Şimdi Ara

Expertizde çıkan kusurlar (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 2004 model Opel Corsa 1.3 CDTİ Van almayı düşünüyorum. Galeriden beğendiğim bir arabayı expertize soktum. Görevli arkadaş motorda turboda alt takımda sorun olmadığını ve yağ yakma üfleme olmadığını söyledi. Expertiz raporunda Volan dişlisi kontrol edilsin ve yağ kaçakları var diye not düşülmüş. Bunların yaratacağı olası sorunlar nedir ve masrafları ne kadar tutar ve sizce bu aracı almalımıyım ?

(Expertiz merkezinde görevli aracı 3-4 seferde çalıştıramadı ve motordan gırrr diye ses geldi , galerici arkadaş kontağı çevirince ışıklar sönmeden marşa basıldığı için öyle olduğunu iddaa etti fakat ben bunun volan dişlisi ile ilgili olabileceğini düşünüyorum.)

Fikirleriniz ve görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

• Hocam hem van araç alıyosun hemde galeriden bence baştan olabileceklere razı oluyosun. Yağ kaçağı vardır alttan volana yakınsa öyle yazmışlardır. Araç ışıklar sönmesede çalışmalı aynı motorun combosu var bizde bastığım gibi ateş ediyo.
  • bütçe buna yetiyor ne yapalım.. 3 kere arka arkaya çalışmadı araç trr diye ses geldi motordan. Işıkların yanmasını bekleyince çalıştı :/
  • özel yada yetkili bir opel servisine gösterin derim
  • Yakıt ve ve ateşleme sistemi arızalı olabilir masraf yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Marş motoru volanı çevirir. Görevli aracın çalışmamasını volan dişlisine bağlamış olacakki size baktırın demiş. Muhtemel ya marş dişlisi kaçırıyor yada volan dişlisi.
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu volan dişlisi ve yağ kaçaklarının onarımının çıkarağı masraf ne kadar olabilir acaba bilginiz var mı ?
  • selam,

başına dert alıyorsun. Işıkların sönmesiyle marşın basmamasının hiç bir alakası yok.
    Alırsan sanayiden çıkamayacaksın belli.
  • Galeri size ne kadar dedi aracı ucuzsa alınır komple bir bakıma sokup kullanılabilir. Galeriler pek ucuza satmaz gerçi

• sen butc3nin 2 bin tlsini masrafa ayır ona göre arac al.2. el arac aliyorsan her turlu masrafa hazir olmalisin.b3n cok temiz aldim masraf olmaz diye düşunme.

• bence araç kendisi size gerekli cevabı 3 kere çalışmayarak vermiş Resmen beni alma demiş.Allahın sevdiği kulmuşsunuz.Uzak durun.
  • Galeriden ticari araç alan evinide sanayiye yakın yerden tutsun

• 12 800 lira fiyat verdi en son
  • Marş yaparken şiddetli şekilde ses geliyorsa kaynağı düşündüğünüz gibi volan dişlisi veya marş motorudur.
  • Evet kesinlikle çok yüksek rahatsız edici bi ses geliyor. Yarın bide yetkili servise göstereyim en iyisi ona göre hareket edeyim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
  • Volan dişlisi kaçırıyor. Benimde aracımda cpk cok nadirde olsa 1 2 kere yaptı. İyi birşey değil illaki bütçenize göre vardır. Bütçeniz sanırım 14 15 civarı . Chevrolet kalos lara bakın van şardan iyidir hiç olmassa

• benim sana tavsiyem aracın durumu ne olursa olsun galeriden araç alma. haytının pişmanlığını yaşarsın sinirlerin bozulur. galerideki araçların mutlaka bir sorunu vardır. ya arızası vardır arızası olmasa evraklarında sorun vardır o düzgünse km düşürülmüştür hiç bir sorunu olmayan arabayı götür galeriye sat işe yarar pahalı parçaları söküp ( enjeksiyon takımı gibi ) yerine arızalı yanlızca kısa bir süre idare edecek parçaları takıp öyle satarlar. kısaca galeriden koşarak uzaklaş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.