Şimdi Ara

Asus bu yılki akıllı telefon satış hedefini 30 milyona yükseltti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus bu yılki akıllı telefon satış hedefini 30 milyona yükseltti

Zenfone serisiyle pazarda ciddi bir oyuncu olmak istediğinin sinyallerini veren Asus, bu yıl da yeni Zenfone serisiyle epey konuşulmuştu. Merakla beklenen yeni seri Asus'un beklentileri yükseltmesine neden oldu.

Şubat ayında 17 milyon akıllı telefon satışı hedefi koyan Asus, Mart ayında bu rakamı 25 milyona çekmişti. Şimdi ise yeni hedef 30 milyon akıllı telefon satmak. Yılın ilk üç ayında 10 milyon satış yapan Asus için 30 milyon kolay aşılabilecek bir hedef gibi duruyor. 

Firmanın geçen yıl ilk çeyrekte sadece 10 000 adet satış yapabilmesi geldiği noktayı göstermesi açısından ilginç. Sadece bir yılda satışlar neredeyse bine katlanmış. Tabi önceki yıllarda firmanın PadFone serisi ön plandaydı ve yüksek fiyatları nedeniyle ilgi görmüyordu. Şimdi ise sayısı ona yaklaşan Zenfone modelleri mevcut ve tabiri yerindeyse kapış kapış gidiyor. 

Asus en büyük satışı Çin'de yapmayı hedefliyor. Zira ülkedeki talep diğer ülkelerden daha fazla ve bu yıl en az 10 milyon cihazın satılacağı düşünülüyor. Bu sayede ülkedeki ilk 10 akıllı telefon üreticisi listesine de girecek.  

• Stok sorunu olmasa dahada çok satardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hak ediyorlar.guzel cihazlar ve nispeten daha uygun fiyatlar..

• Uygun fiyatla gelirse yine yok satar.

• zenfone konusu ağlama duvarına döndü aga. ne çok satması.işlemci ve batarya konusunda sınıfta kaldılar.tabi avrupaya ve amerikaya daha iyi işlemcileri sattılar.bize ise çöpleri yolladılar.netbooklarda kullanılan atom gibi.

ucuz diye satıldı ama çok müşteri kaybettiler bu arada.
  • Tr için fiyat çok önemli

• ender ahmet kullanıcısına yanıt
    Zenfone 5 kullanıyorum. Facebook, internet, mail, whatsapp vs. kullanan normal kullanıcıyım. Birkaç kez ekran kararması ve nadiren donma dışında sorun yaşamadım. En büyük eksiği bence bu boyutlarda bir telefonun 3000'lik bir pili olması gerekir. Çünkü telefonun boyutu büyük Note 4'e yakın boyutu var. Sabah şarzdan alıyorum akşama eve dönebilmek için idareli kullanıyorum %30'a falan düştüğünde pil. Yani öyle 1 günü rahat çıkarır diyebileceğiniz bir telefon değil. Ama işte fiyat konusu her şeyi makul görmeye neden oluyor. 3000 TL'lik telefon alıp şarz yetmiyor demek daha kötü bir durum. Galaxy S6 almaya baya bir hevesliydim ama şimdi düşünüyorum alsam normal kullanıcı olarak bana sağlayacağı gözümle görebileceğim artısı sanırım ekran parlaklığı ve belki kamerasıdır. şahsen 2500 TL'lik telefondan Zenfone 5'e göre çok ama çok üstün fotoğraflar beklerim.

• Adamlar yapıyor hem güncelleme sorun olmuyor hemde fiyatları uygun.Kardeşime aldığım zenfone 5 arayuz olarak G3 den akıcı hemde kendisinin yarı fiyatında bir telefon olmasına ragmen.Tek soru nu pil o da Zenfone 2 ile düzeltilmiş.Nasipse gelince bende almayı düşünüyorum.

