Şimdi Ara

Avea hattımı ticari amaçla kullanıldığı bahanesiyle kapattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aktif kullanmadığım 5-6 ay da bir hattın kapanmaması için tl yüklediğim avea hattım ticari amaçla kullanıldığı bahanesiyle kapatıldı.

Bir kaç ay önce hattımın sim kartı arızalandı aktif kullanmadığım içinde üzerine düşüp yeni bir sim kart çıkartmadım. Bugün denk geldi yeni bir sim kart alayım derken hattımın kapatıldığını öğrendim. İlk olarak gerekli zaman da tl yüklemesi yapmadığımdan kapatıldığını düşünsem de hattıma tl yükleyeli 3 ay ancak olmuştu. Müşteri hizmetlerini aradım neden kapatıldığını öğrenmek isteğimi söyledim karşı taraftaki bayan hattınızı ticari amaçla sms ler yollamışsınız bu sebeple kapatılmış dedi. Ama ben kesinlikle hattımı o şekilde kullanmadım hatta sms belkide o hattımdan hiç atmadım normalde de sms hiç kullanmam. Tamamen asılsız bir suçlama detay verin nereye nasıl sms yollamışım diyorum detay veremeyiz diyorlar. Benim hattımı bir başkası kullanabilir mi benim dışımda gelişen bir şey olabilir mi diye sordum ona da hayır dediler, şimdi yapmadığım bir şey için beni mağdur ettiler hattımda da 50 tl yakın bir meblağ vardı oda gitti.

Sizce ne yapmalıyım fikri olan arkadaşlar paylaşırsa çok makbule geçer.

• Hat kullanılmıyorsa başkası yedek sim alıp reklam smsleri atmış olabilir. Burası Türkiye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsnsfgl

Aktif kullanmadığım 5-6 ay da bir hattın kapanmaması için tl yüklediğim avea hattım ticari amaçla kullanıldığı bahanesiyle kapatıldı.

Bir kaç ay önce hattımın sim kartı arızalandı aktif kullanmadığım içinde üzerine düşüp yeni bir sim kart çıkartmadım. Bugün denk geldi yeni bir sim kart alayım derken hattımın kapatıldığını öğrendim. İlk olarak gerekli zaman da tl yüklemesi yapmadığımdan kapatıldığını düşünsem de hattıma tl yükleyeli 3 ay ancak olmuştu. Müşteri hizmetlerini aradım neden kapatıldığını öğrenmek isteğimi söyledim karşı taraftaki bayan hattınızı ticari amaçla sms ler yollamışsınız bu sebeple kapatılmış dedi. Ama ben kesinlikle hattımı o şekilde kullanmadım hatta sms belkide o hattımdan hiç atmadım normalde de sms hiç kullanmam. Tamamen asılsız bir suçlama detay verin nereye nasıl sms yollamışım diyorum detay veremeyiz diyorlar. Benim hattımı bir başkası kullanabilir mi benim dışımda gelişen bir şey olabilir mi diye sordum ona da hayır dediler, şimdi yapmadığım bir şey için beni mağdur ettiler hattımda da 50 tl yakın bir meblağ vardı oda gitti.

Sizce ne yapmalıyım fikri olan arkadaşlar paylaşırsa çok makbule geçer.

biraz değişikte olsa benzer bir olay benim başıma geldi 2 sene önce..

Vodafone kontürlü olarak geçirip kapanması için bıraktığım bir hat benim haberim olmaksızın turkcell'e geçirilmiş ve Diyarbakır'da birine satılmış.

Satın alan kişi de etrafa reklam smsleri göndermiş. Dolayısıyla Turkcell'de hattı sms gönderimine kapatmış.

Turkcell bayisine taahhütlü cihaz almaya gittiğimde tesadüfen öğrendim ve hattı hemen kapattırdım.

Kullanmayacağım hat olduğunda kontürlüye çevirmeden direk kapattırıyorum.

• Yukardakinin hatti micirikli gibi duruyo 50tl var hatta ve kapanmis
    Kim 50 tl lik hatti onemsemezki satis filan vardir veya surekli satistan bakiye transferi aliyodur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dün Avea genel merkezinden arandım ve konuşma sonucunda anlaşılan benim sim kartım da arızalı değilmiş o dönem hattımı kısıtlamışlar. Halbuki ben hat çekmiyor, hizmet dışı diye avea müşteri hizmetlerini aramıştım, onlarda bana hattınız aktif bir sorun görünmüyor demişlerdi.

Farklı telefonlarda da hattımı deneyip müşteri hizmetlerini yeniden aramıştım o zaman sim kartınız arızalıdır dediler ben de o günden beri sim kartım arızalı sanıyordum.

Dün beni avea dan arayan kişi şubat da hattınız kısıtlanmış bir ay sonra her hangi bir dönüş olmayınca hattınız tamamen kapatılmış dedi. Ama beni ne bilgilendirdiler ne de ben müşteri hizmetlerini aradığımda bu durum dan bahsettiler. Tamamen kendi hatalarının cezasını şimdi ben çekiyorum.

Ve benim o avea hattım dışında iki adet de Vodafone hattım var ikisini de aktif kullanıyorum onlarda hiç bir sorun yaşamadım ticari içerikli sms yollasam onlardan yollarım. Ama iddia ediyorum Avea; hattımı aktif kullanmadığım ve telsiz vergi ücreti ödenmeyen standart tarifede olduğum için bir şeyi bahane etti ve hattımı kapattı.

Avea dan arayan kişiye yine ısrarla ne zaman, nereye ve hangi model telefonla mesaj atılmış diye soruyorum bilgi paylaşamayız diyorlar tamamen beni çözümsüz bırakıyorlar bu durum karşısında hiç bir çözüm bulamıyorum. Beni arayan şahıs yine ancak bu bilgileri savcılık kanalıyla alabileceğimi söyledi onlarda biliyor böyle bir şey için kimsenin savcılıkla uğraşmayacağını.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.