Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.168
Cevap
6
Favori
467.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: okyaypay

o aparata vereceğin parayla benzin al ,daha karlı olur . ( hay ben Türkçeden inceltme işaretlerini kaldıranın :P )

TDK danışmanı Agop Dilaçar döneminde kalktı, ama geri geldi hocam ("Kârımızı paylaşırız ama karımızı asla" meselesi); gönül rahatlığıyla kullanabilirsin
  • bayramda şehirler arası 1020 km yaptım ve 176 ytl benzin kullandım.
    6.1 lt ortalama yakıt tükettim.
    saygılarımla
  • buarada ben şehirler arası 658 km yol yaptım.bir depoyla.
  • 92 honda civic lpgli 1,6 EL ile bayramda toplamda 90 ytl lik gaz aldım şehir içi şehir dışı 760 km yol yaptım. hala gazım bitmedi . yakıt konuunda çok memnunum . honda süper bi araç bence pejo almayı düşünüyorum ama galiba honda satıp honda alacağım
  • way be amma iyi gitmişsin yaw
  • 750 yi geçtim, hayırlı olsun
  • Arkadaşlar selam,

2005 Jazz ES Otomatik aracımızla Ankara-Burhaniye arasındaki yaklaşık 620 km'lik yolu geçen kış araçta 4 yetişkin ve bir çocuk ve tepeleme dolu bir bagajla gittik ve depomuz çeyreğin biraz altına inmişti vardığımızda. aynı şartlarda devam etseydik kesin 800 yapardı. Direksiyonda da ben vardım ve süratimiz 90-110 arasında değişti. tabii ki yokuşlarda ve şehir içinde takıldığımız yerlerde yavaşladık ama duble yolda 105 civarında yol aldık. zaten kullananlar bilir motor devri 2200-2500 civarlarında oluyor o süratlerde. yolculuk esnasında diğer aracımız C-Max i aradığım bir nokta cruise controldü. umarım yeni Jazz da cruise control de olur.

saygılar.

Ekleme (21.06.10): Araç abimin ve de 2004 ağustosta aldığımız için 2005 modelmiş meğer. Model yılını 2005 olarak değiştirdim orjinal mesajımdan 3 yıl sonra :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 21 Haziran 2010; 9:48:43 >
  • tuğla aynı işi yapar :)
  • quote:

tuğla aynı işi yapar :)

ilk virajda kafana eklenirse görürsün
  • quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

quote:

len olm biz Türk'üz bize bişeee olmaz bilmiyon mu :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: teccol

92 honda civic lpgli 1,6 EL ile bayramda toplamda 90 ytl lik gaz aldım şehir içi şehir dışı 760 km yol yaptım. hala gazım bitmedi . yakıt konuunda çok memnunum . honda süper bi araç bence pejo almayı düşünüyorum ama galiba honda satıp honda alacağım

arkadaşlar gazım bitti toplam 785 km honda süper bi araç herkese tavsiye ediyorum. 99 2000 şahin reno alacağınıza 92 95 honda alın arabaya binin
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

quote:

len olm biz Türk'üz bize bişeee olmaz bilmiyon mu :)

doğru, taş kafalıya bir şey olmaz
  • Arkadaşlar,

Honda Civic Sedan-(Dream) Otm almayı düşünüyorum.
    Günde ortalama 60 km yol gidiyorum.
    Zamanımın çoğu da trafikte geçiyor.

Bu aracı kullananlardan, şehir-içi ve şehir-dışı
    yakıt tüketimi hakkında bilgi isiyorum.

Acil !

Teşekkürler
  • fabrika verileri tutuyor
  • ben daha fabrika verilerini tutturamadım şehir içi ..
    07 civic premium yol bilgisayarına göre 10-12 litre arası değişiyor sürekli ..

ama en son depoyu 130 da fulledim
    410 km de ışık yandı
  • aracı aldığımdan beri b tripi sıfırlamadım , 1500 km yol , hepsi bodrumda 8.8 tüketim
  • 2007 Honda Civic Dream aracım 13500'ü geçti. A Trip'i hiç sıfırlamadım. Yüzde 65 şehir içi, yüzde 35'i şehir dışı kullanım sonucu ortalama yakıt tüketimi 7.3 litre. Şehir içinde ise yaklaşık 8.2 ya da 8.3 yakıyor. Tabii sıkışık Ankara trafiğinde ve her gün gidilen yolun yarısı yokuş yukarı olmak üzere.
  • Nazilli-İzmir-Nazilli seyruseferinde 15-20 km si şehiriçi olmak üzere; otobanda 200km hız birkaç kez görülmekle beraber, 140-150 gibi ortalama hız tutturuldu. 355 km de 33,5 lt yeni shell 95 tüketildi. "9,43lt/100 km"
  • e o hızlarla yine iyi :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: cevikism

Nazilli-İzmir-Nazilli seyruseferinde 15-20 km si şehiriçi olmak üzere; otobanda 200km hız birkaç kez görülmekle beraber, 140-150 gibi ortalama hız tutturuldu. 355 km de 33,5 lt yeni shell 95 tüketildi. "9,43lt/100 km"

100km nin üstündeki her 1kmh artış,yakıttada yuzde 1 artış manasına gelir bilginize...saygılarımla
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.