Şimdi Ara

sistemi kasmayan antivirüs programı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
37.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sistemi kaynaklarını fazla yemeyen,hem antivirus hemde firewall özelliği olan antivirüs programı bilen var mı?
    mesela pandanın son çıkan internet security'si çok iyi ama sistemi çok kasıyor,makine çok geç açılıyor..

• awast home sanırım sistemi kasmaz. ben kurdum memnunum
  • ama firewall özelliği yok
  • Kesinlikle önerim "Computer Associates" "CA E-trust Antivirus" Sistemi hiç yormadığı gibi birçok virüs programıyla bulamadığım trojan ve virüsleri bulup temizledi.Ödüllü ve dünyanın en büyük yazılım firmalarından birisi
  • NOD32 dunyada sistemi nerdeyse hic kastirmayarak en iyi guvenirligi saglayan programdir. microsoft`un kendisi bile sistemlerinde NOD32 kullanir.
    ayrica bir cok testdede dunyanin en iyisi secilmis ve ``in the wild`` katagorisindeki virusleri bulmasi ilede yine birinci secilmis bir antivirusdur. ama firewall`u yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 6 Eylül 2004, 16:04:29 >
  • CA e-trust un firewall ı varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratburak -- 6 Eylül 2004, 23:42:32 >
  • kardeşse n en iyisiwww.free-av.com adresinden antivir virü sprgramını down et sonrada zone alarm kur sistemi bu hiç kasmaz

• bide nod 32 yi kurmamanı tavsiye ederim eğer sistemin yavaşsa kasar makinanı ama gerçekten iyi bir virüs programıdır fakat benim sitemde bile kapanırken yavaşlama oluyor nod32 yi kurunca en iyisi antivir dir nod32 nin görmediği virüsleri bile görüyor nod32 uyuyrken o görüyor test ettim

• bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalim. NOD32 suan dunyadaki tum antivirus programlari arasinda sistemi en az kasan programdir. arkada scaning bile yaparken islemci kullanimi %0-1 arasinda gezer. hele hele norton gibi sistemin anasini aglatan programlar ile hic kiyaslanamaz. program`in az sistem kaynagi kullanmasinin sebebi assamble ile yazilmis olmasidir. insanlara yanlis bilgi vererek farkli yonlendirmeyin. bahsedilen programi kullaniyorum ve belkide simdiye kadar bilgisayarima kurdugum yazilimlar arasinda ram/islemci kullanimi konusunda en mukemmeli diyebilirim.

alinti;

``1997 yılından beri sektörde faaliyetlerini sürdüren Nod32, daha önce saptanamayan virüsleri tespit edecek heuristic teknolojisini ilk olarak pazara tanıtan antivirus programıdır.
    Yeni nesil antivirüs yazılımlarının lideri olarak tanımlanan Nod32, bütün rakip ürünlerini “ In the Wild “ kategorisindeki viruslerin tespitleri ve uygulama dosyalarının taranma hızı konusunda üstün performansıyla geçmektedir,
    ayrıca bunu yaparken diğer yazılımlara oranla çok daha az sistem kaynağı kullanmaktadır. Nod32, Virus Bulletin tarafından “ In the Wild” kategorisinde test için yayımlanan hiç bir virusü kaçırmadan tespit edebilen tek antivirus ürünüdür.

NOD32 Antivirus kullanmış olduğu gelişmiş teknolojisi sayesinde bilgisayarınızı gelebilecek tüm saldırılardan korur, Microsoft Windows 95 / 98 / ME / NT / 2000 / XP, UNIX işletim sistemleri ve bilinen mail sunucuları üzerinde çalışmaktadır.

Rakiplerine göre 50 kat daha fazla çalışabildiği için dünyadaki en hızlı tek antivirus yazılımı seçilen Nod32 tüm bunları yaparken sisteminizi asla yavaşlatmıyor.

Dell’in 725N ve 775N Network Attached Storage (NAS) ürünlerinin antivirüs koruması için seçtiği NOD32 Antivirüs Sistemi, saniyede beş milyon kb’lik tarama hızı ve endüstrinin önde gelen algılama oranı performansına sahip olup, Microsoft Product Release Service, NOD32 Antivirus Yazılımlarını önsürüm testlerinde terabyte'lık veri taramasında kullanmıştır. ``

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 7 Eylül 2004, 4:16:34 >
  • nod32nin firewall'ı yok demi.
  • CA E-trust'ın bildiğim karaıyla firewall özellikli olanıda var ama ben onu kullanmıyorum.
  • ya arkadaşlar bu söylediklerim 13 yıllık tecrübeye dayanıyor gerçekten nod 32 virüs programı çok güzel tek hoşuma gitmeyen yönü bilgisaayrın daha uzun zamanda kapanması (winXP)de ama şunu söyleyebilirim noed 32 nin görmediği virüsleri antivir görüyor bu konuda iddialıyım bide şu durum var nod 32 ye belli bir miktar ücret ödeyeceksiniz fakat antivir ücrtetsiz bu konuda çok önemli

bilgi sahişbi olmadan fikir sabihi yapmak için yazmıyoruz burdaki bilgileri tecrübelerimize dayanarak yazıyoruz

saygılar sunarım
  • windows xp pro kullaniyorum ve makinam eskisine nazaran daha hizli aciliyor ve daha hizli kapaniyor. aksi durumda zaten programi kullanmazdim. sanirim sorun sizde...

bende soyleyebilirim ki suana kadar sizin de kullandiginiz program dahil bir cok antivirus yazilimi kullandim ama nod32 kadar memnun kalmadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 7 Eylül 2004, 18:49:56 >
  • tamam tamam neyse sen onu kullan ben hem nod32 hemde antivir kullanıyorum ikiside sistemde kurulu
  • F-prot da sistemi pek zorlamıyor
    virüs yakalama konusunda da oldukça iyi
  • Bu işler üzerine oldukça bilgi sahibi sayılırım. Bence en iyisi (tabii ki beleş olmak kaydıyla) Antivir for Windows
    www.free-av.com adresinden indirebilirsin. Systray da çalışan ünitesi sayesinde o anda bilgisayarın hangi dosyayla çalıştığınıda görebilirsin. Bu fonksiyon aslında önemsiz gibi gözükebilir ama inan alıştıktan sonra çok yardımcı oluyor. Hele virüs konusunda.
    Ürünün bir artısıda güncellemesininde beleş olması...
  • Sistemi kasmayan virus programı mı, Sistemin kasmamasını enaza indiren program mı.?
  • quote:

Orjinalden alıntı: chash

kardeşse n en iyisiwww.free-av.com adresinden antivir virü sprgramını down et sonrada zone alarm kur sistemi bu hiç kasmaz

• Arkadaşlar bu nod32 nin trialini indirebileceğimiz bir link verebilirmisiniz. Bu yorumlardan sonra bir denemek istiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: heskin35

Arkadaşlar bu nod32 nin trialini indirebileceğimiz bir link verebilirmisiniz. Bu yorumlardan sonra bir denemek istiyorum
    elbette

http://www.nod32.name/Download.htm
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.