Şimdi Ara

KIRIŞIKLIK: kurutmalı çamaşır makinası Elektrolux 1686hdw hakk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
3
Favori
4.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba yaklaşık 5 aydır bu makinayı kullanıyorum.

ELECTROLUX EWW1686HDW A 8 Kg Yıkama ve 7 Kg Kurutma SteamSystem
    Teknik özellikler
    Maksimum devir hızı:
    1600 r/min
    Ürün Tipi:
    Kurutmalı Çamaşır Makinesi
    Yıkama performansı kategorisi:
    A
    Ses seviyesi, yıkama:
    51 dB
    Ses seviyesi, kurulama:
    63 dB
    Ürün numarası:
    1084032

ürün yıkama performansı gayet tatmin edici. yıkama hızı süresi istediğiniz gibi ayarlanabiliyiro. ön yıkama tercihi mevcut. suya bastırma seçeneği var.
    kurutmada inanılmaz performanslı. kurutma proğramları ayarlanabiliyor, süresi ayarlanabiliyor.
    ürünün aynı zamanda havalandırma modu da bulunuyor.
    8 kg yıkama 7 kg de kurutma yapabiliyor.
    kesinlikle koku vs olmadı.
    cihazın anlaması ve kullanılabilmesi gayet kolay.

Ancak tek sorunum inanılmaz derecede kırıştırması öyle ki ütülemek bir işkence haline geliyor. kısa süerli kurutmadan tutun da dolap kuruluğundaki proğramlara kadar denedim. yıkama yaptıktan sonra çamaşırları çıkarıp silkeleyip yeniden kurutmayı denedim hatta ve hatta yıkandıktan sonra çamaşırları çıkarıp katlayıp içine koyup kurutmayı denedim yine nafile.

bir yerde hata yapıyorum ancak nerde bir türlü çözemedim. konu hakkında desteğe ihtiyacım bulunuyor zira makinaya boşuna para vermiş gibi hissediyorum kendimi düzgün kurutamadıktan sonra..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agleniance -- 7 Nisan 2015; 15:21:14 >

• Görsellere bakamadım, telefondan giriyorum.

Makinenizi iyi günlerde kullanın.

Fazla kırışmayı önlemek için önerilerim:

Olabildiğince aynı türde çamaşırları birlikte yıkayın ve kurutun. Mesela kalın havlu, kapşonlu, nevresim vb eşyalarla Gömlek ve ince bluzları ayrı yıkayabilirsiniz.

Yıkanıp sıkılmış çamaşırları bekletmeden hemen kurutun. Kuruyunca da hemen çıkarın.

Çok kırışan gömlek, tişört tarzı eşyaları sentetik programında yıkayıp kurutabilirsiniz. Sentetik kurutma programında makine daha düşük ısı kullanır.

Kurutma sonrası buhar programı ile kırışıklıkları gevşetip daha kolay ütü yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Görsellere bakamadım, telefondan giriyorum.

Makinenizi iyi günlerde kullanın.

Fazla kırışmayı önlemek için önerilerim:

Olabildiğince aynı türde çamaşırları birlikte yıkayın ve kurutun. Mesela kalın havlu, kapşonlu, nevresim vb eşyalarla Gömlek ve ince bluzları ayrı yıkayabilirsiniz.

Yıkanıp sıkılmış çamaşırları bekletmeden hemen kurutun. Kuruyunca da hemen çıkarın.

Çok kırışan gömlek, tişört tarzı eşyaları sentetik programında yıkayıp kurutabilirsiniz. Sentetik kurutma programında makine daha düşük ısı kullanır.

Kurutma sonrası buhar programı ile kırışıklıkları gevşetip daha kolay ütü yapabilirsiniz.

vermiş olduğunuz cevaplardan bu durum gayet normal olduğu sonucuna varıyorum.

önerilerinizi dikkate alacağım.
  • agleniance kullanıcısına yanıt
    Kırışıklık problemini çözebildiniz mi?
  • hayır hala çok kötü. bu cihaz alınmaz.

