Şimdi Ara

Sinemaya lazerli dokunuş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sinemaya lazerli dokunuş

Sinemanın son yıllarda çok önemli atılımlar yaptığını söylemek yanlış olmaz. IMAX deneyiminin yanında Dolby Atmos ve Avatar ile başlayan 3D trendi sektöre büyük hareketlilik getirdi. Ancak IMAX yeni bir dönemin kapılarını açıyor.

IMAX'in bir süredir Kanada'da denemelerini yaptığı lazer projeksiyon sistemi ABD'deki sinemalarda resmi olarak kullanıma sokuluyor. Açılış ise Furious 7 filmi ile yapılacak. 

IMAX'in en büyük icraatı olarak gösterdiği ve yıllardır üzerinde çalıştığı sistem iki adet lazer projeksiyon cihazından oluşuyor. Standart cihazlardaki cam filtreden kurtulan yeni sistemde 6000:1 - 9000:1 kontrast aralığı elde edilebiliyor. Bu sayede daha canlı renkler ve daha keskin görüntüler elde edilebiliyor. 

Lazer sistem için sinema perdesinin 22-40 metre arasında değişen büyüklüklere sahip olması gerekiyor. Ayrıca salonun ses sisteminin de geliştirilmesi gerekiyor. Hali hazırda sadece Los Angeles'taki TCL Chinese Theatre'da bu sistem kurulmuş durumda.

IMAX önümüzdeki dönemde daha fazla uygun salonda lazer projeksiyon sistemini kurmayı planlıyor. Furious 7 filminden sonra Avengers 2: Age of Ultron ve Tomorrowland filmleri de lazer projeksiyon salonlarında vizyona girecek.  

• Geliştirin geliştirin ama ben sinemaya gitmeyeceğim..

• İnsanlar da cok birsey farkediyor sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye de gelsin. Mevcut olanların çoğu genel olarak çok dandik kalitede .

• Guzel gelisme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • artık saatlerce süren reklamları lazer teknolojisiyle seyrederiz. önce şu sinemalardaki reklam saçmalığına son versin aç gözlü doymak bilmez ayılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Creav

artık saatlerce süren reklamları lazer teknolojisiyle seyrederiz. önce şu sinemalardaki reklam saçmalığına son versin aç gözlü doymak bilmez ayılar.

Türkiyeye 10 yıl sonra belki gelir.Daha gerçek imax bile yok türkiyede.Abd'de de bu kadar reklam yok zaten bizdeki gibi

• Laser de gelsinde biletler 30-40 TL olsun
  • Türkiye'de daha 70 mm Imax yok.Bu gelene kadar kim bilir kaç sene geçer

• 3D Hologram ne zaman gelecek acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: ratch

Türkiye'de daha 70 mm Imax yok.Bu gelene kadar kim bilir kaç sene geçer

Çünkü TR deki bütün makinalar imax
    Digital 70 likler eski usul makinalarda.
    2012
    Den beri Lazer denemeleri yapiliyor evet ama Tr icin umitlenmeyin cinemaximum zihniyeti getirmez imkansiz..

• Orj. 70mm Imax'de reklam falan da koyulmaz normalde çünkü reklamı filme basman gerekir ama çakallık nedeniyle rezil şekilde ayrı projektörle sunma imkanları da elbette olabilir. Tabii daha vahimi orj salon dizaynı olursa dev perdede daha rezil bir sekilde reklam izleyeceğiz, ya büyütme ya da küçük bırakma yoluna gidecekler. Büyütürlerse zaten ısık yetmeyecek, görüntü çamur gibi olacak, küçük kalırsa da insanı gülme krizi tutucak. O nedenle dijitale yine dua edelim diyeceğim ama yarım saat reklam gösterir oldular, hatta en son jüpiter yükseliyoru izlediğimde de kalkıp filmin son jeneriğini yarıda kapattılar. Saygı git gide düşüyor ya neyse...

Dijital var,
    15/70 ve Omnimax istiyoruz Kanada, duy sesimizi...

• geçen imax e gitmiştim kuralsız izlemek için filmmi imax i kullanamıyor imax mı berbat bilmiyorum gram farkı yoktu real 3d ile ses sistemi ise hızlı ve öfkelinin fragmanında müzikle beraber çok güzel geldide filmde berbattı
    imax diğer filmlerdede böyleyse giderim real 3d izlerim kat kat daha iyi ondaki aldığım 3d deneyimini hiçbir vermedi
  • Sinema tutkunu birisi olarak, artık sinemaya çok nadir gidiyorum. Sebebi reklamlar. Evvel den reklamların yerine, pek yakın da ve gelecek program filmleri gösterirlerdi ve bu daha iyiydi.

Sırf bu yüzden para biriktirip, projeksiyon makinesi aldım evime. Evim de büyük perde de, reklamsız film seyretmenin keyfi bambaşka. Sinema parası da cebim de kalıyor.

• Sinemaya pek giden kalmadı, çoğu kişi internetten izliyor artık. Şahsen ben de en son 10 sene önce gittim.
    Ben yine download edip yüksek kalitede izliyorum, millet downloada bile üşenip indirmeden düşük kalitede stream ile izliyor.
    Yakın gelecekte işlek yerler dışındaki sinemaların birçoğu talep azlığından kapanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 11 Nisan 2015; 14:18:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Orj. 70mm Imaxde reklam falan da koyulmaz normalde çünkü reklamı filme basman gerekir ama çakallık nedeniyle rezil şekilde ayrı projektörle sunma imkanları da elbette olabilir. Tabii daha vahimi orj salon dizaynı olursa dev perdede daha rezil bir sekilde reklam izleyeceğiz, ya büyütme ya da küçük bırakma yoluna gidecekler. Büyütürlerse zaten ısık yetmeyecek, görüntü çamur gibi olacak, küçük kalırsa da insanı gülme krizi tutucak. O nedenle dijitale yine dua edelim diyeceğim ama yarım saat reklam gösterir oldular, hatta en son jüpiter yükseliyoru izlediğimde de kalkıp filmin son jeneriğini yarıda kapattılar. Saygı git gide düşüyor ya neyse... Dijital var,15/70 ve Omnimax istiyoruz Kanada, duy sesimizi...

onun çakallığınıda yapmışlar reklamları başka projektorden aktarıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Sinemaya pek giden kalmadı, çoğu kişi internetten izliyor artık. Şahsen ben de en son 10 sene önce gittim.
    Ben yine download edip yüksek kalitede izliyorum, millet downloada bile üşenip indirmeden düşük kalitede stream ile izliyor.
    Yakın gelecekte işlek yerler dışındaki sinemaların birçoğu talep azlığından kapanacak.

IMAX deneyimini en azından 1 kere yaşamalısın

• quote:

Orijinalden alıntı: AC_Hawker

quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Sinemaya pek giden kalmadı, çoğu kişi internetten izliyor artık. Şahsen ben de en son 10 sene önce gittim.

IMAX deneyimini en azından 1 kere yaşamalısın

Biz senin gibi pro gamer değiliz

• Ya olm

• millet parasını verip film seyretmek istiyor bunlar daha yetmezmiş gibi 20 dakika reklam koyuyorlar
    normal de yasaklanmalı ticari olarak benim hizmet aldığım filmi seyretmem gerek

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.