Şimdi Ara

Karşınızda Asus'un en küçük bilgisayarı : Chromebit

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Karşınızda Asus'un en küçük bilgisayarı : Chromebit

Son dönemde harici ekranlara HDMI üzerinden takılarak bir akıllı televizyon veya bilgisayar haline getiren çubuk şeklindeki adaptörlere sıkça rastlar olduk. Intel gibi bir devin bile ilgisiz kalamadığı bu alana şimdi Google da giriyor. 

Firmanın Asus ile birlikte duyurduğu Chromebit yine HDMI üzerinden herhangi bir harici ekrana bağlanarak onu bir Chrome OS cihazına dönüştürebiliyor. Bu noktada sadece Asus'un değil Chrome OS platformunun da bu alana katılmış olması diğer ortakların önümüzdeki dönemde ardı ardına Chrome OS adaptörleri tanıtacağını gösteriyor. 

Chromebit içerisinde 4 çekirdekli RK3288 yongaseti bulunuyor. 4 adet Cortex-A17 çekirdeği ve 4 çekirdekli Mali-T760 grafik birimini bir arada barındıran yongaseti 4K ekranlara destek veriyor. Bu bakımdan ürünün boyundan büyük işler yapacağını söyleyebiliriz. 

Üründe ayrıca 2GB RAM, 16GB depolama kapasitesi, çift bant 802.11ac WiFi, Bluetooth 4.0 ve tam boy USB 2.0 girişi şeklinde özellikler yer alıyor. Ürün kıvrılabilir yapıda olduğu için ekranın arkasına saklanabiliyor. 

100$ civarında bir fiyat etiketine sahip olacağı düşünülen Chromebit yaz aylarında satışa sunulacak. Ancak ilk etapta eğitim kurumları ve gelişmekte olan ülke pazarları hedefleniyor.  

• İyiymiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akıllı TV için işte bunlar gerekli. Televizyonu akılsız ama ucuz satacaksın. Yanında istiyene ha bundan bi tane ek ücretle vereceksin. En azından Akıllı TV kullanmayacaklar için ucuz yolu TV, akıllı istiyenler içinde en azından internet konusunda sıfır sıkıntı çıkaracak güçlü bir televizyon olacak. TR ye 300 civarı bi fiyattan gelirse direk alırım. Chrome OS un hızlı ve seri çalışmasını da hesaba katarsak gerçekten güzel olmuş.

• Su tarz aletlerin bir de Windows surumu ciksa tadindan yenmeyecek. Uygun fiyatli da olursa.

• 200 dolara kasa toplarım tv'ye bağlarım adam gibi windows kullanırm neymiş chromeos falan

• quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

Su tarz aletlerin bir de Windows surumu ciksa tadindan yenmeyecek. Uygun fiyatli da olursa.

olmazmi ?
    aha 99-149 yankee $ arasi ve dahasi.

• Haklısın. Gormuştum bunları ama çıkmış tamamen aklımdan. Keşke yaygınlaşsa daha çok. Teşekkürler tekrar hatırlattığın için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D4E48676 -- 1 Nisan 2015; 19:29:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • desenize artık heryerde pc yanımızda :) birde oyun performansları yükseltildimi tamamdır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

200 dolara kasa toplarım tv'ye bağlarım adam gibi windows kullanırm neymiş chromeos falan

Toplasana bir bakalım ne yapılabiliyor o paraya.
  • Guzelmis

• güzel bir zımbırtı.

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

200 dolara kasa toplarım tv'ye bağlarım adam gibi windows kullanırm neymiş chromeos falan

Toplasana bir bakalım ne yapılabiliyor o paraya.

Geçen sene 650 liraya ekran kartı hariç 1-2 bileşeni satarak falan masaüstünün donanımını güncelledim.pentiumG asush81plus 4gbhyperx wd250gb7200rpm gibi bileşenlri vatandan aldım.Buda dolar hesabı vergileri çıkarsak 200-250 falan edeer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1BilimAdamı -- 1 Nisan 2015; 23:44:40 >
  • çöp

• Buraya 1500 2000 e gelir

• televizyonda sadece flashdan film okuma özelliği olsa yeterli. akıllı tv olayı kötü. ben lg lm serisini aldım ama akıllı tv özelliğini kullanamıyorum. digiturkplay açılmıyor uygulama desteği berbat, yavaş ve gelişmiyor. her markada kendine has hareket ediyor. telefonda ki gibi ilerlemiyor. hatta lm serisi ile la serisi bile uyuşmuyor.

ee tv yide telefon gibi değişemezsin. bu şekilde en azından 100 dolar masraf ile geliştrebilirsin ve ortak işletim sistemi olduğu için uyumlulukta fazla olur.

• ben bu zimbirtilari 6 ay once aliexpress ten satan ve youtube de videolarini ziledim siz daha yeni haber ediyorsunuz

• Bunu alana kadar yaz Döneminde çıkacak Apple tv veya Windows işletim sistemi sunan bir cihaz alırım, en azından Yaygınlığı ve sistem alt yapısı daha iyi.

• güzel ama ingiliççe

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.