Şimdi Ara

Maksimum 1500 TL'ye En Performanslı Akıllı Telefon Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
6.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, baya kararsız kaldım sizlerin de fikrini almak istiyorum. Iphone 5'im arızalandığı için yeni bir telefon almaya giriştim.

Muhtemelen paralel ithalat almayı düşünüyorum maddi olarak daha az zorlayacağı için. Daha önce paralel ithalat kullanmıştım, çok büyük sorun yaşamadım ama tabi biraz şans işi.

Bütçe olarak Maksimum 1500 TL olarak belirledim.

Telefonu günlük hayatımda çok sık kullanırım, kurcalamayı da severim. Başta olmasa da daha sonraları root, rom işlerine gireceğimi düşünüyorum daha önce S2 için baya uğraşmıştım, Iphone'da da aynı şekilde jailbreakle uğraşmıştım.

Genel olarak bu şekilde düşünüyorum. Sıfır kasma android telefonlarda mümkün olmuyor çoğu zaman ama yine de mümkün olduğunca en güçlü performans ile çalışanı önerebilirseniz sevinirim. (Lollipop güncellemeleri ile çoğu daha da kasmaya başlamış diye duydum.)

Aklımdakiler genel hatlarıyla,

-LG G3
    -Samsung Galaxy S5
    -Samsung Galaxy Note 3
    ...

Z3, Note4, One M8 bütçemin biraz üstünde kalıyor sanırım ama bunlar dışında da tabi ki önerilerinizi bekliyorum. Aklınızdaki her şeyi yazarsanız benim için çok daha daha iyi olacaktır.

Çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

• Z3 compact olabilir veya z2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu fiyata Resmi garantili Z3C bulamaz da Z2 bulur
    yakışır da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 3 Nisan 2015; 23:48:09 >
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Öneriler için çok teşekkürler öncelikle hocam.

Dediğim gibi resmi garantiden çok paralel ithalat almayı düşünüyorum o yüzden Z3 Compact da seçeneklerim arasında var. Z2'yi de düşünüyorum. Sizce Z3 Compact çok daha mı iyi Z2'den.

2015 in ortalarına gelirken 2014 başında çıkmış Z2'ye mi karar vermeliyim o konuda şüphelerim var.

Tabi çok başka önerisi olanlar da yazabilirse çok memnun olurum.
  • Paralelde olsa z3compact oneririm,bu cihazlardan bicok acidan daha performanslidir

• Crauls kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler öneriniz için hocam.

Z3 Compact'ın Snapdragon 801 2.5 GHz
    Z2 nin Snapdragon 801 2.3 GHz

işlemcileri var sanırım. Z2 3 GB ram, Z3C 2 GB ram olması lazım.

Bunun dışında Z3 Compact'ın Z2'ye sağladığı başka bir net performans farkı göremedim, ayrıca Ram'de de geride. Z2 nin ekranı Full HD ve daha büyük olması(benim için) daha ön plana çıkarıyor gibi.

Ama tabi kullanmadığım için net konuşmayayım, başka büyük artısı varsa duymak isterim tabi ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanaksin

Teşekkürler öneriniz için hocam.

Z3 Compact'ın Snapdragon 801 2.5 GHz
    Z2 nin Snapdragon 801 2.3 GHz

işlemcileri var sanırım. Z2 3 GB ram, Z3C 2 GB ram olması lazım.

Bunun dışında Z3 Compact'ın Z2'ye sağladığı başka bir net performans farkı göremedim, ayrıca Ram'de de geride. Z2 nin ekranı Full HD ve daha büyük olması(benim için) daha ön plana çıkarıyor gibi.

Ama tabi kullanmadığım için net konuşmayayım, başka büyük artısı varsa duymak isterim tabi ki.

Fullhd olmasi z3compact taki 720p ye gore hem oyun.performansinda hemde bataryada bir nebzede olsada handikaptir.ayrica z2 801AB cipsete sahipken z3compact daha sonra cikan 801AC cipe sahiptir,bunlar arasindaki farki ayrica arastirabilirsin.kisaca aralarinda cok cok ucuk farklar olmayan.cihazlardir birini alsan digerinde aklin kalacagini sanmam ama benim kisisel terchim ikisi arasinda z3compact olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crauls -- 4 Nisan 2015; 7:34:06 >

• Crauls kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam biraz daha kişisel zevkler ön plana çıkıyor, daha küçük ve batarya ömrü bir nebze daha iyi olsun istenirse Z3 Compact, büyük ve full hd ekran istenirse Z2 gibi. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Bunlar dışında önerisi olanlar da yazabilirse çok memnun olurum, gerçekten çok kararsızım.
  • One E8 düşünebilirsiniz.
  • Meizu Mx4 PRO

