Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.168
Cevap
6
Favori
467.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yılda bazen 5 bin km'yi bile bulmuyor yaptığımız km, çokça düşündüm lpg taktırmayı ama kaç senede amorti ederiz,araç bizde kaç sene daha kalır,taktırdıktan sonra ayar tutana kadar sanayide uğraşması, e birde 202 bin km'de saat gibi çalışan bir motor var dengesini de bozmak istemiyorum gibi nedenlerden dolayı hep vazgeçiyorum açıkçası

Biraz şu da var bende 2.0 litre üstü bir motor hacmine sahip olan aracım olursa lpg'ye o zaman sıcak bakabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyberkesh -- 3 Mart 2014; 0:31:33 >
  • Gecen hafta istanbuldan 2011 model honda civic elegance otomatık aldım..
    yakıt konusunda fazla takıntılı olmadığım ıcın lpg sız aldım bıle bıle
    daha oncekı araçlarım 1,8 ,2,2,5 olduğu ıcın 1,6 motorun benı uzecegını hıc tahmın edemezdim..
    depoyu fulledım 106 km sonra tekrar fulledıgımde 95 tl benzın yaktığını gordum..
    km de 18 lt
    klıma ful acık ama bu değerler bana fazla geldı..sız bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    bu degerlerı nasıl aşağıya cekebılırız..bunun nedenı sızce ne olabılır?
  • bende kendi yakıt ölçümümü yazayım.

2009 honda civic pre. otomatik. daha geçen hafta aldım. brc lpg var.

4 kişi .bagaj yok. klima 26 derecede.
    polatlıda milangazdan gazı fulledik.

afyon - sandıklıya gittik. hızımız 100 civarı.ilçede biraz gezdik. toplam yol 244 km. sonra 2.59 dan mogazda tekrar fulledik. 41 tl lik gaz aldı. lt olarak 15.9 lt.

yani km de 6 lt ye yakın gaz yaktı.

bi yanlışlık vardır diye polatlıya gelince tekrar fulledik. fakat gelirken babam kullandı. ekonomi yapmaya çalışmadı. bu seferde 45 tl lik gaz aldı.

bu nasıl bi araba böyle. Maşallah..
  • Başlangıç: Ankara Gölbaşı
    Varış: Karaman
    Fotoğraf çekiliş: TŞÖF / Konya Ankara Yolu

Karaman - Ankara Arası 1 saat klima açık. Araç çok dolu değil. Gereksiz yüklenme olmadı. Ort. 90 km/h de hız sabitleyici kullanıldı.

HONDA  YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA )
  • aracı 50 bin bakımına camkırana götürüp bu yakıt konusunu açtıgımda servıs gorevlısı ınanamadı..
    arac bakımdan cıktı..depoyu tekrrar fulledım..
    bir kac gun sonra tekrra fulleyınce deger ortaya cıkacak..
    yol bılgısayarı 15 lt gosteriyor..her zaman sehırıcı..ve yarı yarıya klıma acık..
  • Selam arkadaşlar 345 km de 73 tl gaz harcadı aracım.2014 premium. Bagaj full 3 kişi. Lakin econ off tu. Econ tuşunun fonksiyonu nedir.benzin harcarmı off iken lpg li kullanımda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • civic i satıp gene toyotayamı dönsem acaba
  • Selamlar

Araç 2010 model Honda Fit 1.3 lt Japon yapısı ve CVT şanzıman.

İkinci sahibi benim ve 17,000 km satın aldım.

İlk depo ile seyirin %40 'ı şehir içinde olmak üzere 33 litre benzin ile 550 km klima hep açık olarak kullandım.

Depoyu geçenlerde tekrar doldurdum bu kez daha az klima ve daha az şehir içi seyir ile ölçüyorum değerleri tekrar paylaşırım.

Herkesin Ramazan Bayramı kutlu olsun.
  • Selam,

Ben Bayram için yola çıktım 7-8 saat trafik vardı, full klima kullandım. Yol boş olunca 110- 130 ile gittim.
    Honda city , bir depo ile 400 km gittim. Performans çok kötü gibi geldi bana ama normal midir?
  • ben civicle en az 550 km. gidiyorum (Deposu 50 litre)
  • 100 km de şehir içi kısa mesafe soğuk motor bir de eşime araç sürmeyi öğrettiğimden onun sürüş tarzı v.s derken 50 TL gaz ile 130 km anca gidebildi. :( aracın bakım zamanı geldi yarın bakımı var. Sizce bakımdan sonra değerlerde düşme olurmu.

Birde bu araç bu kadar fazla mı yakıyor yoksa benim şu an lık kullanım tarzımda bu kadar yakması normal mi

130 km de şehir dışı hiç yok genelde hep dur kalk v.s

araç civic 2011 premium otomatik. landirenzo LPG kit

güncelleme 19.12.2014

bakımdan sonra 77 TL lik gaz ile 280 km gitti şimdilik idare eder gibi

güncelleme 13.07.2015

yaz ortalaması 9 - 10 lt yi geçmiyor

75 tl ile şehir içi 300 km den fazla gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 13 Temmuz 2015; 14:50:20 >
  • Benim araç 2007 city otomatik. Geçen ay 76 tl 31,50 litre ye 299 km yaptım sadece şehir içi. Sizce değerler nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: osmankur

Benim araç 2007 city otomatik. Geçen ay 76 tl 31,50 litre ye 299 km yaptım sadece şehir içi. Sizce değerler nasıl?

normal.bende honda jazz cvt var hep ş.içi kullanımda 34-35lt gaz ile 340-350km yapıyorum ama ş.içi dur kalk ve ışık çok.
  • Selamlar.

91 Accord sahibiyim. 2.0 motor olanlardan. Düz vites.

Sistem ney bilmiyorum,atikerdende parça var zavollidende var. Toplama olduğunu düşünüyorum.

35 litre gaz ile 360 km civarı yapıyor. Şehir içi kullanım. Şehir dışına çıkamadık henüz nasip olmadı.
  • 2002 honda crv 2.0 motor 150 beygir atiker sıralı sistem takılı bir depo gaz ile (35-36 litre) 250-280 km yapıyor şehir içi şehir dışı aynı yakıyor. (Şehir dışı 110 km/h nın altına inmeden ortalama 130 km/h ile gidiyorum)
  • araçlarımızı satıp corolla CVT alalım
    şehir içi 7 litre yakıyor
    ş.dışı zaten kokluyor
    hemde otomatik
  • 2006 honda jazz manuel vites şehirler arası 120/130 km ortalama 100 km de 9 litre lpg tüketimi var. Bana fazla gibi geldi. Acaba fikri olan varmı.

• 2 gündür test ettim 1,6 vtec 2004 otomatik hızım 60 ile 90 km çok ama çok sakin sürüşle şehir dısı otobanda 100 km de 6,2 ile 6,7 litre lpg arası bir tüketim oldu daha önce 100 120 km hızda 10 litreye çıkmıstı son ölçüm ler bende şok oldum
  • 1.88 den alınan lpg ile 2002 honda crv atiker sıralı sistem şehir içi özensiz kullanım 24 kuruş
  • merhaba

2010 honda civic otomatik elegance sahibiyim.

defalarca test ettim tüm ayarlarıı yaptırdım ama yakıt giderim cok gibi

bu ay 700km yol yapmışım şehiriçi ortalama 13.9 yol bilgisarının gösterdiği

zaten lpg kullanımımda ortalama 15-16 lt/100km

ne yapmam lazım

önerisi olan var mı

sibop ayarı,gaz ayarı yaptırdığım halde
    ve sakin kullanımda
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.