Şimdi Ara

ASUS ROG Swift PG278Q 1440p Kullananlar Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
2
Favori
9.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s. a monitörü aldım ama sorun şu 144 f ps iken bazı sahnelerde fps 60_70 lere düşüyor ani fps düşüşleri olduğu için takılıyor ben fps yi 80-90 sabitleme şansım varmı masa üstünde hz yi 85 yapıyorum ama oyuna girince gene 144 oluyor yardımcı olurmusunuz birde gsync fps düşse dahi takılma olmuyor diyorlardı ama ani fps dususlerinde takılma hissi oluyor vede 30-40 fps de 144 hz monitörde gsyn faydasını görmedim galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozgn13

Hocam eizonun laglı monitörleri 5 para etmez derken tanlış bilgi veriyprsunuz. 240Hz lik led monitör input lag oraninda dünya rekoru sahibi...

ONA GÜLERİM BEN

• işlerim dolayısı ile geç geldi fotoğraflar biliyorum :)...
    yılbaşında çektiğim fotoğraflar şuanki halinden eser yok diyebilirim 2.swifti almayı düşünüyorum
     ASUS ROG Swift PG278Q 1440p Kullananlar Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaymekHoldem -- 20 Nisan 2015; 1:12:55 >

• Herkese selam arkadaşlar,

Geçen hafta vatan dan rog swift monitörü aldım bir hafta boyunca her şey çok iyiydi taaki pazar akşamına kadar.
    Monitörü 144 hz g-sync modunda kullanıyordum, önce saniyede bir (sanki kalp atışı gibi :) ) ufak titremeler ile mevzu başladı, sonrasında menülerdeki fontlar bozuldu, titreme arttı.
    frekansı 120 hz ye çektim titreme olayı bitti fakat bozuk font olayı devam etti.
    nvidia ayarlarından g-sync i kapatıp monitörden ulmb modunu açınca 120 hz de ve daha düşük frekanslarda sorun düzeldi. Fakat zaten bu monitörü g-sync için almıştım, g-sync i kapattıktan sonra ne anlamı varki.
    Zaten ULMB modu G-SYNC ile birlikte çalışamıyor.

Yabancı forumlarda bu mönitörde bahsettiğim olay (screen flickering ve blurry text) bir çok kişinin başına gelmiş ve monitörün değişimi ile son bulmuş.
    Ben de servisi arayıp çözüm için başvuracağım bakalım nasıl sonuçlanacak.

• yparcam Y kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun.Monitörü en kısa sürede asus yetkili servisine gönderin.Muhtemelen yenisi ile değişimi yapılıcaktır.

Servise problem ile ilgili video ve fotolarda gönderin.

Bunları ekranla birlikte dvd yada cd ye kaydederek vede boş bir a4 kağıda not alarakta gönderirseniz iyi olur.

Diğer türlü servisin problemi anlaması, test etmesi epey uzun sürüyor.

Saygılarımla..
  • İlginize çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince her türlü delili eklemeye çalışacağım. Fakat asıl korkum değişim olsa bile yerine gelen monitörde aynı durumla karşılaşma ihtimalinin yüksek olması. Çünkü yurtdışı forumlarında bu konu ile ilgili o kadar çok şikayet varki monitörden soğudum.
  • yparcam Y kullanıcısına yanıt
    Ben şimdiye kadar problemsiz bir rog swift bulabilmek için 3 adet ekran değiştirdim.

Ana konuda hikayenin detaylarını görebilirsin.

Umarım problemsiz bir rog swift denk gelir.
  • Beni de ekleyebilirsiniz. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimitrixxx

Bu arada benim panel ayarlarım.

