Şimdi Ara

Windows 10 ilk güncellemesi netleşiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 10 ilk güncellemesi netleşiyor

Windows 8 ile birlikte güncelleme konseptinde de bazı değişiklikler yaşanmıştı. Önemli iyileştirmeler içeren paket güncellemeden ziyade Windows 8.1 olarak hayata geçirildi ve yeni bir işletim sistemi olarak pazarlandı. Windows 10 işletim sisteminde de benzer bir yol izlenecek. 

Güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre Windows 10 işletim sistemi için hazırlanan büyük güncelleme paketi Windows Redstone adını taşıyor. Windows 10 piyasaya çıktığında mevcut olmayan özellikler ve geri bildirimler yoluyla ortaya çıkan talepler Windows Redstone güncellemesine dahil edilecek. 

Microsoft 2016 yılını Redstone ile geçirmeyi planlıyor. Haziran 2016 tarihinde Windows Redstone ilk kısmı indirmeye sunulacakken ikinci kısım da Ekim 2016 tarihinde dağıtıma başlayacak. Yani bir yıl boyunca Redstone güncellemesi konuşulmuş olacak. Ayrıca ilk kısımda ortaya çıkan eksiklikler de ikinci kısımda giderilmiş olacak. Ancak net olarak bu paket içerisinde neler sunulacağı bilinmiyor. 

Microsoft'un Windows Insiders programını da devam ettireceği belirtiliyor. Programa dahil olanlar gelecek yıl Windows Redstone güncellemesini de daha erken test etme fırsatına sahip olacak. 

Windows Redstone güncellemesinin ne tür bir isimlendirmeye tabi tutulacağı şimdilik belirsiz. Windows 11 olmayacağına kesin gözüyle bakılırken, Windows 10.1 şeklinde bir tanımlama yapılacağını düşünenler de mevcut.  

• mikisoft artık hayal satıyor. Daha w10 ortada yokken ek paketinin haberi yapılıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne boş firma olmaya başladı Microsoft

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masquerade89 -- 8 Nisan 2015; 17:54:26 >
  • Microsoft dogru yolda

• Olaya bak, bi sonraki yıl nelerin yapılacağını planlamakta suç olmuş.
  • Minesoft

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknik ön izleme sürümü güzeldi.

Haziran diye haberler vardı bende bu haziranda sanıyordum.

Şu an 8.1 enterprise deneme sürümünü kullanıyorum.

Haziran hesaplarım tutmadı.

Windows 7 starter danda yükseltme imkanı olursa güzel olur.
  • Daha erken şimdiden boş konuşmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

Minesoft

Bunun için miydi herşey isim için 2 milyar dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otakaraha -- 8 Nisan 2015; 20:13:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nokiahastasi

mikisoft artık hayal satıyor. Daha w10 ortada yokken ek paketinin haberi yapılıyor

Z2 çıkmamışken Z3'ün, 5.0 sızmamışken 5.1 haberleri vardı kardeş.

• kullanıyorsunuz harika işletim sistemini sonrada çamur atıyorsunuz . eleştiri yapsanız neyse ama bu kadar nankörlük sadece bizim milletde var heralde. üstelik şuradaki üyelerin yüzde 80i eminim korsan yüklüyordur. ben olsam microsofun yerinde yaparım secure key bellek o olmadan çalıştırtmam sizin gibi tiplemelrde gitsin beleş başka işletim sistemleri kullansın ozaman anlarsınız kıymetini

• Windows 10 gelmeden güncelleme haberi geldi:) Bu windows 10'dan bayağı umudum var özellikle directx 12 iddia edildiği gibi yüzde 20 daha çok grafik performansı sağlayacak mı?

• Sırf dx12 için geçeceğim w10'a. Yoksa benim gözümde çöp.

• quote:

Orijinalden alıntı: nokiahastasi

mikisoft artık hayal satıyor. Daha w10 ortada yokken ek paketinin haberi yapılıyor

Ona hayal denmiyor yalnız. Sirket sadece "tamam bu sene Windows 10 cıkartalım" deyip üstünde çalışmıyorlar. Önümüzdeki senenin de planlarını yapmışlar. Artı resmi bir açıklama yok. bunun nesi hayal satma ?

• Windowsta android ios gibi gereksis güncelleme havasına girmezse iyi!? w8den w8.1e geçince bluetooth ve touchpad driver sorunu çözmek için baya uğraşmıştım,w10da böyle olmaz umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Windows 10 gelmeden güncelleme haberi geldi:) Bu windows 10'dan bayağı umudum var özellikle directx 12 iddia edildiği gibi yüzde 20 daha çok grafik performansı sağlayacak mı?

DirectX 12 aslında 11 üzerindeki büyük hantallıkların arındırıldığı bir Api oldu ve bunu bir takım test sonuçları ile gözlemleyebiliyoruz.

