Şimdi Ara

benq xl2411z vs asus vg248qe

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500 600 derken monitor icin bütçeyi baya aştım ve büyük bir kararsızlık icindeyim. Genellikle oyun oynanicak fps vs. Ama yinede film de izlerim muhakkak. Başlıktaki iki monitorden birini almayi dusunuyorum ama aklimin bir köşesinde de mx279h da var. Bunlarin arasindan veya esdeger monitor tavsiyelerinize acigim arkadaslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Asus vg248qe ile BenQ xl2420z modelleri birbirlerine yakın özellikler barındırmakta. Fiyat olarakta aynı.

www.hizlial.com

Xl2411z yerine xl2420z yi tercih edebilirsiniz. Asus veya xl2420z her iki üründe sizi memnun edecektir.

• FoxPark kullanıcısına yanıt
    Yurtdisindan alacagim icin xl2420z aradaki farki baya fazla 100 dolardan fazla fark var. O yüzden tercihim yazdigim iki monitor arasinda olucak gibi. Biyerde deneme firsatim olmayacak benq ya daha sicak bakiyorum gibi ama asus daha iyiyse +ozellikleri varsa onuda tercih ederim

• Yurt dışı fiyatlarını bilmediğim için, hizlialda şuan asus ve xl2420z arasında fiyat farkı olmadığından xl2420z yide düşünebilirsiniz diye bilgilendirmek istedim.

• FoxPark kullanıcısına yanıt
    Anladim tesekkur ederim. Dedigim modellerinden birbirinden farkli +özellikleri varmidir hangisini tercih etmem daha dogru olur

• Bu soruya en iyi cevabı verecek kişiyi konuya çağıralım.

• BenQ'nun yazılımsal üstünlüğü var. Bu sebeple bence BenQ.

MX279 fatklı bi kulvarda. Renk olarak şüphesiz daha iyidir ama 60 hz işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canatila19

500 600 derken monitor icin bütçeyi baya aştım ve büyük bir kararsızlık icindeyim. Genellikle oyun oynanicak fps vs. Ama yinede film de izlerim muhakkak. Başlıktaki iki monitorden birini almayi dusunuyorum ama aklimin bir köşesinde de mx279h da var. Bunlarin arasindan veya esdeger monitor tavsiyelerinize acigim arkadaslar

aman sakın tr ' den alma zaten 3 katı parayı ödersin.

http://www.amazon.com/Asus-VG248QE-24-Inch-LED-Lit-Monitor/dp/B00B2HH7G0

http://www.amazon.com/BenQ-XL2411Z-24-Inch-LED-Monitor/dp/B00ITORITU

yorumlar 841'e 91.

asus daha popüler ki aralarında öyle aha bak şu fark var çok önemli diyeceğimiz birşey yok, hangisini alsan pişman olmazsın ama Asus ' un bu modeli baya bütün dünya tarafından da tescilli.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    öncelikle cevabınız için teşekkürler. Yazılımsal olarak derken renk ayarları vs mi tam olarak nedir? Genelde fps oyunları oynayacağım için mx279h ı eledim gibi. Nvidia ekran kartıyla kullanıcağım zaten. Film içinde yeterlidir diye umuyorum
  • Bütün özellikleri aklımda değil. Yazılımsal özellikleri için BenQ'nun ürün sayfasına bakabilirsin.

Ama ben olsam ViewSonic VG2401mh alırdım böyle bir monitör alacak olsam.

Ama 27" düşünürsen, linkteki Acer'ları da değerlendir bence. Rakip markaların 24"lik modellerinin fiyatına 27"lik modeli, rakiplerinin 27"lik fiyatına ise G-Sync'li modeli satılıyor çünkü.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=104090282&p=1#104090282

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 4 Nisan 2015; 16:49:09 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Ne ara eksilediler sizi anlamadım neyse nötrledim. Yurtdışından alınca burdaki ikinci el parasına sıfırına sahip oluyorum o yüzden yurtdışından alım kesin gibi. Daha önce amazondan alışverişim oldu sıkıntı olmaz o konuda tecrübeliyimde. Biraz kuşkularım var ölü pixel gibi sorunlar çıkarsa türkiyede garantisi olmamış oluyor büyük sıkıntı yaşatırmı bana ? amazon 30 gün içinde iade veya değişim kabul ediyor ama çok uğraştırırlarmı daha önce amazona hiç iadem olmadı. Sizin amazon rehberiniz var tecrübelisiniz yorumlarınızı bekliyorum
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Üsttede belirttiğim gibi alacağım monitörler 275 dolar civarı amazonda. Türkiyede 1300 gibi rakamlardan satılıyor baya karım oluyor. Dediğiniz monitörün incelemesini izlemiştim gerçekten güzel ama amazonda bulunmuyor ve türkiyede biraz pahalı. Fikrinizi sunduğunuz için teşekkür ederim bu fiyata en iyi tercih benq gibi gözüküyor yanılmıyorsam. Yinede 270 290 dolar arası amazondan öneriniz varsa onlarada bakabilirim. Sonuçta uzman sizsiniz
  • quote:

