Şimdi Ara

4 inçlik iPhone modeli hiç olmayabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 4 inçlik iPhone modeli hiç olmayabilir

Son dönemde teknoloji dünyasının gündemini 12.9 inçlik iPad Pro modeli kadar 4 inçlik iPhone iddiaları da oldukça meşgul ediyor. iPhone 6 serisinin tanıtılmasının hemen sonrasında başlayan iddialar rafa kalkabilir. 

Apple'a yakınlığı ve isabetli tahminleri ile bilinen Çinli analiz uzmanı Ming-Chi Kuo'ya göre Apple 4 inçlik bir iPhone bu yıl için ufukta görünmüyor. Firma iki iPhone modeli ile yoluna devam edecek. 

Bu yıl ilk kez isimlendirmede doğrudan bir değişiklik var. Geleneksel olarak Apple iç aksamda değişiklik yaptığı modellerini S takısı ile piyasaya sürüyordu. Ancak bu yıl iPhone 7 ve iPhone 7 Plus şeklinde bir isimlendirme olacak. 

Buna en büyük sebep ise Force Touch ile yeni serinin önemli bir yeniliğe sahne olması. Daha önce hiçbir iPhone modelinde olmayan ve ilk kez Apple Watch'da yer verilen Force Touch parmağın baskı hassasiyetine göre farklı komutlar çalıştırıyor. Bu özellik Apple Watch'un vurucu noktalarından birisi olacak. 

Force Touch komutları için iPhone 7 serisinde ekran üzeri bir pencere açılacak ve kullanıcı parmak hareketlerini burada gerçekleştirecek. Tabii bu sadece iPhone 7 serisine özel olacak. Bu bakımdan isimlerin de değişeceği belirtiliyor. Bunun haricinde iPhone 7 serisinde A9 işlemci ve 2GB RAM şeklinde iki önemli değişikliğin daha olacağı tahmin ediliyor.  

• Kristal ekran işi noldu? Hani üretim tesisi falan kurmuşlardı ya

• sonu bitmeyecek bu teknolojinin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InternationalWarranty -- 3 Nisan 2015; 23:00:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • A9 işlemci 2GB Ram ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12.9 inç iPad Pro Mac ve güzel işlevleri olan bir stylus ile gelsin yeterli :)

• iPhone 7 4 inch,iPhone 7 plus şu anki normal iPhone 6 boyunda olsa yeterli bence. Plus çok büyük be abi,o kadar büyük ekran isteyen adam iPad mini alır zaten
  • 4 inçlik iPhone modeli hiç olmayabilir bilgisinin sızdırılabilir olması yetkili mercileri tedirgin etmiş olabilir.

• 7GS bile cikabilir

• cep telefonlarında 4.5" altı artık satmaz. boyuttan şikayetçi olanlar için ince çerçeveli modeller var zaten.

• Olabilir de, olmayabilir de.

Hadi canım ?
  • Geçen hafta tam zıttı haber vardı, kamuoyu yoklaması galiba.

• Haber tam bir deli saçması. Zaten herkesin beklentisi sadece çipset ve ram artışı gibi ufak rötüşlarken gidip de ellerindeki fikirleri hemen harcayıp 7'yi çıkarmak gibi bi hataya düşmezler. Bu işin diğer senesi ve ondan sonraki seneleri var. Ekonomik olarak hisselerini ve marka değerini bu sene içinde rekorlayabilir ama sonrasında düşüş veya durağan ivme popülaritesini ve imajını zedeleyecektir. Hiç bir şirket grafiklerinde düşüş göstermek istemez. Ayrıca ellerinde gümbür gümbür gelen bir ios9 var, 6s'e ios9 dışında bişey koymadan tanıtsa bile satacaktır. 7'yi erken getirmemesi için sebep çok.. Tabi ellerinde başka bir koz varsa bilemem.
  • Kamera çıkıntılımı

• 5S ten sonra apple bitti artık yenilik yok çizgisi yok hiçbir şeyi yok diğer firmaları taklit etmeye başladı özelliğini yitirdi.Sonu nokia gibi olacak şuan keseden yiyor resmen tim cook şirketi mahvetti resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: Erodion

iPhone 7 4 inch,iPhone 7 plus şu anki normal iPhone 6 boyunda olsa yeterli bence. Plus çok büyük be abi,o kadar büyük ekran isteyen adam iPad mini alır zaten

iPad mini de fazla büyük. Ayrıca telefon özelliği de yok. :)

• Olasiligin bile haberi yapiliyor. Bence apple iosu diger firmalara da vermeli (satmali). Sony Z3 te ios kullanmayi isterim sahsen.

• Bence 6S diye çıkması daha mantıklı. Hatırlarsanız iPhone 4S ile birlikte Siri geldi, bu yüzden 4S yerine 5 diye çıkartmadılar telefonu. 5S ile TouchID geldi, yine aynı şekilde isimlendirmede değişiklik yoktu.

Tasarımda önemli bir değişiklik olmadığı sürece isimlendirme aynen devam edecek gibi.

• 4" ekran ile force touch arasında bağlantı kuramadım açıkcası.

ancak plastik 4" çıkmayabilir. çünkü 5s varken kimse sadece nfc için plastik iphone'a 550$ (Türkiye fiyatı en az 1999 olur) vermez.

ayrıca ben bu force touch'ın ne işe yarayacağını anlamadım. bence apple'ın övdüğü kadar mükemmel ötesi bir özellik değil.

• keşke tek model çıksa herkes aynı ürünü kullansa. gereksiz yere fabrikalar açılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

4" ekran ile force touch arasında bağlantı kuramadım açıkcası.

ancak plastik 4" çıkmayabilir. çünkü 5s varken kimse sadece nfc için plastik iphone'a 550$ (Türkiye fiyatı en az 1999 olur) vermez.

ayrıca ben bu force touch'ın ne işe yarayacağını anlamadım. bence apple'ın övdüğü kadar mükemmel ötesi bir özellik değil.

Bence mükemmel bir teknoloji bununla ilgili yazılım desteği sayesinde hem işletim sistemine entegre olarak kullanabileceğiz hemde basınca duyarlı oyunlar, uygulamalar güzel olacaktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.