Şimdi Ara

HONDA YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA ) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.168
Cevap
6
Favori
467.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hiç 120-130la giderken sıfırlayan oldu mu? acaba o hızlarda kaç gösteriyor yol bilgisayarı?
    yada daha yüksek hızlarda da olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34hakan47 -- 17 Temmuz 2007; 12:39:43 >
  • uzun lafın kısası herşey ayak bileğinde bitiyor :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

uzun lafın kısası herşey ayak bileğinde bitiyor :)

En önemli kriter ayak bileği.. Adam servisin "bir depoyla 750 km yaparsın" dediği Golf FSI ye birşekilde 1600km yaptırmış.

Honda Civic kullanıcıları arasında bir depoyu 330km de bitirenide var.
  • bak bu yalan işte :)
  • Muhtemeldir ..
  • Honda Civic EX 94 model kullanmıştım zamanında tek kişi en alt devir 5.vitesde 90km hızla ortalama 5.5 litre falan yakıyordu ama çekiş sıfır bayırlarda bayılma falanffilan.Sonra otomatik vites Honda Jazz kullandım inanın 6.5 litreden aşağı düşmüyor sakin kullansanda hele 3-4kişi bindir bagajı doldur kliamayı aç rahat ortalama 9 litre yakıyor stünü yazmıyorum. ülkemiz trafiğinde gaz pedalını sabitleyip kullanmak gibi bir imkanımız olmaz,zaten uzun yol yapan insanlar sabit 80-90km ile kullanmazlar dikkatleri dağılır. Honda nın motorları çok devirli motorlar alt devir tork bantları çok kötü o yüzden alamancıların dediği birşey vardır vtec teknolojisi için çok düşünen motor çok yakan motor diye.
  • Ben jazz CVT sahibiyim.."6.5'tan aşağı düşmüyor" demişsin senin sürüş stilinde bir sorun olabilir mi? Ben daha bu sabah depoyu doldurup göstergeyi sıfırladıktan sonra sabah trafiğinde kadıköy'den karşıya ( yaklaşık 25 km) gittim, 35-40 dk'da, akşam ise aşağı yukarı aynı yoğunlukta evime döndüm, dijital gösterge 5.8'i gösteriyordu (inanması güç gelebilir), klima da açıktı..Ayrıca ekonomiklikleriyle ünlü VTEC'lere almanların müsrif demesi şaşırtıcı olmasa gerek..
    quote:

Orjinalden alıntı: perperek

Honda Civic EX 94 model kullanmıştım zamanında tek kişi en alt devir 5.vitesde 90km hızla ortalama 5.5 litre falan yakıyordu ama çekiş sıfır bayırlarda bayılma falanffilan.Sonra otomatik vites Honda Jazz kullandım inanın 6.5 litreden aşağı düşmüyor sakin kullansanda hele 3-4kişi bindir bagajı doldur kliamayı aç rahat ortalama 9 litre yakıyor stünü yazmıyorum. ülkemiz trafiğinde gaz pedalını sabitleyip kullanmak gibi bir imkanımız olmaz,zaten uzun yol yapan insanlar sabit 80-90km ile kullanmazlar dikkatleri dağılır. Honda nın motorları çok devirli motorlar alt devir tork bantları çok kötü o yüzden alamancıların dediği birşey vardır vtec teknolojisi için çok düşünen motor çok yakan motor diye.

• Merhaba arkadaşlar, 4 günlük bir tatil yaptık arkadaşla araba ile gittik tatile depoyu fulledik 2001 ies araba. 125 ytl benzin aldı içerde vardı muhtemelen ama 40.7 litre yakıt aldı pompa attığında. sonra yola çıktık. araçla eve geri döndüğümüzde 710 km yi gösteriyordu ibre. yanlız sarımsaklı dönüşünde rüzgar çok sert esiyordu ve trafik çok kötüydü. bu yüzden depo yarım da ilen dönüşte o yarım o yolda gitti heba oldu rüzgar olmasaydı sanırım 800 ü görürdüm tahmince tabi. klima açık değil çok sabit hızlarda da seyretmedik. sizce nasıl?
  • Satın Meke,

Aracınız otomatik mi acaba merak ettim, ?
    sanırım düz vites görünüyor, sonuçlardan ?
    slm

quote:

Orjinalden alıntı: meke

2000 model 130.000 km'de 1.6 ies arabam var.

ilk sahibiyim, açıkcası tepe tepe kullanıyorum.
    Hep castrol magnatec yağ + Türkpetrol benzini ile gidiyorum. Tüm bakımları ilgili kmlerde yapıldı.

Sabah 1, akşam 1 saat 2.köprü yolunda dur kalkla gidiyorum, 7 senedir neredeyse hiç değişmeyen tüketimi 8,5 lt/100 km.

Eğer şehirlerarası
    90 ile gidersem 6,5 lt/100 km
    140-150 ile gidersem 10 lt/100 km yakıyor.

130.000 km de de ilk günkü tüketim beni çok mutlu ediyor.

