Şimdi Ara

ARC Welder ile Chrome tarayıcısında Android uygulama keyfi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARC Welder ile Chrome tarayıcısında Android uygulama keyfi

Google'ın Chrome OS platformu için geliştirdiği Android uygulama emülatörü App Runtime for Chrome - ARC, şimdi Chrome tarayıcısına entegre edildi ve artık tüm masaüstü platformlarda Android uygulamalarını deneyebileceksiniz. 

ARC Welder adıyla Chrome web mağazasında yerini alan eklenti yaklaşık 100MB civarında bir kurulum dosyası olarak geliyor ve ayrı bir pencerede açılıyor. Pencereyi açtıktan sonra uygulamanın verileri saklayacağı bir klasör belirlemeniz gerekiyor. Son aşama ise Android uygulama kurulumu.

İstediğiniz uygulamanın Apk dosyasını indirdikten sonra ARC içerisinde açıyorsunuz ve yatay/dikey görünüm, tablet/telefon görünümü seçeneklerini belirliyorsunuz. Başlat butonuna tıklayınca seçeneklere göre oluşturulan bir pencerede uygulamanız çalışıyor. 

Google uygulamanın çok akıcı bir şekilde çalıştığını belirtiyor. ARC Welder uygulaması Android 4.4 ve dolayısıyla Dalvik sanal makinesi temelinde geliştirilmiş. Bu bakımdan Lollipop sürümündeki hızı beklememek gerekiyor. Ayrıca Google Play, Maps gibi pek çok hizmet için de destek mevcut. 

Masaüstünde Android uygulamaları çalıştırmak için pek çok çözüm mevcut. Ancak itiraf etmek gerekirse ARC Welder kadar kolay kurulan ve kolay çalıştırılan bir uygulamaya rastlamadık. Bu bakımdan uygulama oldukça ilgi görecektir. Elbette dokunmatik kontrol ve sensör eksikliği pek çok uygulamanın çalışmasını da etkileyecektir. Diğer bir nokta da her uygulamanın ARC Welder tarafından çalıştırılamayabileceği ihtimalinin olması. Şimdilik bunlar hangileri net olarak bilinmiyor.  

• bluestack alternatifi..
  • İngilizce haberi bul google translate'e koy sonra buraya koy. Bir kontrol bari koymadan.

• 4.paragrafi cevirmeyi unutmussunuz sanırım.

Çeşitlilik için iyi olur. Fazla uygulama sıkıntı çıkarmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başarılı. Canavar gibi açtı. Sadece biraz daha hızlı olabilir...

• 1 tane bile ne oyun nede uygulama açabildim apk yukledigim halde siyah ekran verip duruyuyor anlamadım neyse

• Ben denemelerimde başarılı oldum belki donanım kaynaklı olabilir

• Uygulama Windows platformalı için dondurulmuş durumda! Kuruluma google izin vermiyor.

• bende açmıyor bir türlü durduruldu falan yazıyor. APKmirror dan indirdiklerimi bir türlü kurmuyor ?
  • Data dosyasını istiyor. Nereye atacağım bilgisi olan var mı?

• 100mb, bildiğin emulator bu. chrome a dayamaya gerek yok bunu.

• ben bu programı bilgisayara kursam hepsiburada mobil uygulamasini indirip kursam mobil alışveriş yapmış olur muyum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • clash of clans oynayayım dedim ama olmuyor, oturum açılamadı daha sonra tekrar dene gibisinden bir şey diyor
  • Obb Data dosyaları olan oyunları çalıştırmıyor sanırım.Obb ekleme yeri yok
  • apk yüklemek istemesi kötü direk android marketten indirilebilse iyi olacak.
  • kaç mb

• müzik indirme programı yükledim. müziği indirdim fakat müzik nereye indi bulamadım :D

• Remix Os varken gerek yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

apk yüklemek istemesi kötü direk android marketten indirilebilse iyi olacak.

Birde yumurta kırsa . Lan onlarıda istese kaç mb olur biliyor musun uygulama

• Yarrak gibi amk

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.