Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.168
Cevap
6
Favori
467.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakıt tüketimi hesabını benzin göstergesine göre yapınca sapmalar oluşuyor, 2 led kalınca ışık yanmaya başlıyor, son led sönünce de depoda 7-8 lt benzin kalıyor, bu da yaklaşık 100 km yol gider. En sağlıklı ölçüm için depoyu ağzına kadar doldurup km sayacını sıfırlamalı, 300-400km kullandıktan sonra tekrar ağzına kadar doldurmalı. Kaç lt benzin aldıysa bunu km ye bölmeli. Hesaplarıma göre aracın bilgi ekranında yazan yakış ortalaması doğrudur.
  • beyler 1200 km yolu 150 km si şehir içi ama yoğun trafik değil 4 kişi + full bagaç + klima ile kaç ytl ye gidebiliriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: dogancan67

beyler 1200 km yolu 150 km si şehir içi ama yoğun trafik değil 4 kişi + full bagaç + klima ile kaç ytl ye gidebiliriz

Ortalama 6.5 lt yakar 100 kmde, 1200km de 225 ytl ye malolur.
  • ok çok saolun yaa biz yılda en fazla taş çatlasın 15000 yapıyoruz sizzce toyota corolla dizel mi
    yoksa aşkım bitanem HONDA CİVİC mi arabayı babam alacağı için soruyorum yazdıklarınızı göstereceğimde
  • quote:

Orjinalden alıntı: dogancan67

ok çok saolun yaa biz yılda en fazla taş çatlasın 15000 yapıyoruz sizzce toyota corolla dizel mi
    yoksa aşkım bitanem HONDA CİVİC mi arabayı babam alacağı için soruyorum yazdıklarınızı göstereceğimde

amcacım al bi yeni honda civic bak keyfinee..
    ne arıza ne sorun bütün ihtiyaçlarını karşılar
    kırma oğlunu
    yap oğluna bi kıyak amca!
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircim

Yakıt tüketimi hesabını benzin göstergesine göre yapınca sapmalar oluşuyor, 2 led kalınca ışık yanmaya başlıyor, son led sönünce de depoda 7-8 lt benzin kalıyor, bu da yaklaşık 100 km yol gider. En sağlıklı ölçüm için depoyu ağzına kadar doldurup km sayacını sıfırlamalı, 300-400km kullandıktan sonra tekrar ağzına kadar doldurmalı. Kaç lt benzin aldıysa bunu km ye bölmeli. Hesaplarıma göre aracın bilgi ekranında yazan yakış ortalaması doğrudur.

son led söndükten sonra ortlama 100 km yol gider mi?
    bu veri kesin mi demircim? 100 km olmasa bile son led sönünce 60 -70 km daha gitse aracın verileri döğru oluyo ozaman
    çünkü benim incelememe göre ortalama 7 yakarken bir cizgi 20-25 km arası götürüyor..
    son iki led kalınca ışık yanmaya başlıyor. ışık yanıncada 50 km falan daha gider belki + bi 20 daha gider diye düşünüyordum

• arkadaşlar bende haonda civic almayı düşünüyorumdum arama yaptım bu siteyle karşılaştım...honda civic gerçekten dış görünümüyle ve iç mekanıyla güzel bir araba ama yakıt tüketimini deneme fırsatım yok.:( görüyorum ki bir çoğunuz honda kullanıcılarısınız hondanın 1.6 ve 1.4 motorlarının modellerinin yakıt tüketimleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim..( lpg kullananlar belirtsin lütfen )
  • @Seenone

Allahrazı olsun bakalım inancakmı bizim peder
  • Seenone,

Son led söndüğü anda takriben 7 lt kalıyor depoda, çok sıkışık bir trafikte 7 lt benzin 50-60km bile götürmeyebilir, ama şehirlerarası açık bir yolda 130-140km bile götürür. Yukarıda yapıştırdığım resimde 5.2lt ortalama yapmıştım.

Ama sen sen ol, son ışık söndükten sonra 20-30 km yi geçme benzin almak için
  • 1.6 2006 model eski kasa cıvıc ist şehiriçnde 130ytl benzinle 550 km yol yaparım hiç değişmez uzunyolda 680km yol yaptım rizenin taşlik yollarında dağlarda klıma açık 460km yol yapabildi fiyat aynı 130ytl 1depo
  •  HONDA  YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA )

dün bir deneme yapmak istedim ve sayacı sıfırladım klima açıkken şehir içi yakıt tüketimi;
    "8.6lt/100km" oldu(ortalama hız=60km/h,max. hız 80km/h).bu yakıt tüketimi şehir içinde normal midir?
    (günlük kullanımda sürekli dip gaz yaptığımda 11.5-12lt oluyor...)
  • arkadaşlar merhaba,
    bende de Eleg.Otomatik Civic var.
    Yakıt tüketimi tamamen ve tamamen ayağınızın hassasiyeti ile doğru orantılı.
    Ben genelde şehir içi 8.2 ile geziyorum. Eğer ortalama tüketim ekranını sürekli gözünüz önünde tutarsanız bu arabanın kullanım zevkinden hiçbirşey anlamazsınız. Ama ben şehir içi 550 Km ye kadar düşürdüm.
    Ama sorarsanız araba kullanmak adına hiçbir şey anlamadım. Hiçbir acelem yokmuş gibi ışıklarda ağar ağar kalkıp, 2000 devirin üstüne çıkmamak için ekstra güç sarferdiyorsunuz....alın size 550 Km.....