Fakat burada teknik olarak grafik tasarımında kullanılan methodların ve kodlamaların kullanıcı tarafında ölçülebilir yani son kullanıcıya ulaşan performans artışı ile malesef bu kadar sıçrama yapacak boyutta değil. Çünkü burada teorik olarak hesaplanan değerler CPU tarafından GPU'ya verilen "grafik işleme çağrılarını" temel almaktalar. Buna "draw calls" deniyor. Yani burada ölçülen şey grafik işleme çağrılarının GPU'nun doyabildiği noktaya kadar artırılmasıdır. Dolayısıyla bu performans artışının birebir directx 12 uygulamalarında karşımıza çıkması mümkün değil. Çünkü işin genel boyutunda grafik işleme gücünü belirleyen çok parametre bulunuyor. Directx 11 üzerindeki hantallıkları arındırarak bir takım gelişmeler oldu ve işin en büyük gelişen tarafını gösteriyor bu test sonuçları. Asıl gelişen taraf CPU üzerindeki kullanım ve bunu şu tabloda test için kullanılan ve Hyper Threading teknolojisinin farklı halleri ile beraber CPU'nun farklı frekanslarından anlayabilirsiniz. Çoklu işlem parametrelerindeki hantallıklar gerçekten kayda değer noktada ilerleme göstermişler.

Çoklu işlem parametrelerindeki hantallıklar gerçekten kayda değer noktada ilerleme göstermişler. Bir diğer ifade ile donanımların kullanım performanslarını geliştirmişler. Ancak tabiki herşey grafik tasarımcılarının ve grafik motorlarının süzgecinden geçerek bize ulaşacak ve Microsoft da buna bağlı kalarak iyimser bir dil ile %20 performans artışı gözlemleyeceğimizi söylüyor. Bu konu kimi uygulamalarda %1000 kimilerinde ise %3 olarak karşımıza çıkabilir. Fakat yaşanan gelişmenin gerçekten kayda değer nitelikte olduğu yadsınamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beybifeys

quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Windows 10 gelmeden güncelleme haberi geldi:) Bu windows 10'dan bayağı umudum var özellikle directx 12 iddia edildiği gibi yüzde 20 daha çok grafik performansı sağlayacak mı?

DirectX 12 aslında 11 üzerindeki büyük hantallıkların arındırıldığı bir Api oldu ve bunu bir takım test sonuçları ile gözlemleyebiliyoruz.

Fakat burada teknik olarak grafik tasarımında kullanılan methodların ve kodlamaların kullanıcı tarafında ölçülebilir yani son kullanıcıya ulaşan performans artışı ile malesef bu kadar sıçrama yapacak boyutta değil. Çünkü burada teorik olarak hesaplanan değerler CPU tarafından GPU'ya verilen "grafik işleme çağrılarını" temel almaktalar. Buna "draw calls" deniyor. Yani burada ölçülen şey grafik işleme çağrılarının GPU'nun doyabildiği noktaya kadar artırılmasıdır. Dolayısıyla bu performans artışının birebir directx 12 uygulamalarında karşımıza çıkması mümkün değil. Çünkü işin genel boyutunda grafik işleme gücünü belirleyen çok parametre bulunuyor. Directx 11 üzerindeki hantallıkları arındırarak bir takım gelişmeler oldu ve işin en büyük gelişen tarafını gösteriyor bu test sonuçları. Asıl gelişen taraf CPU üzerindeki kullanım ve bunu şu tabloda test için kullanılan ve Hyper Threading teknolojisinin farklı halleri ile beraber CPU'nun farklı frekanslarından anlayabilirsiniz. Çoklu işlem parametrelerindeki hantallıklar gerçekten kayda değer noktada ilerleme göstermişler.

Çoklu işlem parametrelerindeki hantallıklar gerçekten kayda değer noktada ilerleme göstermişler. Bir diğer ifade ile donanımların kullanım performanslarını geliştirmişler. Ancak tabiki herşey grafik tasarımcılarının ve grafik motorlarının süzgecinden geçerek bize ulaşacak ve Microsoft da buna bağlı kalarak iyimser bir dil ile %20 performans artışı gözlemleyeceğimizi söylüyor. Bu konu kimi uygulamalarda %1000 kimilerinde ise %3 olarak karşımıza çıkabilir. Fakat yaşanan gelişmenin gerçekten kayda değer nitelikte olduğu yadsınamaz.

Uzun lafın kısası en kötü ihtimalle yüzde 3 performans artışı olacak Windows 10'da.

• Gelsin artık 8.1 sıktı Dreamsparkdan verirse efsane olur
  • Görev çubuğu facia.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü hatrı sayılır bir süredir kullanıyordum ve gerçekten büyük farklılıklar vardı bence. Windows 2 sürüm sonra çok daha iyi olacaktır ancak büyük bir değişimin ilk adımları bunlar. Vista ile değişen sistem gibi düşünün, 8 ile de değişim tekrar başladı. İnşallah daha güzel olarak devam eder ve bu güncelleme sistemi kesinlikle kullanıcıyı daha bağlayıcı olacaktır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.