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba benımde butcem 1500 telefonu yurtdısından alıcam.. Yaınada pahalı kılıfla buff veya dafonı alıcam. Yurtdısındakı fıyatlar ıyı oranda dusukse ve z4 cıkınca z3 te ucuzlarsa yurtdısından z3 alıcam eger yetmezse butcem. z2 veya z3c alıcam. Bugun gıttım z3c ye baktım cok kucuk geldı.z2 de baya eskıdı bende cok kararsızım..z3c kutu ıcerıgınde dock ve ozel kulaklık varmı.. Veya max turkıye fıyatıyla 1600 tllık performansı guzel 3 yıl goturen kasmayan ısınmayan tel varmı.. G3 te guzel ama benım gıbı oyuncu ıcın kotuymus. Acayıp ısınıyo dıyolar

• z2 iyidir
  • HTC One E8 tavsiye ederim.Sense arayüzü ile yağ gibi akıyor cihaz.
  • Önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar gerçekten hepsini dikkatlice dinliyorum inceliyorum.

Bu hafta içi en yakın zamanda mümkünse yarın öbür gün almayı düşünüyorum o yüzden artık karar vermem gerekiyor ancak hala gidip geliyorum.

Meizu MX4 Pro için çok sıcak bakmıyorum, Türkiye piyasasında yeni oldukları için.

Z2 ve Z3C hala sıcak geliyorlar ama büyük ekranlı olmasını istiyorum, dolayısıyla Z3C eleniyor ancak Z2 de çıkalı 1 yılı geçmiş oluyor 1500 lira civarı parayı vermeye cesaret edemiyorum, vermeli miyim emin olamıyorum.

HTC One E8, M8 in biraz alt versiyonu olmuş ancak Z2 ile bile kıyasladığımda kasa kalitesi hariç daha düşük seviyede kaldı, dolayısıyla aynı parayı sanırım Z2 ye vermeyi tercih ederim.

Bunlar dışında bir öneri var mı, S5, Note 3, G3 konusunda filan. S5 de güzel görünüyor ancak herkes Samsung'dan uzak duruyor sanırım. G3' ün ısınma problemini okudum hala öyle mi emin değilim.

Artık karar vermem lazım hala önerilerinize açığım, çok teşekkür ederim herkese.

• Merhaba arkadaşlar,

Bütün önerileri ve bütün forumu çok dikkatle takip ediyorum, izlemediğim video okumadığım inceleme kalmadı desem yeridir :)

Kendi önceliklerimi düşününce (büyük ekran, performans vs.) LG G3'e daha olumlu bakmaya başladım gibi. Çoğu yorum her ne kadar Sony Xperia Z2 dese de, daha sonra çıkmış olan G3'ün daha ilgimi çektiğini söyleyebilirim.

Tabii G3 ile ilgili kronik sorunlar da korkutmuyor değil açıkcası özellikle paralel ithalat alacağım için ekstra bir endişe var içimde. (Kasa çatlaması, ısınma, şarj süresi gibi sorunlar)

Hala da düşünme aşamasındayım. "Yapma etme G3 alma şunu al daha performanslı daha iyi" dediğiniz model olursa dinlemeye karşılaştırmaya hazırım. Çok teşekkürler.

• galaxy note 3 (snapdragonlu olanından)
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanaksin

Merhaba arkadaşlar,

Bütün önerileri ve bütün forumu çok dikkatle takip ediyorum, izlemediğim video okumadığım inceleme kalmadı desem yeridir :)

Kendi önceliklerimi düşününce (büyük ekran, performans vs.) LG G3'e daha olumlu bakmaya başladım gibi. Çoğu yorum her ne kadar Sony Xperia Z2 dese de, daha sonra çıkmış olan G3'ün daha ilgimi çektiğini söyleyebilirim.

Tabii G3 ile ilgili kronik sorunlar da korkutmuyor değil açıkcası özellikle paralel ithalat alacağım için ekstra bir endişe var içimde. (Kasa çatlaması, ısınma, şarj süresi gibi sorunlar)

Hala da düşünme aşamasındayım. "Yapma etme G3 alma şunu al daha performanslı daha iyi" dediğiniz model olursa dinlemeye karşılaştırmaya hazırım. Çok teşekkürler.

Z2 daha cazip g3ten,keza g3teki 2k sacmaligi hem bataryayi iciyor hemde islemciye gereksiz fazladan yuk bindiriyor.

• sıfır olmayacaksa temiz bi z3 bulabilirisin.
  • Ben Z2 diyorum
  • Merhaba arkadaşlar,

Herkesin genelde Z2 önerisine, benchmarklarda ve performansta da bazen önde olmasına rağmen LG G3 siparişi vermiş bulunmaktayım. Z2'ye nedense kanım bir türlü ısınamadı.

Kötü yaptığımı düşünenler çok olacaktır eminim, ancak o ekran beni baya cezbetti. Tabii şarjı ve ısınmayı etkilediği bir gerçek ama umarım büyük bir sıkıntı yaşamam. Aşırı oyun oynayan birisi değilim.

Ürün yarın öbür gün elime geçecek sanırım. İnşallah en doğru kararı verebilmişimdir.

Öneri veren vermeyen herkese çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.