• Tercih edilmesinde fiyat ve renk çeşitliliği önemli yeri büyük.Diğer android cihazlardan çok farklı değil.
  • asus android pazarını ciddi salladı ve sallamaya devam edecek. tebrik ediyorum kendilerini zira samsung gibi 3 kuruşluk aleti 13 kuruşa satmıyor . donanım zengin , güçlü , sorunsuz , yazılım güncelleme ve desteği çok iyi. daha bir kullanıcı ne ister ?

aynı telefonu samsung yapsa 2500tl ye giydirirdi. Asus zenfone 5 kullanıcısıyım 10 numara telefon . samsung note2 im vardı öncesinde , yazılım bir süre sonra kasıyordu.

zenfone 2 efsana olacak demedi demeyin. çok modeli ciddi sarsacak piyasada , eh bu durumda son kullanıcıyı mutlu edecek rekabet nedeniyle.

çevremdeki herkese neredeyse aldırdım zenfone 5 , şirket çalışanlarıma da aldırdım.

hakedenle çalışırım , yarın x marka olur onla çalışırım , o kadar.

• Zenfone emin adımlarla ilerliyor. Adamlar gerçekten F/P olarak üst seviye telefon yapıyor. Türkiye için de ayrı bir önemi var bence. Türkiye'de satılan orta segment en iyi cihaz şuan için zenfone serisi. Piyasada 700 liraya 2gb ram'li başka telefon var mı?? Ancak zenfone 2'nin 5.5" olması iyi olmadı. Zenfone 2 almak istiyorum ama 5.5" çok büyük. Keşke 5" kalıp kasayı biraz daha küçültselerdi. Arayüz de biraz daha renkli olabilir. Zaten telefonu alsam farklı bir launcher kullanırdım.

• Türkiyeye ze551 modeli gemeyip ze550 yi yollarlarsa katliam yaparım yemin ederim
  • https://twitter.com/AsusFrance/status/582599545139400704/photo/1

vergilerle ne kadar olur buna kafam basmaz da, bizim beklediğimiz fiyattan geleceğini sanmıyorum.

sırf kuru çevirip pasaport kaydı ücretini eklesem 1100 tl yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat425

Adamlar yapıyor hem güncelleme sorun olmuyor hemde fiyatları uygun.Kardeşime aldığım zenfone 5 arayuz olarak G3 den akıcı hemde kendisinin yarı fiyatında bir telefon olmasına ragmen.Tek soru nu pil o da Zenfone 2 ile düzeltilmiş.Nasipse gelince bende almayı düşünüyorum.

G3 ve zenfone arayüzünü karşılaştıran kaynağı alabilir miyim? Bu dediginiz imkansız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mağazada elime aldım denedim. Kamera, rom, arayüz, malzeme kalitesi güzel.

Ama o tasarım benim elimde pek olmadı gibi.

Alt taraftaki kalınlığı (yani çerçeveyi) azaltsalar keşke.

Gönlüm 6" boyutlarında bir cihaz almaktan yana ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TatanQa

asus android pazarını ciddi salladı ve sallamaya devam edecek. tebrik ediyorum kendilerini zira samsung gibi 3 kuruşluk aleti 13 kuruşa satmıyor . donanım zengin , güçlü , sorunsuz , yazılım güncelleme ve desteği çok iyi. daha bir kullanıcı ne ister ?

aynı telefonu samsung yapsa 2500tl ye giydirirdi. Asus zenfone 5 kullanıcısıyım 10 numara telefon . samsung note2 im vardı öncesinde , yazılım bir süre sonra kasıyordu.

zenfone 2 efsana olacak demedi demeyin. çok modeli ciddi sarsacak piyasada , eh bu durumda son kullanıcıyı mutlu edecek rekabet nedeniyle.

çevremdeki herkese neredeyse aldırdım zenfone 5 , şirket çalışanlarıma da aldırdım.

Ağır fanlık seziyorum.

Note serisine kimse rakip olamaz.

Zenfone iyi cihaz ama Asus da aşırı mükemmel bir firma değil.

