ara

Tesla yeni ekonomik aracı S 70D'yi duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
2.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Tesla yeni ekonomik aracı S 70D'yi duyurdu

Son yılların yükselen değerlerinden Tesla Motors geçtiğimiz günlerde 2015 yılının ilk çeyreğine ait raporunu yayınlamıştı. Yayınlanan çeyrekte şirketin yükselişine devam ettiği ve araç satışını giderek attırdığı görülüyordu. Şirket bu kez ise giriş seviyesi yeni modeli S 70D'nin duyurusunu yaptı.

S 60D modelinin yerini alan S 70D çift motoru ile 392 beygir güç üretme kapasitesine sahip. Bu bakımdan yerini alacağı modele göre daha performanslı görünen S 70D 100 km/saat hıza 5.2 saniyede ulaşabiliyor. Modelin ulaşabildiğin maksimum hız 225km/saat olurken sahip olduğu 70 kWh kapasiteli pil ile tam şarjda 385 km yol katedebiliyor. 

Modelin vergiler dahil ABD satış fiyatı 76.200 dolar olarak açıklandı.  Oto pilot , akıllı hava süspansiyonu, lüks araç içi malzeme gibi seçenekler de ekstra ödeme yaparak araca eklenebiliyor. Satın alan kullanıcılar önümüzdeki aydan itibaren otomobillerine kavuşacak. Model ile ilgili ayrıntılı bilgilere http://my.teslamotors.com/models/design adresinden ulaşılabiliyor.

Tesla yeni ekonomik aracı S 70D'yi duyurdu 

• Hastayim su teslaya. Adamlar isini cok iyi yapiyor. Param olsa ilk alacagim arabalardan birisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 10 Nisan 2015; 19:52:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzelde, bu elektrikli arabaların sessizliğine bir çare bulmaları lazım.yapay motor sesi vs. bir şekilde halledilebilir, çok zor olacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

güzelde, bu elektrikli arabaların sessizliğine bir çare bulmaları lazım.yapay motor sesi vs. bir şekilde halledilebilir, çok zor olacağını sanmıyorum.

Hangisinde vardi hatirlayamadim simdi. Bmwmiydi neydi. Iceriye yapay motor sesi veriyordu Sesi istedigin gibi ayarlayabiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

quote:

güzelde, bu elektrikli arabaların sessizliğine bir çare bulmaları lazım.yapay motor sesi vs. bir şekilde halledilebilir, çok zor olacağını sanmıyorum.

Hangisinde vardi hatirlayamadim simdi. Bmwmiydi neydi. Iceriye yapay motor sesi veriyordu Sesi istedigin gibi ayarlayabiliyorsun.

aynen ibiza cupra,polo gti + birsürü renault modelinde de var.

bence şart valla

• quote:

quote:

quote:

aynen ibiza cupra,polo gti + birsürü renault modelinde de var.

bence şart valla

Suan durum nedir bilemiyorum ama illaki zorunluluk gelir yakin zamanda. Cunku neredeyse sifir ses var arabada. Arkadan gelse farketmenin imkani yok

• quote:

quote:

Sls'in elektriklisinde vardı. Top Gear'da izlemiştim sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Keşkeee Benim Olsaa Keşkee

• quote:

Orijinalden alıntı: Crunch.

quote:

quote:

Sls'in elektriklisinde vardı. Top Gear'da izlemiştim sanırım.

Dedigim konu su

http://forum.donanimhaber.com/m_91378696/f_//tm.htm#91378696

Bu tip araclar icin hos olmamis bence. Hakikaten yapay duruyor.

Elektrikli araba icin de audi ciddi calismalar yapmis gordugum kadariyla:

• Bence sessiz olması daha güzel. Asıl sese alışık olanları buna alıştırmak lazım.

Bağırtmaya ne kadar meraklısınız öyle!
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Bence sessiz olması daha güzel. Asıl sese alışık olanları buna alıştırmak lazım.

Hayir yahu amac o degil. Dusun aldin arabayi gidiyorsun. Adam seni gormedi ve duymadi atladi birden yola. Sende duramayip vurdun adama. Olay bu. Bi ara konusu olmustu ses konulmasiyla ilgili. Artik ne yaptilar bilmem

• quote:

quote:

Bence sessiz olması daha güzel. Asıl sese alışık olanları buna alıştırmak lazım.

