Şimdi Ara

Triger Seti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2005 Model 1.4 206 X design aracım var. Triger seti en son 60-70 bin arasında değişmiş. Şu an 122 000 de. Trigeri değiştirmeye karar verdim ama kafama takılan şeyler var. Tecrübeleriniz olduysa paylaşırsanız sevinirim.
    1- En önemlisi Triger setini değiştirme zamanı gelmiş mi?
    2 - Yetkili servisten fiyat aldım ayrıntılı, aşağıdaki parçaların değiştirilmesi gerekiyormuş setle beraber :
    Triger Seti (Kayış+bilyalar)(131 TL )
    V kayışı(39 TL)
    Devirdaim pompası(109 TL)
    Otomatik ve normal gergi (Ne demek bende ilk defa duydum )

Yani özet olarak değişecek parçalar toplam 416 TL + İşçilik için de tahmini 350-400 TL dediler. Toplam 800 TL gibi bir rakam oluyor. Fiyat nasıl ??

3- Bu parçaların hepsini değiştirmeli miyim?
    4- Bu işlemleri sanayide yaptırsam ne derece güvenilir olur? (Yanlış anlaşılmasın yıllardır hiç yetkili servise gitmedim hep sanayideyim :) )
    5- NOlur aydınlatın beni kafayı yiyeceğim

• inebalat İ kullanıcısına yanıt
    Triger setini bende 2 hafta önce değiştim 307 sw aracımda dediğin gibi kayış + bilyalar +devirdaim + gergiler takım olarak parçaçıdan alıp kendi tamircime değiştirdim sanayide kafam rahat.

Senin duruma gelince triger değişim zamanı gelmiş diğer parçalar triger söküldümü yanında değişmesi gerekiyor en sağlıklık yöntem budun tekrar tekrar kayışı söktürüp sekte attırmak istemiyorsan hepsinin aynı anda değişmesi gerekir.
    bana serviste sadece triger malzeme + işçilik için 600tl fiyat verdiler.
    kendim orjinal parça maliyeti 220 tl tuttu ve tamircim tanıdık olduğu için işçiliği uygun bişey yapıp değişimi yaptık. (yanında başka parçalarda değiştiğim için triger işçiliği fiyatı veremiyecem :( )
    ama tavsiyem sanayide güvendiğin usta varsa yaptır. ki şayet güvendiğim kimse yok dersen servise git.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.