Şimdi Ara

Her elini sallayan Apple Watch satın alamayacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
2.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her elini sallayan Apple Watch satın alamayacak

Apple'ın cihazları için kullandığı tasarım dili yıllardır konuşulur ve tartışılır. Ancak cihazların yanında firmanın pazarlama taktikleri daha fazla gündeme geliyor. Firmanın şu anki odak noktası Apple Watch.

Geçen yıl Eylül ayındaki iPhone lansmanında ilk kez kamera karşısına geçen Apple Watch, çok fazla detaya girmeyerek oldukça merak uyandırmıştı. Ekim ayında bir kez daha karşımıza çıksa da Apple ortaya çıkan mistik havayı iyi kullandı ve Apple Watch uzun süre teknoloji gündeminde kendisine yer buldu.

Nihayet kısa süre önceki bahar etkinliğinde saatin satış tarihi ve fiyatı açıklandı ancak bu kez de saatin sergilenme yolu yeni bir tartışma konusu başlattı. Apple'ın mağazalarda özel standları, görevli olmadan inceleme yapılamaması ve Apple Watch Edition için randevulu inceleme sistemi çok konuşuldu. Şimdi de satışa sunulması olay yaratacak gibi görünüyor. 

24 Nisan'da başlayacak Apple Watch satışları sadece çevrimiçi olarak yapılacak. Yani fiziksel mağazalara giderek beğendiğiniz saati kolunuza takıp çıkamayacaksınız. Apple Store üzerinden sipariş vererek doğrudan adresinize kargolatabilirsiniz. Ancak mağazaya gitmek istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Mağazada görevliler saati denemenize yardımcı olacak ve sonrasında beğendiğiniz versiyonu satın alacaksınız. 

Apple'ın bu sistemle hem stokları kontrol altında tutmayı hem de müşterinin hangi saati alacağından tam olarak emin olmasını sağlamayı amaçlıyor. Ancak şimdiden sıkıyönetim şeklinde planlanan Apple Watch satışları gündem olmaya başladı.  

• Gören de elmas rolex satıyorlar sanacak. Randevulu bakma olayı nedir.. Bi de başına adam dikecekler. Kullanım eğitimi için 1 aylık kampa almadıkları kalmış.
    Tamam bu da bi satış stratejisi, saati çok önemli bir şey gibi göstermeye çalışıyorlar ama abartı bi durum ortaya çıkmış. Orası da nihayetinde bi elektronik mağazası, askeriye değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akıllı saat mevzusu genel olarak amaçsız olduğundan ve kullanıcıların bunu bildiğinden dolayı iWatch için rağbet olmayacak. Apple da bunu biliyor ve öyle herkes alamaz gibi söylentiler yayıyor. İşin aslı bu ürünlere talebin zaten düşük olduğudur.
  • Çok lazım ya. Tüketim toplumu eleştirisi yapan filozofların ne kadar haklı olduğunu görüyoruz, zira iş gerçekten de manyaklık boyutuna ulaştı.
  • Çok da umrumuzda...PS2 den özenmeler...

• özel stand kısmına da eklesinler bari
    "yok öyle babanın saati gibi alıp kurcalayayım beğenmezsem bırakayım, apple bu apple !!1!1br"

• saka gibi...

• Zaten elini sallayan değil, parası olan alır.
  • Her akıllı ama parası olan almaz ki ...

• öyle bir başlık atmışsın ki için apple alsın o saati ... dedirtti yani. eskiden severdim de midem bulanmaya başladı artık apple dan .
  • Bu normal bir insan için hakarettir. Tabiki anlayanabilene

• Bakalım Apple watch ile ilgili tarafsız bir inceleme görebilecek miyiz?

• Aslında yöntem yanlış.
    Apple saati alabilecek kişileri kendi belirlemeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Aslında yöntem yanlış.
    Apple saati alabilecek kişileri kendi belirlemeli.

Düşünce tarzını sevdim

• 350-600$ arası satılacak saatlerin fiyatı eskimemesi lazım ama akıllı saatler 2 sene sonra unutulacak;eğer herkesin akıllı saat kullanması için fiyatları 100-150$ olmalı ve akıllı bileklikler de 100$ altına satılmalı.Ben 250$ karşılığında OnePlus One gibi bir telefon alabiliyorsam 350-600$ bir saat için ne kadar mantıklı siz düşünün.
    Dediğim gibi eskiden iPhone paran var gözüne sokarım ürünüydü şimdi de Apple Watch...

• Appleın çırpınışları. Bu saat hayatta tutmaz sanki millet FBI ajanı da saatine mesajın gelmesi çok önemli.
  • Oldu olucak ikametgah,sabika kaydi,banka cuzdani,tapu,araba ruhsati da goturelim saat almaya giderken...tovbe yarabbim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple kendini ferrari felanmı sanıyor acaba. bi sürü rakibi var farkındadır heralde

• $15000+ versiyonlarını alacak olandan deli raporu da istiyorlarmış.

• Haberden daha da önemlisi Apple'ın tanıttığı her üründe olduğu gibi bu arkadaşlar yine tükürdüklerini yalamak zorunda kalacaklar ben ona üzülüyorum. Yetmedi firmayı da hemen batırdılar. Araştırmalar 5-10 sene içerisinde akıllı saatlerin, cep telefonları satışlarına darbe vuracağını ön görüyor. Ha bu arada, firmanın alacağı kararlarda sizin ileri görüşlülüğünüze ihtiyacı yok, nihayetinde bir yönetim kadrosu var.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.