Şimdi Ara

Yeni MacBook performansıyla bizi geçmişe götürecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni MacBook performansıyla bizi geçmişe götürecek

Apple Watch lansmanında saatten daha fazla ilgi gören yeni MacBook modeli 10 Nisan için gün saymaya başladı. Ancak modelin performansından umut bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir. 

Bilindiği üzere yeni MacBook modelinde 1.1GHz saat hızında çalışan Broadwell tabanlı ve çift çekirdekli Core M yongaseti bulunuyor. 14nm fabrikasyon süreci sayesinde toplamda 5W ısıl tasarım gücü olan yongaseti bu sayede fansız bir yapıya da imkan sağlıyor. 

Cihazın Retina ekrana sahip olması nedeniyle güç tüketiminde artış olacağı aşikar. Ancak Core M işlemcinin frekans hızı biraz azaltılarak 9-10 saatlik kullanım süresi başarılı bir şekilde korunuyor. Ancak bu, bazı kısıtlamaları da beraberinde getiriyor. 

Ortaya çıkan Geekbench skorlarına göre MacBook modeli tek çekirdek testinde 1924, çok çekirdek testinde de 4038 puan alıyor. Puanlar ise 2011 yılı 11 inçlik MacBook Air modelinde kulanılan Intel Core i7 işlemcisinden biraz aşağıda kalıyor. Yani bir performans cihazından ziyade enerji tasarrufunu temel alan bir cihaz karşımızda. 

Bu bakımdan yeni MacBook modeli gündelik işlemler, internet veya ofis uygulamaları açısından zorlanmayacak diyebiliriz. Ancak iş yükü artmaya başladığında cihaz da terlemeye başlayabilir. Lansman sonrası ilk izlenimlerde de MacBook ailesindeki en güçsüz modelin yeni MacBook olacağı gündeme gelmişti.  

• bilgisayradan çok tablet gibi bişey olmuş asus transformerbook t100 bile bundan daha iyidir 1.10 ghz imiş şaka gibi.bunu alan adam ne yapacak acaba çok merak ediyorum kendi alt serisinin 4 sene önceki haliyle başa çıkamayan bir pc olmuş.şimdi ama macos akıyoo diye başlar apple fanları.
    alın size daha az fiyata çok daha iyisi.

http://www.microsoft.com/surface/en-us/products/surface-pro-3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 2 Nisan 2015; 16:25:59 >
  • tabletin klavyelisi bu cihaz. zaten hakkında çıkan dedikodular he tablet sanıldığı ve ipad pro olarak adlandırığı haberlerdi.

• Samsung Exynos 7420 bundan daha iyi donanımla geliyor ya

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

bilgisayradan çok tablet gibi bişey olmuş asus transformerbook t100 bile bundan daha iyidir 1.10 ghz imiş şaka gibi.bunu alan adam ne yapacak acaba çok merak ediyorum kendi alt serisinin 4 sene önceki haliyle başa çıkamayan bir pc olmuş.şimdi ama macos akıyoo diye başlar apple fanları.

Tabikide win 9 olsa surface alırım fakat mac os un win8 den iyi olduğu kesin fakat aynı fiyata mac pro varken bunu alan gerçekten saftır herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Montblanc 149

quote:

bilgisayradan çok tablet gibi bişey olmuş asus transformerbook t100 bile bundan daha iyidir 1.10 ghz imiş şaka gibi.bunu alan adam ne yapacak acaba çok merak ediyorum kendi alt serisinin 4 sene önceki haliyle başa çıkamayan bir pc olmuş.şimdi ama macos akıyoo diye başlar apple fanları.

Tabikide win 9 olsa surface alırım fakat mac os un win8 den iyi olduğu kesin fakat aynı fiyata mac pro varken bunu alan gerçekten saftır herhalde

Cihaz berbat.

Fiyatı da üzerine tüy dikmiş.

MacOs X'in Win8 dan "kesin" olarak daha iyi olması ise tamamen yüzeysel.

Neye göre iyi?

Kullanılabilirlik? - Değil
    Donanım Desteği? - Değil
    Yazılım Desteği? - Değil
    Teknik Destek? - Değil
    Virüs? - Bu konuda MacosX daha iyi
    Oyun? Bootcamp falan filan güzel ama yetersiz. Zaten acayip konfigrasyonlu maclerle oyun uzak hedef.
    Unix tabanlı evet. Bazı konularda güvenli ama mac kullanıcılarından cihazını webserver olarak kullananı da görmedim.

eee ! nerede bu "kesin" daha iyi işletim sistemi.

