Şimdi Ara

Geliştirilen pikap benzeri bir cihaz ile istenilen günde Ay'ın fazını görsel olarak hesaplamak mümkün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geliştirilen pikap benzeri bir cihaz ile istenilen günde Ay'ın fazını görsel olarak hesaplamak mümkün 

İki tasarım öğrencisi Yingjie Bei ve Yihan Hu'nun geliştirdiği pikap benzeri bir cihaz sayesinde geçmiş yada gelecekte istenilen bir gün için Ay'ın hangi fazda olduğunu görsel olarak öğrenmek mümkün. Geliştiricilerinin Moon Phase adını verdiği cihaz, üzerinde bulunan üç adet ayar kolu ile istenilen gün, ay ve yıla ayarlanabiliyor. 

Geliştirilen pikap benzeri bir cihaz ile istenilen günde Ay'ın fazını görsel olarak hesaplamak mümkün 

Hesaplamalar için Processing proglama dilinin kullanıldığı cihaz daha sonra bu veriyi ucunda el fenerinin bulunduğu Arduino mikro denetleyicisi tarafından yönetilen motora iletiyor ve böylece ortada bulunan minyatür ay ayarlanan gündeki yönden ışığı almış oluyor.

Moon Phase'e ait tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz 

Moon Phases from Brady Bei on Vimeo.

• Kainatin dili matematiktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatsa52

Kainatin dili matematiktir.

Allahtan java değilmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu yapmakta ne var ki? 29 günde bir aynı fazı almıyor mu? max 200 satır kod ve bir tane arduino yaparım aynısını

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Bunu yapmakta ne var ki? 29 günde bir aynı fazı almıyor mu? max 200 satır kod ve bir tane arduino yaparım aynısını

Yaparım diyorsun ama birileri yapmış ve satıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.LegendBunu yapmakta ne var ki? 29 günde bir aynı fazı almıyor mu? max 200 satır kod ve bir tane arduino yaparım aynısını

zor olmadığını belirtmek istedim. Bundan daha farklı bir şeyle uğraşıyorum belki de?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

Orijinalden alıntı: interwap
    quote:

Orijinalden alıntı: Mr.LegendBunu yapmakta ne var ki? 29 günde bir aynı fazı almıyor mu? max 200 satır kod ve bir tane arduino yaparım aynısını
    zor olmadığını belirtmek istedim. Bundan daha farklı bir şeyle uğraşıyorum belki de?

Bu arada onlarda Arduino ile yapmışlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.