Şimdi Ara

canon LBP6030w yazıcı aldım, izlenimlerim (kesinlikle öneriyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
14.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Canon LBP6030w yazıcı aldım. Kurulumunu yaptım kendi pc'm ile. Aygıt tarayıcı ekle dediğimde ekstra başka pc ile (eşimin pc'si) direkt ekledi ve çıktı alabildm. iphone ve ipadi bağladım (zor oldu biraz).

İzlenimlerim;
    - Seçme nedenim hem dolabilen toner ile kullanılabilmesi hem de muadil tonerlerin çok çok ucuz olması (25-35 tl arası)
    - Alet çok iyi ve hızlı. Ben kendi orjinal demo tonerini kenara koydum. Dolabilen tonerini taktım ve gerçekten çok iyi. Diğer püskürtmeliden sonra dehşet ötesi geldi.
    - Sonuçta içinde toz var. Sıvı mürekkep olmadığı için donma sorunu yok.
    - ios, android gibi telefon tabletlerde sorunsuz çıktı alınabiliyor.
    - Pc'de çift taraflı (dublex) yazdırma özelliği yok. (düzeltildi. daha önceden var yazmıştım ancak yok yanlış yazmışım manuel çift taraflı yazdırmanın yolunu aşağıda yazdım.)

Aklıma geldikçe ya da soru geldikçe eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucuk_Ekmek -- 10 Kasım 2016; 16:39:13 >

• Merhaba;
    ben de bu yazıcıyı intarnetten sipariş verdim.Bugün vatan computer a gittiğimde adam bu yazıcı çipsiz dedi ama tonerinde çipe benzer bir şey gördüm.Acaba orijinal toneri doldurulabiliyor mu ? dolan tonerini nereden aldınız ? ben yazıcıyı bitmeyenkartuş.com dan sipariş verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen99

Merhaba;
    ben de bu yazıcıyı intarnetten sipariş verdim.Bugün vatan computer a gittiğimde adam bu yazıcı çipsiz dedi ama tonerinde çipe benzer bir şey gördüm.Acaba orijinal toneri doldurulabiliyor mu ? dolan tonerini nereden aldınız ? ben yazıcıyı bitmeyenkartuş.com dan sipariş verdim.

Selamlar. Kendi kartuşu da çipsiz. Delerim yaparım derseniz demo tonerini de doldurulabilir yaparsınız ancak gereksiz. Dolan tonerini bitmeyen kartuş hediye ediyor olması lazım. Bu ürünün en güzel özelliği wi-fi, ve sorunsuz tonerleridir(dolabilen toner, ucuz muadil toner. Hayırlı olsun. Herhangi bir sıkıntınız olursa yardımcı olurum.
  • Canon i sensys LBP6030w lazer yazıcılar hp laser yazıcılarla aynı alt yapıya sahip sağlam ve kullanışlı yazıcılardır. Kullandıkları canon crg 725 toner kartuşunun üzerinde çip adındaki elektronik devre bulunmasına karşılık toner dolumu esnasında cip değişmese bile çalışmaya devam edebilmektedir.
    Muadil toner kartuşu kullanıldığında hp p1102 yazıcıların kullandığı hp 85a toner kartuşu ile çalışmaktadır.
    Canon i sensys lbp6030w toner kartuşu üzerinde drum adı verilen görüntü tamburu tümleşik olduğundan kullanım esnasında başka ek maliyet çıkarmadan çalışmaktadır.
    Toner dolumu yerine yenileme denilen ve kartuş üzerindeki parçaların değiştirilmesini kapsayan yeniden üretim sistemi yapılarak yenilenmiş kartuş kullanıldığında daima orijinal kalitesinde baskı yapabilmektedir.

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Çok yardımcı oldunuz.Ben bu konuda biraz bilgisizim hatta normalde brother hl-1111 alacaktım toner dolumunu yapamam yaşadığım yerde de yapan olmaz diye almak istemedim çark işlemi falan karışık geldi doğrusu.Bitmeyenkartuştan dolan toner ve toner dolum seti hediyeli şekilde aldım.Demo tonerini de olabiliyorsa yaşadığım yerden doldurtacağım.Herhangi bir sorunum olduğumda yine buradan rahatsız ederim sizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemen99 -- 31 Mayıs 2015; 22:08:40 >
  • Güle güle kullanın, ancak dolan toner adıyla satılan yazıcı tonerleri muadil toner kartuşunun bir versiyonu olup, üzerinde yer alan iki delik dışında hiçbir özelliği yoktur ve yanında verilen tozun tamamını kullanabilmeniz dahi mümkün değildir.
    Dolan toner yerine kaliteli lbp6030w muadil toner alarak 1500 sayfada bir 35 tl ödemeniz gerek baskı kaliteniz gerekse yazıcınızın uzun ömürlü olması açısından çok daha faydalı olacaktır.