PARLAKLIK : 21
    KONTRAST : 49
    RENK MODU : KULLANICI TANIMLI
    KIRMIZI : 99
    YEŞİL : 100
    MAVİ : 100

Nasıl yapıyoruz bu ayarları tarif edebilirmisin. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Beni de ekleyebilirsiniz. Teşekkürler.

ekledim
  • Bu heynckes 144 hz monitörde işe yariyormu yaramiyormu anlamadım gsync kapatıyorum fark yok gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, monitör kapatıp hemen açınca hızlı açılıp kapanıyor ama kapatıp diyelim 10 dakika veya daha geç ekranı açmak istediğimde hızlı açılmıyor ekran neden acaba. Sizde de durum böylemi. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meroboy

İlk çıktığında monitöre sahip olanlardanım.780 Ti Kingpin ile kullanıyorum ve aşırı derecede memnunum.Monitör devri uzunca bir süre kapandı benim içinde.

Ürünü Eksen bilgisayardan temin ettim ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.

780ti Kingpin ile günlük kullanım değerini ve max değerini paylaşırmısın Merih, 1320'de serin kullanabiliyorsan öp başına koy oda çoğu 1.38v ile felan ancak?
  • VEGETTO kullanıcısına yanıt
    Kasa bolumune foto koymuştum ama burası senlenmesi acısından buraya da ekleyeyim.

Ayarlarım ;

B: 29
    C: 49
    Kullanıcı Tanımlı

R:100
    G:100
    B:100

Monitor değiştirilecek bir monitör olmadığ,ı uzunca bir sure kullanıcısına monitör aratmayacağını kanıtlamış gibi gorunuyor. Alan arkadaşların güle güle kullanmasını dilerim.

• FIREWALL kullanıcısına yanıt
    Nessarien sağolsun...Bendeki kart sıradan kingpinlerden değil öncelikle onu belirteyim. Fuarlara gönderilen golden chipler den alırken özellikle 1 ay bekledim bu kart için.

Günlük kullandığım bios overclock.net te djthrottle ın önerdiği bios.

1346 mhz gpu , voltaj 1.3v + 0.50 mv kart kendisi verecek şekilde ayarlı.Ramlerde kesinlikle oc yok.Bu şekilde çok memnunum
  • bende yaklaşık bir 5 ay kadar önce felan bu monitörü almıştım eksenden. Gayet memnundum şuana kadar ama gta 5 te ekranda arkaplan ışığının araçla hızlı giderken titrediğini fark ettim. Elimde olan başka bir monitörle denedim olmuyor.
    Oyunda bir giyisi dükkanındayken kıyafet değiştikçe ekran ışığı da değişiyor. sanki ekran otomatik olarak arkaplan ışığını ayarlıyor İşin ilginç tarafı başka bir oyunda olmuyor
    Bu sorunu yaşayan var mı başka ?
  • Arkadaşlar kısmetse bende 2 haftaya almayı planlıyorum.Vatan dan alıcam.Normalde bugüne kadar vatan dan alırken alma aşamasında ölü pixel testi yapar satıcının yanında öyle alırdım.
    Ancak anladığım kadarı ile bu monitörde screen flickering ve blurry text sorunlar olabiliyor.

Bana dikkat etmem gereken neler var alırken bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.screen flickering ve blurry text bu sorunları nasıl anlarım.Nasıl test ederim.Şimdi den yardımlarınız için teşekkürler.
  • Beni de ekleyebilirsiniz kulübe.
    Ama 144hz'de sorunlar bende de başladı.
  • RazorJimmy R kullanıcısına yanıt
    Benimde dün sadece gta 5 te sorunlar baş göstermeye başladı aldım 120 hz ye sorun falan kalmadı.Monitör 144 hz desteklesede sorunsuz oynamak için 120 hz yeterlidir zaten arada gözle farkedilecek bir uçurumda yok.
    Sorunun sadece gta5 te olmasından dolayı bazı oyunların 144 hz ye destek veremediğini düşünüyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fierro35 -- 6 Mayıs 2015; 13:00:18 >
  • fierro35 F kullanıcısına yanıt
    aynı şeyleri bende yaşıyorum 120 hz daha stabil gibi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.