Şimdi Ara

Huawei P8'de daha güçlü Kirin 935 çipsetini görebiliriz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Huawei'nin 15 Nisan'da tanıtmaya hazırlandığı P8 modeline ait sızan görselleri daha önce buradaki haberimizde sizlere aktarmıştık. Daha önce sızdırılan detaylarda cihazın kalbinde Kirin 930 çipsetinin yer alacağı belirtiliyordu. Ancak Çin'den gelen en son rapora göre Huawei P8 modelinde daha güçlü Kirin 935 çipsetini görebiliriz.

Huawei P8'de daha güçlü Kirin 935 çipsetini görebiliriz 

Kirin 930'un aksine hakkında detayların pek bilinmediği Kirin 935'in benzeri bir yapıda ancak frekansları arttırılmış işlemci çekirdeklerine sahip olacağı düşünülüyor. Hatırlayacak olursak 64 bit yapıdaki Kirin 930'da farklı frekanslara sahip 4+4 toplamda 8 adet Cortex A53 işlemci çekirdeği yer alırken, bu işlemci çekirdeklerine grafik tarafında Mali T628 grafik birimi dahil oluyordu. Huawei tarafından pil ömrü ve performans dengesine sahip olduğu belirtilen Kirin 930 yerine yeni amiral gemisi P8'de Kirin 935'e yer verilecek olması performans açısından rakiplerden geride kalmamak için atılan bir adım olarak da görülebilir. 

15 Nisan'da Londra'daki etkinlikle basına tanıtılması beklenen P8'in bilinen diğer teknik detayları ise şu şekilde; 5.2 inç boyutlu 1080p ekran, 3GB sanal bellek, 32GB dahili hafıza, 2600mAh batarya. Bütün bunların haricinde 13MP çözünürlükte kameraya sahip olacağı belirtilen modelde kamera çözümü olarak Sony IMX278 sensörünün yer alacağı iddia ediliyor.

22 Nisan'da piyasada olması beklenen modelin aynı zamanda P8 Lite adında ufak boyutta bir versiyonu da tanıtılması beklenenler arasında.

• batarya düşük kamera mp si az

• Bu p serisi sadece tasarım isteyenlere iyi. Yoksa donanım çöp.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

batarya düşük kamera mp si az

hocam kamera yeterli olabilir. sonuçta zaten sosyal medyada paylaşım yapıyor millet. 16-20mp olmasına gerek yok. ama batarya cidden düşük olmuş. min 3000 olması gerekirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Bu p serisi sadece tasarım isteyenlere iyi. Yoksa donanım çöp.

Yav he he Çöpcülük yapma

Çöp dediğin donanım 16 nm fabrikasyon süreci ve cortex A53 mimaresine sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Gergedan -- 4 Nisan 2015; 16:20:13 >
  • Aşağıdakiler Çin'de cep telefonlarına ruhsat veren devlet kurumunda ortaya çıkmış kesin bilgilerdir:

5.2 inç 1080p TFT ekran
    2.2GHz Cortex-A53
    16GB dahili hafıza
    128GB'a kadar Micro SD
    3GB RAM
    Android 5.0
    144.9×72.1×6.4 mm
    144gr ağırlık

http://shouji.tenaa.com.cn/Mobile/MobileDetail.aspx?code=igrNcMUMc%2boDD6YPrMwnxgCyz3Rmt4hKWQxVORg0Umw%3d

@Uçan Gergedan

16nm değil, 28nm ve A53. Tabi neresinden baksan çöp demek mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guaire -- 4 Nisan 2015; 16:20:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Aşağıdakiler Çin'de cep telefonlarına ruhsat veren devlet kurumunda ortaya çıkmış kesin bilgilerdir:

5.2 inç 1080p TFT ekran
    2.2GHz Cortex-A53
    16GB dahili hafıza
    128GB'a kadar Micro SD
    3GB RAM
    Android 5.0
    144.9×72.1×6.4 mm
    144gr ağırlık

http://shouji.tenaa.com.cn/Mobile/MobileDetail.aspx?code=igrNcMUMc%2boDD6YPrMwnxgCyz3Rmt4hKWQxVORg0Umw%3d

@Uçan Gergedan

16nm değil, 28nm ve A53. Tabi neresinden baksan çöp demek mümkün değil.

Bataryadan kaybediyor olsada Huawei yazılım kısmında bataryaya bir ayar çeker büyük ihtimal zaten Fhd olması avantaj diyebilirim. Telefon ince olduğu için büyük ihtimal batarya düşük tutulmuş.

Eğer Kirin 935 ise sadece artısı 64 bit oluşu olcak 28 nm oluşu önemli değil zaten Huawei cihazları pek fazla ısınma sorunu olmuyor.

• 2000mAh bataryaya sahip telefon, saatte ortalama 100mA akım çekiyorsa telefon 20 saat dayanır,
    diğeri 3000mAh pile sahiptir, saatte ortama 150 mA akım çekiyordur, o da 20 saat gider, hasılı 3000>2600 deyip 3000mAh pile sahip telefon daha uzun süre dayanır demek hatadır.
    elbette elimde veri olmadan huawenin bu telefonu pil ömründe diğer muadailleri kadar iddialı dersem o da benim hatam olur.

madem az harcıyor 3000mAh pil koysunlar, bize, tüketiciye daha cazip gelsin diyorsanız bunu da huaweiye bildirmek lazım, ama biz de sunun farkındayız ki kimse (donanım olarak) mükemmel telefonu yapmakla meşgul değil, tüketiciyi bazı can noktalarından yakalayıp para kazanmak bu adamların dertleri.
    kaba benzetmelerle, sony dayanıklılık ve pil ömründen, samsung ekrandan, htc sesten, iphone stabileteden tüketiciyi fethetmek istiyor mesela.
  • O, bu önemli değil p8 ile ilgili bir görsel, güneş enerjisi desteğine çağrışım yapıyordu, olursa asıl bomba bu olacak!!!

• Haberi yazan editörün, akıllı telefon veya donanım dünyasından haberi yok.

"3GB sanal bellek"

Hayatımda ilk defa öyle bir şey görüyorum. O ne yaw???

• Tasarımı sağlam olsun yeter.
  • Güzel! Ben gerçekten ileri arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StevenZA

Güzel! Ben gerçekten ileri arıyorum.

arifin manchester e attığı golü mü aramaya geldin buraya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.