Şimdi Ara

Karşılıksız çek konusu bilenler yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • alınan bir çek karşılıksız çıktı. sahibi kaçıp gitti piyasadaki toplam karşılıksız çeki 3milyon tl (eski para ile trilyon) . karşılıksız çek için hapis cezası kalktı ama bu kişi borçlarını ödemekle yükümlü değil mi? 3 trilyonu cebe indirip rahat rahat gezebiliyor mu yani?

• konu günceldir
  • konu günceldir. işin kanuni yönü hakkında bilgi sahibi olanlar yazsın lütfen.
  • Çeke hapis cezası kalktı. Malvarlığı varsa icra yolu ile tahsilat mümkün. Malvarlığı yoksa bir bardak soğuk su tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memotembelgezer

konu günceldir. işin kanuni yönü hakkında bilgi sahibi olanlar yazsın lütfen.

Şirketmi şahıs firmasımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

açıkçası bilmiyorum. şirket ve şahıs da ne farkediyor? karşılıksız çek kesen kişi yer parkesi yapan bir tip. ayrıca müteahhitlik yapıyor. şirket bile olsa ortağı yok.sadece kendisi. bankalar ev ve arabalara el koymuş. Evlerin 16 tanesi bankaya ipotekliymiş . şu an adamın üzerinde hiç birşey gözükmüyor. emekli maaşı var,memur bir eşi var. iki de çocuk var. borcu eşine ve işleri olduğunda çocuklara ödetme imkanımız var mı?
  • şu an adamın üzerinde hiç birşey gözükmüyor. emekli maaşı var,memur bir eşi var. iki de çocuk var. borcu eşine ve işleri olduğunda çocuklara ödetme imkanımız var mı?
  • Çek alırken karşılığını keşke bankaya kontrol ettirseydiniz
  • geçmiş olsun borcu ne çocuklarından ne eşinden alamazsınız adına emekli maaşı var onada dokunamazsınız ev araba yok diyorsunuz size sadece soğuk su içmek kalıyor ülkedeki yasalar bu şekilde.
  • Poka Yoke kullanıcısına yanıt
    benim çek ile bir bağım yok. yakınım olduğu için mecbur araştırıyoruz. onu bende söyledim bir partinin il başkanı olduğu için kontrol edilmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 7 Nisan 2015; 14:32:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan_2120

geçmiş olsun borcu ne çocuklarından ne eşinden alamazsınız adına emekli maaşı var onada dokunamazsınız ev araba yok diyorsunuz size sadece soğuk su içmek kalıyor ülkedeki yasalar bu şekilde.

çalan çaldığı ile kalıyor yani. hapis yok ödeme yükümlülüğü yok .biz neden çalmıyoruz .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

açıkçası bilmiyorum. şirket ve şahıs da ne farkediyor? karşılıksız çek kesen kişi yer parkesi yapan bir tip. ayrıca müteahhitlik yapıyor. şirket bile olsa ortağı yok.sadece kendisi. bankalar ev ve arabalara el koymuş. Evlerin 16 tanesi bankaya ipotekliymiş . şu an adamın üzerinde hiç birşey gözükmüyor. emekli maaşı var,memur bir eşi var. iki de çocuk var. borcu eşine ve işleri olduğunda çocuklara ödetme imkanımız var mı?

Şirket ise sermayesi kadar sorumludur.
    Şahıs ise tamamiyle sorumludur.

• KayhanKaan kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.