• Bazen Apple'ı anlamak gerçekten pek mümkün değil... !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiR MaNiaC

quote:

quote:

Cihaz berbat.

Neye göre iyi?

Donanım Desteği? - Değil
    Yazılım Desteği? - Değil
    Teknik Destek? - Değil
    Oyun? Bootcamp falan filan güzel ama yetersiz. Zaten acayip konfigrasyonlu maclerle oyun uzak hedef.
    Unix tabanlı evet. Bazı konularda güvenli ama mac kullanıcılarından cihazını webserver olarak kullananı da görmedim.

Cihaz berbat ama mac osx icin dediklerin tamamen bir yalandan ibaret dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: karti

quote:

quote:

quote:

Cihaz berbat.

Neye göre iyi?

Donanım Desteği? - Değil
    Yazılım Desteği? - Değil
    Teknik Destek? - Değil

apple gerçekten batmaya mahkum olma yolunda.

ios7-8
    mavericks-yosemite gibi son dönem yazılımları berbat. açık ara berbat. tartışmasız berbat. ne eski stabilite var ne eski ağırlık var. oyuncak gibi sistem kurmuş adamlar. allahdan elimde snow leopard dvd'si var yoksa yanlışlıkla güncellenen macbook çöp olacaktı.

• Tuhaf bir cihaz olmus

• quote:

Orijinalden alıntı: frood

quote:

Orijinalden alıntı: karti

quote:

quote:

quote:

Cihaz berbat.

Neye göre iyi?

Donanım Desteği? - Değil
    Yazılım Desteği? - Değil
    Teknik Destek? - Değil

apple gerçekten batmaya mahkum olma yolunda.

ios7-8
    mavericks-yosemite gibi son dönem yazılımları berbat. açık ara berbat. tartışmasız berbat. ne eski stabilite var ne eski ağırlık var. oyuncak gibi sistem kurmuş adamlar. allahdan elimde snow leopard dvd'si var yoksa yanlışlıkla güncellenen macbook çöp olacaktı.

apple zaten yıllar önce batmıştı.

windows 7 çıktığında da "xp devam"cılar vardı, 8 çıkınca da "7 devam"cılar ile devam etti. telefonumda ios8 yüklü, en son ios 6dayken falan kullanmıştım iphone 4ile, ios8'in ne gibi berbatlığı var? neredeyse herşey daha kolay ve daha hızlı hale gelmiş. aynısı yosemite için de geçerli, kötü hiç bir yanı yok. lion-mavericks-yosemite sırasıyla kullandım, en iyisi en sonuncusu. 2sene önce yapıp da şuan yapamadığım birşey yok, arayüz dışında çok aşırı bir güncelleme gelmedi zaten. safari güncellemisyle safari müthiş oldu zaten. apple cihazlarının fiyatları dışında hiç bir kötü yanı yok, eğri oturup doğru konuşmak gerek. sen alışkanlıklarından kurtulamıyor ve old-fashion takılabilirsin kimse birşey demez ama yeni olan şeylere çamur atman...

• Şaka gibi bir yazı okudum...!!!!

Yani bir performans cihazından ziyade enerji tasarrufunu temel alan bir cihaz karşımızda.

bu ne demek?

Hangi performans cihazından bahsediyorsun sen?? Böyle bir cihazdan performans bekleyen adamın bu sitede ne işi var anlamak zor..?? git kendine blog sayfası açıp orada saçmalasan da burada adam gibi yazılar okusak.. saçmalığa bak yaa. resmen şok oldum yaa böyle bir cihazdan ne bekliyorsun ki? masaüstü yayıncılık filan mı yapılacağını umut ediyordun? hasbinallah git işine yaa..

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Şaka gibi bir yazı okudum...!!!!

Yani bir performans cihazından ziyade enerji tasarrufunu temel alan bir cihaz karşımızda.

bu ne demek?

Hangi performans cihazından bahsediyorsun sen?? Böyle bir cihazdan performans bekleyen adamın bu sitede ne işi var anlamak zor..?? git kendine blog sayfası açıp orada saçmalasan da burada adam gibi yazılar okusak.. saçmalığa bak yaa. resmen şok oldum yaa böyle bir cihazdan ne bekliyorsun ki? masaüstü yayıncılık filan mı yapılacağını umut ediyordun? hasbinallah git işine yaa..

Yazdıklarınızda Haklısınız. Ama bu bilgisayara biçilen fiyat, sunduklarına göre bir apple için bile yüksek.