Hala eksiklikleri var.

Hak edene hak ettiği kadar yorum yapmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Adamlar yapıyor hem güncelleme sorun olmuyor hemde fiyatları uygun.Kardeşime aldığım zenfone 5 arayuz olarak G3 den akıcı hemde kendisinin yarı fiyatında bir telefon olmasına ragmen.Tek soru nu pil o da Zenfone 2 ile düzeltilmiş.Nasipse gelince bende almayı düşünüyorum.

G3 ve zenfone arayüzünü karşılaştıran kaynağı alabilir miyim? Bu dediginiz imkansız.

Kaynak ben ve kardeşim hocam.2 cihazı da kullandım.Kardeşim de kullandım di kesinlikle zenfone daha akıcı.Oyun falan demiyorum arayuz diyorum.Mesela facebook da zenfone 5 yağ gibi akıyor g3 de lag oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

asus android pazarını ciddi salladı ve sallamaya devam edecek. tebrik ediyorum kendilerini zira samsung gibi 3 kuruşluk aleti 13 kuruşa satmıyor . donanım zengin , güçlü , sorunsuz , yazılım güncelleme ve desteği çok iyi. daha bir kullanıcı ne ister ?

Ağır fanlık seziyorum.

Hala eksiklikleri var.

evet %22 oranında primim var her satıştan.

2 yıl kullandım note2 yi , kötü müydü hayır , ama o paraya kesinikle değmez. hele arka kapağı leğen plastiği kalitesinde.

demek ki istenilince uygun fiyatlara da çok iyi işler çıkarılabiliyormuş. note serisi en iyi telefon diye birşey sizin fan olduğunuzu gösterir. note serisi samsungun amiral gemisidir zaten galaxy s serisi almazdım note dışında.

eksikler olacak , hepsinde var , iphone da da var , 700tl ye yaptığı işleri kıyaslarsanız fan olmamam için de bir sebep yok. zenfone2 de 1000tl gibi gelirse yine f/p ürünü olarak FAN BOY olunası bir cihaz olur.

ayrıca geçen gün galaxy s6 ve edge 6 yı inceleyebildim teknosada , yazık diyorum. 1500 tl olsa alınabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Ağır fanlık seziyorum.

Hala eksiklikleri var.

evet %22 oranında primim var her satıştan.

2 yıl kullandım note2 yi , kötü müydü hayır , ama o paraya kesinikle değmez. hele arka kapağı leğen plastiği kalitesinde.

demek ki istenilince uygun fiyatlara da çok iyi işler çıkarılabiliyormuş. note serisi en iyi telefon diye birşey sizin fan olduğunuzu gösterir. note serisi samsungun amiral gemisidir zaten galaxy s serisi almazdım note dışında.

eksikler olacak , hepsinde var , iphone da da var , 700tl ye yaptığı işleri kıyaslarsanız fan olmamam için de bir sebep yok. zenfone2 de 1000tl gibi gelirse yine f/p ürünü olarak FAN BOY olunası bir cihaz olur.

ayrıca geçen gün galaxy s6 ve edge 6 yı inceleyebildim teknosada , yazık diyorum. 1500 tl olsa alınabilir.

Note en iyisi demedim. Rakibi olamaz dedim. S pen karşısında Apple bile sustu kaldı.

Asus o tasarımını düzeltirse alırım. Yoksa şansına küssün.

Arka kapağı ve ekranın altındaki çerçeve oranı azaltılmadığı sürece zor.

Ben rahat hissedemedim elimi.

Param olursa Blackberry z30 alacağım açıkçası.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Kaynak ben ve kardeşim hocam.2 cihazı da kullandım.Kardeşim de kullandım di kesinlikle zenfone daha akıcı.Oyun falan demiyorum arayuz diyorum.Mesela facebook da zenfone 5 yağ gibi akıyor g3 de lag oluyor.

O g3e hard reset çekin ölmüş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.