Can Doğan beyin tavsiyelerine ek olarak çamaşır yıkama işlemi bitince çamaşırları 4 5 kere silkeleyip öyle makineye koyun ayrıca pamuklu kapasitede en fazla %70 doluluk olsun kurutmak için gömlekleri çarşafları havluları tişörtleri kotları ayrı kurutun

• quote:

Orijinalden alıntı: memnun olan

Can Doğan beyin tavsiyelerine ek olarak çamaşır yıkama işlemi bitince çamaşırları 4 5 kere silkeleyip öyle makineye koyun ayrıca pamuklu kapasitede en fazla %70 doluluk olsun kurutmak için gömlekleri çarşafları havluları tişörtleri kotları ayrı kurutun

ilginize teşekkürler. bu yöntemler de tarafımdan denendi kesinlikle olumlu sonuç alınmıyor. artık sadece iç çamaşırı havlu vb kurutuyorum.
    Ne kadar dolduruyorsunuz hangi programda kullanıyorsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • her çamaşırı kendi kumaşına göre proğramda yıkadım ve makineyi yarım doldursam da çözüm olmadı. ön yıkama zaten hiç yapılmıyor.
    düşük ısıda sentetik proğramında denedim yine kırışıklık inanılmaz. hatta şöyle söyleyeyim ütülemek için verdiğim kuru temizlemeci bana kurutmadan ıslak götürmem istedi kurutmayı ben yaparım dedi
    Kırışıklıklığı gördüm çok garip durum biraz da çamaşırların yıkanma şekline göre de alakalı çamaşırları uygun programlarda yıkayın nevresim takımı çarşaf gibi şeyleri kurutmadan önce silkeleyin fermuarlarını kapatın bir de katlayarak koymayı deneyin kot gibi çamaşırların fermuarlarını gene kapatın ters çevirerek kurutun ve çok kırışan çamaşırları bol su alan programlarda yıkayın sıkma devri düşük tutun
  • sentetik proğramda 30 derecede 800 devir ile ütü kuruluğunda yıkanan çamaşırları bir görseniz ağlarsınız. zamanım olsa servis çağırıp göstereceğim de bir fırsat bulamadım.
    Anladım bu konuda daha bilgili arkadaşlara bırakıyorum yorumu umarım sorununuz çözülür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Kurutmalı çamaşır makinesi yeri olanlara önermememin en büyük nedeni bu. Yeriniz kurutma ve çamaşır makinesini ayrı ayrı koymaya varmıydı bilmiyorum fakat iki cihazın ayrı alınmasının bir çok avantajı var.

Üzüldüm, sonuçta yepyeni ürün.

• malesef yer olmadığı için bu şekilde almıştım.

elektrolux e hiç yakışmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: agleniance

malesef yer olmadığı için bu şekilde almıştım.

elektrolux e hiç yakışmadı

servis ne diyor bu işe peki
  • zaman bulup çağıramadım kısa zamanda halledeceğin

• Merhaba,

2 hafta önce bu makineden aldık. Yıkama ve kurutmasından memnunuz. Ancak kurutma programı başladığında sürekli pompa sesiyle çalışıyor. Ve bu ses program bitene kadar susmuyor. Sizin makinenizde ses yönünden rahatsız edici düzeyde mi?
  • hocam bu combo makinelerin demekki hepsi aynı. ben bu makine ile LG arasında kalmıştım ve LG yi aldım. ama bu kırışıklık öldürüyor adamı. gömlekleri ütülemek mümkün değil. gittim birde üstüne 500 tl ye buhar kazanlı ütü aldım o da çözüm getirmedi. birde yorumlarda kırıştırmıyor diyenlere şaşıyorum. bu arada makine 9/6 kg, keslnlikle o miktarda çalıştırmayız, 3-4kgı geçmez kullanımımız
  • kilington K kullanıcısına yanıt
    bende öyle bir ses yok servisçağırmak gerekebilir.

kırışıklık sorunu halen devam ediyor artık kullanmıyorum kurutma proğramını.
  • Sırf burada yazılanlar yüzünden bu makineden vazgeçtim ama başka kurutmalı makina tavsiyesi de göremedim başka öneri var mı?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.