Son uzun yol denemem, 2 hafta önce Ankara-Bodrum oldu. Ankara-Denizli arası yaklaşık 500 Km yakıt ortalamam 5.9 lt oldu. Hızım 115 in üzerinde pek çıkmadı sadece Ankara - Afyon arası 120 ile giitim.
    Benim için oldukça iyi bir değerdi. ama gel gelelim DEnizli Muğla arasındaki o 250 Km lik dağ yolları yokmu ? oldu bizim ortalama 7.3.... :)

Ben artık Ortalama tüketim ekranını gözümün önünden kaldırdım, derece var ekranımda, nedeni ise çok basit....60-70 Km daha fazla gidecem diye ne araba kullandığımı anlıyorum ne de zevk alıyorum .....
    Normal kullanım ile 450 Km gidersiniz, tecrübe ile sabit. Arbayı zorlarsanız 400 Km olur.... Tasarrufu zorlarsanız da 500 olur. Şehir içinden bahsediyorum tabiki
    Dolayısı ile bence şehir içinde tüketime çok takılmayın, ayağınızıda gaza yavaş basın, tüketim ekranını önünüzden kaldırın ve Hondanın tadını çıkarın derim ben.......

Herkese kazasız belasız , keyifli sürüşler diliyorum

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gatecrs -- 2 Eylül 2007; 11:40:26 >

• normalde tüketim ekranına bakmam ben sadece deneme amaçlı yaptım.sonuç bu normalde hep dip gaz yaparım arabanın tadını çıkarırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: huso2000

HONDA  YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA )

dün bir deneme yapmak istedim ve sayacı sıfırladım klima açıkken şehir içi yakıt tüketimi;
    "8.6lt/100km" oldu(ortalama hız=60km/h,max. hız 80km/h).bu yakıt tüketimi şehir içinde normal midir?
    (günlük kullanımda sürekli dip gaz yaptığımda 11.5-12lt oluyor...)

dostum bunu ne kadar bir mesafede kullandın?
    yani şimdi ortalama hız 60km ise bu yakıt tüketimi fazla gibi geldi bana,ben istanbulda oturuyorum en son yol bilgisayarına baktıgımda otalama hızım 32 km ,klimayı mecburen sürekli açık tutuyoruz(istanbuldaki sıcaklar malum) ortalama tüketim yanlış hatırlamıyorsam 8.2lt gösteriyordu.
    ama şehir içi kullanım için hele klima açıkken ortalam 8.6lt yakıt tüketimi oldukça makul bi rakam çok normal,fakat ortalama hız 60 km iken değil,ortalama hız konusunda bi yanlıslık olmasın?

edit:yazım yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnny3254 -- 2 Eylül 2007; 12:03:04 >

• 4. vites kullanımında 60km ortalama hız ve max. 80km hız ile bu veri ortaya çıktı.sürekli dur kalkları oluyor fakat kısa sürede 4. vitese çıkıp bu hızlarda kullandım yani...(68km boyunca şehir içinde gezerek...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso2000 -- 2 Eylül 2007; 12:41:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: huso2000

4. vites kullanımında 60km ortalama hız ve max. 80km hız ile bu veri ortaya çıktı.sürekli dur kalkları oluyor fakat kısa sürede 4. vitese çıkıp bu hızlarda kullandım yani...(68km boyunca şehir içinde gezerek...)

anlıyorum daha öncede dediğim gibi şehir içi klima açıkken 8,6 litre tüketim çok makul iyi bir rakam bence
  • bende sürekli yüsek devir kullandığım için soruyorum sakin kullanımda bu değerler iyi mi diye?
  • Benim araba 2000 Model Honda Civic 1.6ies
    Ankara`dan Aksaray üzerinden Pozantı`ya kadar olan yolda 1-2 duruş dışında,
    klima sürekli açık ,
    ortalama 90-100km/h hızla,
    378 km lik yolda,
    46.75 YTL lik(1lt LPG 1.49 YTL),
    31.38 lt LPG
    harcadım.
    Buna göre
    1 lt LPG ile 12 km yol
    1 km için 124 ykr harcamışım.
  • Gecen depo bitirirken , isik yandi , 50 km yaptim sehir ici , son iki cizgi de bitti , depo doldurmaya gittim 40 litre aldi ?? ben birsey anlamadim butun cizgiler bitmis olmasina ragmen halen 10 litre benzin vardi depo da .

Ayrica bu sefer bu 40 litre ile sehir ici , klima otomatik de 425 km yaptim .
  • Gatecrs sana tamamen katılıyorum artık bende de ekranda derece görünüyor.
    Geçen hafta tatile gittim 2840km yapmışım karadeniz turu...Ortalama 7.0-6.9 gördüm. 4 büyük 1 çocuk, bagaj ağzına kadar dolu ve klima her zaman açık. Şehiriçi ve dışı karışık bence makul bir rakam.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.