Üsttede belirttiğim gibi alacağım monitörler 275 dolar civarı amazonda. Türkiyede 1300 gibi rakamlardan satılıyor baya karım oluyor. Dediğiniz monitörün incelemesini izlemiştim gerçekten güzel ama amazonda bulunmuyor ve türkiyede biraz pahalı. Fikrinizi sunduğunuz için teşekkür ederim bu fiyata en iyi tercih benq gibi gözüküyor yanılmıyorsam. Yinede 270 290 dolar arası amazondan öneriniz varsa onlarada bakabilirim. Sonuçta uzman sizsiniz

Asus' un üstünlükleri ;

3.5 mm jack
    Display Port
    2W x 2 Stereo RMS Hoparlör
    1ms Trace Free II sayesinde daha iyi Response time değerleri
    Renk sıcaklığı
    Maximum ve minimum aydınlık

ayrıca yazılım kısmı

SPLENDID Video Preset Modes 6 Modes
    Skin-Tone Selection 3 Modes
    Color Temperature Selection 4 Modes
    GamePlus (modes) Yes (Aim point/Timer)

http://uk.hardware.info/productinfo/benchmarks/8/monitors?tcId=150&specId=3876&products%5B%5D=166890&products%5B%5D=206837

buyrun efendim, boşu boşuna asus daha çok yorum almamış.

benq ' nın contrastı az farkla daha iyi, daha yeni , çok az bir farkla az enerji tüketimi.

bana sorsan tabiki Asus alırdım, yeterli kredi kartı olsa çoktan almıştım hatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 4 Nisan 2015; 17:18:05 >

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    3.5 mm jack benqda da var display önemli değil ama hoparlör bir artı çoğunlukla kulaklık kullancak olsamda. Ondan da taviz verebilirdim ama performans benim için önemli renk ve parlaklık açısından. Tepki süreleri arasında ki farkı pek gözle algılayacağımı sanmıyorum ikiside 1 ms sonuçta. Diğer taraftan daha yeni diye benq ya kaymıyorda değilim tasarım olarakta daha şık geldi. Anlayacağınız tam aradayım şuan en geç bir iki hafta içerisinde vereceğim siparişi ama bakalım o zamana kadar yorumlara ve incelemelere açığım
  • quote:

500 600 derken monitor icin bütçeyi baya aştım ve büyük bir kararsızlık icindeyim. Genellikle oyun oynanicak fps vs. Ama yinede film de izlerim muhakkak. Başlıktaki iki monitorden birini almayi dusunuyorum ama aklimin bir köşesinde de mx279h da var. Bunlarin arasindan veya esdeger monitor tavsiyelerinize acigim arkadaslar

Ek olarak G2460PQU da hemen hemem ayni fiyatta. Tercihlerimin arasinda olabilir 3 ünün arasindayim gibi suan.

• Biraz tuhaf olucak ama aoc g2770pqu siparisi verdim. Carsamba veya persembe elimde olur tekrardan bilgilendiririm sagolun yardimlariniz icin

• quote:

Biraz tuhaf olucak ama aoc g2770pqu siparisi verdim. Carsamba veya persembe elimde olur tekrardan bilgilendiririm sagolun yardimlariniz icin

Bana 24" 1080p bile piksel piksel geliyorken 27" hiç kullanamam heralde. 22" 1080p ye yöneldim. Biraz uzakta kullanman gerekecek.
  • quote:

Biraz tuhaf olucak ama aoc g2770pqu siparisi verdim. Carsamba veya persembe elimde olur tekrardan bilgilendiririm sagolun yardimlariniz icin

Nereden ve kaça aldınız hocam, bende Acer XB270HBMJDPRZ ve AOC G2770PQU arasında seçim yapmak istiyorum ama AOC'yi yurtdışı haricinde bulamadım.
  • Yurtdisindan aldim hocam hatta son 2 3 stoktan birini ben aldim sabah baktigimda 20 stok vardi cok cabuk tukendi fiyati uygundu. Carsamba ya da persembe elime ulasir gorusleri ve resimleri iletirim isterseniz. Bende turkiyede gormedim pek 24 inch modeli var galiba sadece

• Evet burada 24" olanı var sadece, hayırlı olsun incelemenizi bekliyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.