Şimdi Ara

PACKARD BELL TJ75 - Mac OS Kurmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Öncelikle kolay gelsin hepimize;
    İnternetde araştırmalarımla benimle aynı konuyu aramış insanlar olduğunu gördüm fakat güncel konu olarak yok. Açıkcası bu konu da Güncel destek almak istiyorum ve siz değerli arkadaşlarıma bu konuda danışmak istiyorum.

Elimde bir adet PACKARD BELL TJ75 Laptop bulunmakta ve Mac kurmak istiyorum buna aşagıda özellikleri mevcut. Genelde ekran kartı ile ilgili hatalar çıkartıyorumuş Mac işletim sistemi ama bununda bir şekilde çözümünün bulunmuş olduğuna inaniyorum. BU konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Not olarak belirteyim hiç Mac kurulumu yapmadım teknik tabirleri çok bilmiyorum Windows dışında işletim sistemide kullanmadım diyebilirim MS-Dos u saymazsak tabi :)

Laptopun Özellikleri ile ilgili eksik birşey (Driver açısından) var ise buradan söylerseniz hemen yazabilirm.

CPU: Intel Core i3 330M
    chipset: INtel HM55
    GPU : Ati HD5650
    WLAN: Atheros AR5B93

• KOnu hakkında hala yardım bekliyorum.

Yosemite 10.10 raw imajını indirip Flash a yazdırdım ama kurulumda karıncalı ekran geliyor.
    kext leri silerek komut girerek denedim ama hala sonuç aynı bir türlü kuruluma geçemiyorum.
  • öncelikle eski makinaya hackintosh kurabilmeniz için onbord hd300 veya hd4000 vga lı işlemciniz olmalı

ML2 kurabilirsiniz onuda kurmadan BİOS ayarları çok dikkatli yapılmalı çünkü ayrıca cihazınızın VGA sı ATİ kurulumun zorluk derecesi dahada artıyor.

kurulabilir ama çok uzun süre uğraşmanız gerekir haftalarca hatta aylarca..

ayrıca kurdunuz diyelim 1 hafta sonra stabilite sorunu yaşarsınız tat vermez..

bence bunu yapacağınıza 2007-2008 model bir macbook alın 300-400 civarına acemiğinizi atın üzerinde..

ben olsam hackintoshla falan zaman kaybetmezdim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.