• Tekrar Merhaba;
    Yazıcı elime Salı günü ulaştı.Çok pratik ve rahat geldi.Dolan toneri çok zor takabildim.İlk günlerde Samsung Galaxy Note 3 telefonumdan canon un uygulamasını indirip yazıcıdan direk çıktı alabiliyordum fakat bugün almak istediğimde belge yazdırılacak olarak gözüküyor ve yazıcı yazdırmıyor,4 5 saat sonra kendi kafasına göre yazdırmaya başlıyor.Bu durum acaba neden olabilir?Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Tekrar Merhaba;
    Yazıcı elime Salı günü ulaştı.Çok pratik ve rahat geldi.Dolan toneri çok zor takabildim.İlk günlerde Samsung Galaxy Note 3 telefonumdan canon un uygulamasını indirip yazıcıdan direk çıktı alabiliyordum fakat bugün almak istediğimde belge yazdırılacak olarak gözüküyor ve yazıcı yazdırmıyor,4 5 saat sonra kendi kafasına göre yazdırmaya başlıyor.Bu durum acaba neden olabilir?Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Selamlar. Muhtemelen modem yahut bağlantı ile ilgili bir sıkıntı olabilir (bağlantı numarası değişmiş olabilir). Bağlantı ayarlarınızı kontrol edin derim. Bunun dışında ben iphone ve ipad ile çıktı alabiliyorum şimdiye kadar hiç sıkıntı olmadı. Bir de android sistemle ilgili bir sıkıntı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beksipeys

quote:

Tekrar Merhaba;

Selamlar. Muhtemelen modem yahut bağlantı ile ilgili bir sıkıntı olabilir (bağlantı numarası değişmiş olabilir). Bağlantı ayarlarınızı kontrol edin derim. Bunun dışında ben iphone ve ipad ile çıktı alabiliyorum şimdiye kadar hiç sıkıntı olmadı. Bir de android sistemle ilgili bir sıkıntı olabilir.

Peki hangi uygulamayı kullanıyorsunuz ? Ben de İpad'imde kullanacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beksipeys

quote:

Tekrar Merhaba;

Peki hangi uygulamayı kullanıyorsunuz ? Ben de İpad'imde kullanacağım.

https://itunes.apple.com/us/app/id576292561?mt=8

ipadinizden yukardaki linke tıklarsanız direkt sizi yönlendirir. Bunun dışındaki programlar işe yaramıyor. Çift taraflı yazdırma özelliği gelse çok iyi olur. Ancak aynı sayfaya iki sayfa yazdırabiliyorsunuz. Yine takıldığınızda yardımcı olurum.

Buradan da kurulum videosuna bakabilirsiniz;
    https://www.youtube.com/watch?v=NQJlB0zQ7Nc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucuk_Ekmek -- 5 Haziran 2015; 18:36:26 >

• Nereden nereye geldik, 20 yıl önce kablo bağlantısına ihtiyaç duymayan bir lazer yazıcı ikinci el otomobil fiyatına satılırken, günümüzde toner fiyatına canon i sensys lbp6030 lazer yazıcı alınıyor, üstelik canon lbp6030 özellikleri çok daha fazla :)

• Arkadaşlar merhaba ben de LBP6030w almak üzereyim ofiste kullanacağım aylık 500-750 sayfa civarı çıktı alırım, merak ettiğim bir nokta var bu yazıcı muadil hp 85a tonerleri direk kullanabiliyor mu? Elimde 10 tane kadar bu tonerden var da eğer kullanılabiliyorsa sipariş vereceğim yazıcıyı, şimdiden teşekkürler.
  • djinn_inc D kullanıcısına yanıt
    Bu mesajında zaten kullanılabileceğini açıklamış tıkla linke. http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=106351416
  • quote:

Orijinalden alıntı: buffon42

Bu mesajında zaten kullanılabileceğini açıklamış tıkla linke. http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=106351416

Teşekkürler hocam yardımınız için.
  • djinn_inc D kullanıcısına yanıt
    Canon lbp6030 ile hp 85a muadil toner kartuşları birebir aynı, kolayca kullanabilirsiniz.
  • Bu yazıcıda beğenmediğiz bir özellik var mı?
  • Sonunda bunu aldım. İzlenimlerim:
    Kurulumu kolay, bütün işletim sistemleriyle uyumlu.Önce USB sonra wi-fi ile kurdum. Wi-fi ile yazdırma çok seri.Varsayılan olarak USB ve wi-fi bağlantılı 2 tane seçim yapabiliyorsunuz. Uykuyu 1 dakika, komple kapanışı 1 saate ayarladım.Çok sessiz, hızlı ve düzgün yazıyor. HP LaserJet Pro P1102W Wi-Fi ile aynı kartuşları kullanıyor.Dolum ve muadil kartuş kullanım imkanları geniş.
  • Bu yazıcının Wi-Fi olanının üst kapağı siyah mı beyaz mı? MediaMarket'ta beyaz olanı gördüm ama internette siyah olana da rastladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwertyu77

Bu yazıcının Wi-Fi olanının üst kapağı siyah mı beyaz mı? MediaMarket'ta beyaz olanı gördüm ama internette siyah olana da rastladım.

Beyaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsiburada ve bazı yerlerde siyah kapaklı bir görsel var. Görsel mi hatalı yoksa böylesi de mi var?
    http://www.hepsiburada.com/canon-i-sensys-lbp6030w-wi-fi-mono-laser-yazici-pm-bd802596
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.