Sorun olan da bu zaten. Yoksa tabi ki performans odaklı bir cihaz değil. Ama fiyat etiketi ister istemez performans açısından da bakmayı dürtüyor insanda :)

• Benim retina mac pro can can

Nvidia ekran kartı yeter

İ7 yeter

16gb ram

512ssd

Bu cihazı 10 sene kullanıcam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bundan daha önce xps 13 çıktı. Kimse kusura bakmasında dellin yarı gücünde etmeyen bir alet. Dell ile nerdeyse aynı ağırlığa sahipi pil ömrüde apple kadar olmasada gayet uzun. Zaten o da iyi olursa artık .....

• günlük iş hayatında kullanmak Zorunda olduğum bazı uygulamalar Mac te çalışmadığı için Windows kullanıyorum ancak gözlemim

MacBook air güzel ve kalitesine göre uygun bir cihaz
    MacBook pro aynen

ama lütfen kimse MacBook savunmasın yeni sezarın hakkı sezera
    ki iPhone 6 apple tv ipadi olan bir kişi olarak söylüyorum olmamış ki bu da ayıp değil

surface serisi ancak pro 3 modelinde bir şeye benzedi sanrım pro 4 alınabilir bir cihaz olur

MacBook yazarlar için diye yazar olmadan işkembeden sallayanlara ise tek bir şey diyeceğim apple gibi az model Çıkaran bir firma kesinlikle • kadar niş bir segment özel model üretmez

ha bu arada yazar değilim ama yazarlar için MacBook diyorlar ama bence note pro serisi tabletler bence kesinlikle daha tercih sebebidir (ki diğer tabletin de a)

• Bu Kadar'da fanatik olunmaz yok performans beklemicez yok Macos yeter .

Ulan bir pc veya diz üstüne 4küsürbin lira Ödeyecem ve performans beklemeyecem öyle mi(1.1ghz)

O kadar para verip işlemciye entegre onboard ekran Kartı kullanacam öyle mi?

Hakkını Yemicem tasarım olarak müthiş ama bu o kadar parayı vermeye değecek bir + değil

ha söylemeden de geçemicem asgari Ücret takımının toplayacağı 1500lük sistemi geçtim benim ipad air 2 nın bile Multi core puanı bundan fazla resmen komedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeah4everr -- 2 Nisan 2015; 22:28:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Şaka gibi bir yazı okudum...!!!!

bu ne demek?

adam doğru yazmış neyin derdindesin bu laptop hiç bi işe yaramaz bir çöp şarzı isterse hiç bitmesin insan bu çöpü yanında dolandırmaya utanır işlemciden tut herşeyi berbat.ne oyun oynamaya yarar ne yazılım yazmaya android studio nun amblemini bile gösteremez bu zaten visual studio da yok render da yapamaz ee millet ne diye alsın bunu arkasındaki elmayı göstermekten başka.

• yeah4everr kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten sorun da orada zaten. Bu makineyi alacak insanlar bu cihazdan performans bekleyerek almayacaklar. Sizin gibi bende bu fiyatta ki bir makineden en azından bir adet standart usb girişi ve magsafe girişi beklerdim. Bunu alırken böyle şeyleri düşünmeyen ve gerçekten taşınabilirlik, ekran, pil süresi, hafiflik ve tasarıma önem verip, bu cihaza verdiği ücreti düşünmeyecek bir kesim var. Bu cihazın hitap ettiği kesim belki biz değiliz ama gerçekten bu cihazın hitap ettiği bir kesim var bu cihaz bunu gerçekten çok iyi yapıyor. Bu arada bu cihazın hitap ettiği diğer bir kesim iPad'den daha yetenekli bir cihaz isteyen ama olabildiğince boyut ve tasarım olarak iPad'e yakın olmasını istediğimiz bir kesimde var. Malum 6 Plus çıkınca insanların iPad'e olan ilgisi biraz azaldı ve Apple bu yüzden böyle bir cihaza olan hissiyatı farketti.

• Arkadas bu forumdakiler parayi nereden kazaniyor? Hayir madeni soyleyin gidip biz de kazanip gozumuzu kirpmadan bir M islemcili Macbook alalim. En ucuzu 4.300'luk olan makinenin biraz hafif olmasi mi, tek baglanti portu olmasi mi, zaten kucuk olan ekrana o kadar cozunurlugu kaldirmaya ugrasan dahili Intel 5300 mu o parayi hak ediyor?

Tek kalemde bu kadar para verebiliyorsan forum koselerinde ne isin var? Neyi savunmanin derdindesin bu performans rezaleti karsisinda?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.