Şimdi Ara

Xperia Z4 bu kez çalışırken görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xperia Z4 bu kez çalışırken görüntülendi

Sony son dönemde gündemde kendine sıkça yer bulmayı başarırken, son olarak Xperia Z3'ün yeni reklam kampanyası yeni modelin gecikeceği şeklinde yorumlanmıştı. Bununla beraber Xperia Z4 modeline ait olduğu iddia edilen görseller de bir süredir sızdırılıyordu. Bu kez yine bir Xperia Z4 sızıntısı gelirken cihaz ilk kez çalışır vaziyette fotoğraflanmış gözüküyor.

Sızdırılan fotoğraflardan birisinde model numarası E6553 olarak gözüküyor, yine aynı fotoğrafta modelin Snapdragon 810 işlemcisine sahip olduğunun görülmesi cihazın Xperia Z4 olma ihtimalini kuvvetlendiriyor. Sızdırılan bir diğer görselde ise arka kamera öne çıkıyor. Sensörün hemen kenarında değerler yer alırken 20.7 MP çözünürlüğe sahip olduğu görülen kameranın sensör boyutu 1/2.3 olarak belirtilmiş.

Bu fotoğraflar dışında bir de telefonun ana ekranının görüldüğü bir fotoğraf daha sızdırılmış durumda. Bu fotoğrafta da Android 5.0 yüklü olarak gelecek modelin hazır durumda olduğu görülüyor. Daha önce sertifikalarda Micro SD kart slotu barındıracağı ortaya çıkan modelin bu kez su geçirmezlik konusunda IP68 sertifikasına sahip olacağı da iddialar arasında. IP68 sertifikası cihazın 1.5 metre derinlikteki suda 30 dakikaya kadar su geçirmeyeceği anlamına geliyor.

Bunun dışında diğer beklenen teknik detaylara göz atacak olursak ekran konusunda 5.1 inç ekran ve FHD çözünürlük öne çıkıyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi Snapdragon 810 ile gelmesi muhtemel modele 3 GB sistem belleği ve 32 GB depolama alanının da eşlik etmesi bekleniyor. 20.7MP ana kamera dışında ön tarafta 5 MP özçekim kamerası ve 3400 mAh pil kapasitesi beklenen diğer özellikler.

• 3400 mah batarya ile bu telefon ölümsüz olur :)

• Haberde kamera yanındaki 1/2.3 diyafram yerine sensör boyutu olabilir.
  • Xperia Z tasarımlarına bitiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

Haberde kamera yanındaki 1/2.3 diyafram yerine sensör boyutu olabilir.

olabilir değil öyle zaten :)

• yine aynı nane

• quote:

• Hadi lg koreli de en büyük rakibi hemşerisi samsung o yüzden işlemci almıyor peki japon sony hala işlemciyi neden samsung dan almıyor garip. Daha güçlüsü varken neden daha güçsüz işlemcili telefona 2500 tl verelim ki? S6 akar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 5 Nisan 2015; 15:57:16 >
  • 20 nm snapdragon 810 3400 mah batarya ile çok iyi ikili olur.ama 810 un ısı problemi olduğu da bir gerçek.eğer sony z3 te kullandığı ısı transfer sistemini geliştirip z4 te kullanırsa muhteşem olur.kamera sensörüne gelecek olursak sensör donanım bazında tartışmasız sektörün en iyisi.lakin yazılımsal bazda apple ve samsungun çok gerisinde.bu sensör apple veya samsungda olsaydı slr kalitesinde foto kaliesi sunarlardı :)

• 2016dan itibaren Android piyasasında diğer markalarında Exynos işlemciler göreceğiz diye düşünüyorum. 810 ile resmen ölü doğmuş oluyor. Samsung S8'in adını S6 yapıp piyasaya sundu resmen.

• Çerçeve küçüldüğü zaman bende Sony e geçmeyi düşünüyorum

• sony türkiye genel müdürü tarık akad'ın dediğine göre yıl sonuna doğru gelicek ama sızıntılar erken gelmeye başlamadı mı?
  • 3400 mah mı ov şit men

• 5.1 ınc ekran guzel ne devasa buyuk nede kuck..

fhd olması hem ıslemcıye hemde bataryaya olumlu yansır..

2k sacmalıgı olmayınca snpdragn810 oldukca ıyı performans verecektır..

bu ekran boyutu ve cozunurlugu ıle 3400 batarya cıdden 2.gunu gosterebılır..

sonynın yıne bataryada htcnın aksıne bonkor davranması olumlu...

sd karttan vazgecılmez ve fıyatı hıc degılse bır parca asagıda olursa(s6 ve m9dan 200lıra ucuz olması) bu sonbaharda pıyasada oldukca satar.

• Görüntülerdeki telefon 4.7 inc bir telefon havası veriyor. Bende z4 ile alakası yok bu cihazın veya bu sızıntıların diyelim.
    Yıl sonu gelecek amiral gemisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

5.1 ınc ekran guzel ne devasa buyuk nede kuck..

fhd olması hem ıslemcıye hemde bataryaya olumlu yansır..

2k sacmalıgı olmayınca snpdragn810 oldukca ıyı performans verecektır..

bu ekran boyutu ve cozunurlugu ıle 3400 batarya cıdden 2.gunu gosterebılır..

sonynın yıne bataryada htcnın aksıne bonkor davranması olumlu...

sd karttan vazgecılmez ve fıyatı hıc degılse bır parca asagıda olursa(s6 ve m9dan 200lıra ucuz olması) bu sonbaharda pıyasada oldukca satar.

Bana hala 5.1inç büyük,en fazla 4.7 tabi çerçeve incelse falan belki ama neyse bakalım z4 compact nasıl olcak

• Aynı tasrım aynı kapaklar aynı kamara nerede degişilik bataryada mı ilingc sony kimle rakabet etek istiyro cok merak ediyorum.

• Aynı tasarım. Sony çok kaba görünüyor insanın elinde. Aslında ekranı büyük değil ama sanki 6 inç telefon tutuyor gibi oluyor. Begenenlere saygim sonsuz ama çok itici bence. Telefonun özelliklerine bakarsak da batarya dışında göze hoş gelen bir özelliği yok. S810 zaten kendi piyasaya çıkmadan adı çıkan bir işlemci. Ayrica kimse full hd kullandi 2k kullanmadı diye gidip de bu telefonu almaz. Yine sesini duyuramaz Sony.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

quote:

Orijinalden alıntı: Crauls5.1 ınc ekran guzel ne devasa buyuk nede kuck..fhd olması hem ıslemcıye hemde bataryaya olumlu yansır..2k sacmalıgı olmayınca snpdragn810 oldukca ıyı performans verecektır..bu ekran boyutu ve cozunurlugu ıle 3400 batarya cıdden 2.gunu gosterebılır..sonynın yıne bataryada htcnın aksıne bonkor davranması olumlu...sd karttan vazgecılmez ve fıyatı hıc degılse bır parca asagıda olursa(s6 ve m9dan 200lıra ucuz olması) bu sonbaharda pıyasada oldukca satar.
    Bana hala 5.1inç büyük,en fazla 4.7 tabi çerçeve incelse falan belki ama neyse bakalım z4 compact nasıl olcak

Z4 Compact çıkmayacak diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Legend -- 5 Nisan 2015; 19:45:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaytunali

quote:

olabilir değil öyle zaten :)

yok uyku sersemi gördüğümden bi anda olabilir cümlesini yazdım Şimdi bakınca öyle diyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.