Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA'da BENZİNLİ-DİZEL FİYAT FARKI SÜRPRİZİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
1.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizel mi, benzinli mi derken Toyota bu konuda son noktayı koymuş.

Aradaki fark iyice abartılmış. Yurdum insanı dizel farkı olarak tam 18 BİN TL fazla ödeyecek.

Yeni Corolla Benzinli 1.33 Life 50,750 TL

Yeni Corolla Dizel 1.4 D-4D Life 68,700 TL

Dizel motor fark parasına, eli-yüzü düzgün ikinci bir araç alınabilir.

Efsane bu olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 1 Nisan 2015; 21:36:54 >

• Yaniliyorsun. Hesaplamadigin seyler var. 3 ay icinde yeni motorlar geliyor ve satmak istedikleri motorlari boyle cazip gosteriyorlar. Life benzinlide 500 tl indirim kapmak bile zorken dizel life da yuzde 10-12 indirim yaparlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizelde %10 Civarı indirm yaptıklarını bende duydum ama yine fazla bir fark var yaklaşık 12.000 Tl fark ve üstelik güçsüz bir motor 1.6 Dci 130 Gibi birşey olsa insan gücü için düşünür ama bunu almanın pek bir mantığı yok ama yinede alan insanlar var forumda bile
  • Toyota önce şu uyuz cvt şanzımandan vazgeçsin.
  • Yağ yakmasından şikayet edilen bu motorun, bu fiyat farkını edecek neyi var acaba. Tam 18 BİN TL.
  • Yuzde 10 indirseler bile(ki bence bu kadar yoktur)12 bin fark var.Yine de fazla ki baya yuksek indirimli dusundugumuzde bile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizelde %10-12 indirim yapmazlar diye düşünüyorum.

Zaten bayi karları ne kadar oalacak ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Dizelde %10-12 indirim yapmazlar diye düşünüyorum.

Zaten bayi karları ne kadar oalacak ki.

Olacagi maksimum yuzde 6-7 hocam

• olsun dizel az yakar:)

• insanimiz kafaya takmis dizeli.

Bayiilere gittigimde gelen insanlar direk kac para bunun dizeli diye soruyorlar. Benzinli kac para olursa olsun umrunda degil oyle bir vaziyete girmis.

Bu millete az 18bin. Gecirsinler gecirebildikleri kadar. Zaten cogu krediyle aliyor bir de ustune bu kadar fark oduyorlar.
  • Aydoğan* kullanıcısına yanıt
    52,000 liraya led paketli 1,2 tsı manuel leon varken donanım olarak life corollanın içinden geçer insan neden 1,33 motorlu corllaya 50,000 verir hayret ediyorum

Sonuç olarak iki motorda 1,33 ve 1,4 dizel alınası değil vasat motorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

52,000 liraya led paketli 1,2 tsı manuel leon varken donanım olarak life corollanın içinden geçer insan neden 1,33 motorlu corllaya 50,000 verir hayret ediyorum

Leona gore artisi genislik ve lpg uyumudur.Dedigin gibi baska alinasi yanini goremiyorum pek

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Leona gore artisi genislik ve lpg uyumudur.Dedigin gibi baska alinasi yanini goremiyorum pek

1,33 motora Lpg TAKINCA performans ister istemez düşer genişlik olarak artısı var zaten başkada birşey yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

1,33 motora Lpg TAKINCA performans ister istemez düşer genişlik olarak artısı var zaten başkada birşey yok

1.33 motorun kendi performansi dusuktur dersen anlarim ve hak veririm ama duzgun bir montajda guc kaybi %1 anca olur oda ne kadar etkili olur tartisilir.3000 motor arac degil bu,oyle kolay kolay performans dususu olmaz.Piyasadaki neredeyse butun sirali sistemler rahatca besler,tabi duzgun montaj kaydiyla.

• Bu meblağa , yağ sarfiyatini da ekleyin

• corolla dinamiklerini benim aklımın almadığı bir araç..

genelde memurlarda görüyorum. biraz o hayat tarzını yansıtıyor (istisnalar olsa da geneli gözardı edemeyiz), şu memuriyete kapağı atayım sonra rahat ederim diyen, eşeğin kuyruğu gibi ne uzayan ne kısalan bir maaşla sanki ömür doldurmaya dünyaya gelmiş bir varlık.. yani corolla kullanicilarinin önceliği ne ise, onu benim aklım almakta zorlanıyor.. bunları asla yadırgamak için söylemiyorum bu arada..

• Valla kimse kusura bakmasın o kadar fiyat farkını veren adama müstahak.

• quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Bu meblağa , yağ sarfiyatini da ekleyin

Yağ yakma gerçekten insanı hayatından bezdiriyor.

Sürekli yağ kontrolü yapacaksınızız. Yağ ilave yapacaksınız. Yıl olmuş 2015.
  • Şaşkınlık içerisindeyim. Mühendislik hatalarını duydum ama buda satış fiyat hatası sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Valla kimse kusura bakmasın o kadar fiyat farkını veren adama müstahak.

18 BİN TL fark inanılır gibi değil.

Gerçekten bu kadar fazla para verip dizelini alan var mı acaba.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.