Hayir yahu amac o degil. Dusun aldin arabayi gidiyorsun. Adam seni gormedi ve duymadi atladi birden yola. Sende duramayip vurdun adama. Olay bu. Bi ara konusu olmustu ses konulmasiyla ilgili. Artik ne yaptilar bilmem

Abi yalanın bu kadarı olmaz ya. Korna denen bir şey var. Hız limitlerine uysun kullanan. Niye böyle absürd bir şey istiyorsunuz?

O özelliği koysalar bile sökerim yani. Ne öyle ya.

Ben sessizliği için ayrı seviyorum şu arabayı.

Keşke Test sürüşüne katılma imkanım olsa.

• quote:

quote:

quote:

Abi yalanın bu kadarı olmaz ya. Korna denen bir şey var. Hız limitlerine uysun kullanan. Niye böyle absürd bir şey istiyorsunuz?

Kendi adima konusayim. Egzoz sesi sevmiyorum ben. Dolayisiyla oyle bir amacim yok. Baskasini bilemem

Surda mevzusu var dedigim olayin

http://www.teakolik.com/elektrikli-araclar-icin-ozel-motor-sesi-besteliyorlar/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 10 Nisan 2015; 20:46:51 >

• Edison yüzünden şu an benzinli arabalar kullanıyoruz yoksa tüm arabalar elektrikli olacaktı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses konusunu tartışmaya gerek yok misal Renault Zoe ya bakabilirsiniz yayaları uyarmak için ses çıkartıyor bu da öyle olacaktır

• Arkadaş canım türkiyede bunu almak için esaslı bütçe lazım. Baksana şu aracın asaletine.

Devlet yeni düşünceler geliştirmek zorunda. vergilerle ülkeyi döndüreyim diyorsun ama benzine verdiğin paranın hepsini araplara geri ödüyorsun. Fazla değil 10 yıl sonra elektrikli araç devri başlayınca ne yapacan. Elektriğin kw ni benzin litre fiyatınıma eşitleyecen. İleriyi görün kardeşlim elalem yapsın biz bir şekilde vergisini alırız mantığı sonsuza kadar yürümez.

Çünkü petrol fiyatları şimdiki gibi 50 dolarda kalmayacak. Ya 150 dolar olsa ne olacak. Neden olmasın finansal piyasalarda herşey mümkün. Biz petrol üretmiyoruz tüketirken kol vergilere ülkeyi mahkum ettiler senelerce hadi tartışılır diyelim farzı misal. 150 dolar olunca petrol benzinin lt fiyatı kafadan 10 lira olacak. Peki tüketilmeyen petrolden nasıl vergi alacaksınız. Satılmayacak arabadan nasıl vergi tahsil edeceksiniz. Yoksa vergileri mi düşereceksiniz hikayeler gerçekleşince.

Şimdi insanımız soruyor neden bu kadar araç satılıyor diye? Çok etken varda başta akaryakıt fiyatlarının zamlanmaması gelir. Evet ucuzlaması milletin beklentisi değildir bu ülkede. En azında zam yemesin der insanımız o da yüksek vergilere rağmen hemen hemen oyle.

Bizim çok acilen alternatifler üretmemiz lazım yoksa bu ve benzeri arabaları biraz zor görürüz.

• nissan'ın bir modeli vardı Leaf diye böyle elektrikli,o araca koymuşlardı bir şey aynı dizel motor sesi veriyordu bir programda izlemiştim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kendi adima konusayim. Egzoz sesi sevmiyorum ben. Dolayisiyla oyle bir amacim yok. Baskasini bilemem

Surda mevzusu var dedigim olayin

http://www.teakolik.com/elektrikli-araclar-icin-ozel-motor-sesi-besteliyorlar/

Abi tak megafonu devam et.

Bak o zaman herkes birbirine neler söylüyor.

Kaos çıkar ülkede.

• Hamburg da gördüm model s i adamlar gerçekten yapmışlar tasarımı benim çok hoşuma gitti ????

• Bir şu arabaya, bir de Jaguar F Type a hastayım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.