• Hocam aracım otomatik değil. manuel vites gece yolculuk yapdığımız için klima açmadık. gerek yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kanashibari -- 21 Temmuz 2007; 1:25:32 >
  • 6 aydır honda cıvıc 1.6 110 hp manuel araç kullaniyorum 2006 model eski kasa 11bin km yol yaptım hep ist içi ve yoğun trafikte trafik olmayınca boş yoldada trafik yapiyorum yakıt bakımından hep 5bin devirler de gazlarım alt vitesler çok hızlı kullanırım ve 130ytl benzinle hep 550 km yol yaparım lastikleride aldığımda değiştim 205/50/16 240 ytl bile yakmiyo bedava demek boş yolda 120 ile falan enaz 700km gider düşünü yorum
    bu ayın 29 unda ist den rizeye gidecem nasip olursa tam ölçüp sölüceem size
    depoyu fullarım km 0 larım ve bidaha rizede yine fullarım oarada aldığım benzini hesaplarım yol uzunluğu 1230 km nasıl kullandığımıda yazarım klıma açık kapalı kaç km vs vs teşekkürler honda perfect
  • 2006 civic hb aracımla ortalama yakıt tüketim değeri 7.2 lt (130 km sbt hız+klima acık) 1.8 araca gore nasıl arkadaslar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tonk
    Eğer akıllı uslu giderseniz 3.000 devirde 120 km ile gidebiliyorsunuz. Bildiğim kadarıyla aynı aracın düz viteslileri 120 yapmak için daha fazla devir yapıyorlar bu da fazla yakıt demek oluyor.

Bu nasıl oluyor? Bende 2005 LS var ve 3000 devirde 100km/h hızla gidiyor.
    Yakıt tüketimi ise İstanbul trafiğinde yazın 8Lt, kışın 8.5lt civarı. Üstelik ben çok spor kullanırım.
  • 1999 1.4 civic var. 97 oktan shell kullanıyorum.

şehir içi-dışı karma ortalama yazın 7.5 lt, kışın ise 8.2 lt yakıyor.

yaz aylarında şehir dışında genelde inişli çıkışlı yollarda ortalama 6 lt, yolun çoğu düz ise 5.5 lt ye kadar iniyor.
  • 2004 Accord 2.4 aracım var. Tüketimi normal kullanımda 11lt/100km civarlarında. YKR cinsinden hesap yaptığımda performanslı kullanımda 50YKR (17,3lt/100km) değerlerine çıkarken sakin kullanımda 23YKR (7,95lt/100km) değerlerine kadar iniyor. En son hesapladığım, 195YTL'lik benzin ile 625km yol gittim. Buda kmde 31.2YKR (litre fiyatı 2.89YTL Shell V-Power 97 Oktan) yani 10,79lt/100km demek oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeolit -- 28 Temmuz 2007; 18:58:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tunc_H

quote:

Orjinalden alıntı: tonk
    Eğer akıllı uslu giderseniz 3.000 devirde 120 km ile gidebiliyorsunuz. Bildiğim kadarıyla aynı aracın düz viteslileri 120 yapmak için daha fazla devir yapıyorlar bu da fazla yakıt demek oluyor.

Bu nasıl oluyor? Bende 2005 LS var ve 3000 devirde 100km/h hızla gidiyor.
    Yakıt tüketimi ise İstanbul trafiğinde yazın 8Lt, kışın 8.5lt civarı. Üstelik ben çok spor kullanırım.

Bu durumu ben de anlayabilmis degilim; arkadasimla birlikte yeni honda civic premium aldik, onunki otomatik vites, benimki düz vites. 5. viteste 3000 devire gelince onun arabasi 130'un ustune cikiyor, fakat benim arabam tam 3000 devirde 102 km hiz yapiyor, nasil oluyor bu durum, motor ayni sadece transmisyon farkli. Dişli oranlari duz ve otomatikte tamamen farklı demek ki. Otomatiklerin fazla yakmasi disli oranlarinin farkli olmasindan mi acaba diye dusunmeye basladim, fakat arkadasim kullanirken takip ediyorum arac genelde 2000-2700 devir araliginda seyrediyor, yani daha dusuk devir yapiyor ama daha cok yakiyor, bir turlu cozemedim.

• Dişli oranları farklı olduğu için otomatik vitesli Civic daha düşük devirde daha yüksek aktarma yapıyor..Burada amaç yakıt ekonomisidir..Dikkat ederseniz fabrika verilerinde şehirlerarası yakıt tüketimi otomatiklerde daha düşük çıkar, sebebi budur..Otomatik viteslilerin fazla yaktığı alan dur-kalkların bol olduğu şehiriçi trafiktir..İnsan beyninin yaptığı vites tercihleri otomatik beyinden üstün geliyor..:) (şimdilik tabi..Bunu değiştirmeye en yakın aday Vw'nin yeni nesil DSG şanzımanı)
  •  HONDA  YAKIT TÜKETİMİ ( TÜM VERİLER TEK BAŞLIK ALTINDA )
  • yılda en fazla 10000-15000 km yapıyoruz çoğuda şehir içi ama zonguldak ta öle trafiik olmuyor sizce dizel mi yoksa benzinlimi almalıyız aracı
  • 90 km sabit hızla bu akşam bakırköyden geldim 4,2 kadar düştü..
    köpürden sonra verdim ayarı gazı kökleyerek geldim..kozyatağına..

6,3 ile bitirdim yolculuğumu...

şuan ilk depomu bitirmek üzereyim karma kullanım yaptım diyebilirim..depoda son üç dilim gösteriyor..
    yaptığım km 380...herhalde 420 de falan ısık yanar..biraz daha giderim 450 de alırım içerde nerden baksanız 8,10 litre daha olur
    buda ilk depo için gayet iyi sayılır....

zamanla dahada düşeceğini umut ediyorum fakar nede olsa altımızdaki araba honda öyle pek sakin duramıyor insan
    ben istanbul içinde ortalama 9,5 falan yaksam şanslı olurum ama biraaz sakin gidersem zamanla 8 litre cıvarlarında duru zannediyorum..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.