Şimdi Ara

135 m.kare yeni eve kombi, petek, ot tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar Allahin izni ile 135 metre kare yeni bir ev aldik. Sizden ricam bana f/p urunu bir yogusmali komibi ve 0,2 + 0,2 - derecelerde haftalik,aylık otomatik ayarlamalari kolayca yapabilecegim yine f/p urunu bir ot , ve petek tavsiye etmeniz.

amacimiz ucuz kombi almak degilde uzun vadede hem sikinti yapmayacak hemde en iyi tasarrufu ettirecek bir kombinasyon yapmak.

tesekkurler...

• erha-n kullanıcısına yanıt
    Eviniz hayırlı olsun, her odanın net m²si nedir, yalıtım var mı, hangi katta ve konumu nedir?

Genel olarak premix yoğuşmalı kombi tavsiye ediyoruz, sizin için Bosch Condense 2500W kombi + Bosch TR21 RF oda termostatı uygun seçim olur. Petek markası olarak Demirdöküm Plus, Airfel veya Vairad tercih edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Eviniz hayırlı olsun, her odanın net m²si nedir, yalıtım var mı, hangi katta ve konumu nedir?

Genel olarak premix yoğuşmalı kombi tavsiye ediyoruz, sizin için Bosch Condense 2500W kombi + Bosch TR21 RF oda termostatı uygun seçim olur. Petek markası olarak Demirdöküm Plus, Airfel veya Vairad tercih edin.

Dis yalitimi var. Guney cephe. oglen gunesi aliyor aksam batana kadar gunesli. Alt katta aile var. 2. Katta daire. Odalarin metre karesini yazarim abi. Bu gun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demirdökům nitromix premix nasil bir urun. Hepsiburadadan kampanyali alabilme ihtimalim varda...

Bosh mu yoksa dd nitrmoix mi sizce ?

Her iki kombi de olur fakat Nitromix'in orijinal oda termostatlarında +/- 0,2°C hassasiyetle çalışanı yoktur, +/- 0,5°C aralığı ile çalışan Exacontrol 7/7R var.
  • quote:

Her iki kombi de olur fakat Nitromix'in orijinal oda termostatlarında +/- 0,2°C hassasiyetle çalışanı yoktur, +/- 0,5°C aralığı ile çalışan Exacontrol 7/7R var.

Abim bide buderusta kampanya var sanirim Buderus GB012 Yoğuşmalı Logamax Kombi gittigidiyorda 1650 lira sen buderus kombinin mercedesi gibidir demistin. Bu iyi bir modeli mi acaba ?

Sadece Buderus GB072 için geçerli o sözüm , mesela Bosch Condense 2500W ile Buderus GB062 (sıcak su kapasitesi hariç) birebir aynı kombidir ve Bosch daha ucuz olduğundan onu almanızı tavsiye ettim. Buderus GB012 tavsiye etmem ara nesil diye tabir edilen düz yoğuşmalı kombidir, Bosch karşılığı Bosch Condense 2000W'dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 1 Nisan 2015; 14:38:55 >
  • quote:

Sadece Buderus GB072 için geçerli o sözüm , mesela Bosch Condense 2500W ile Buderus GB062 (sıcak su kapasitesi hariç) birebir aynı kombidir ve Bosch daha ucuz olduğundan onu almanızı tavsiye ettim. Buderus GB012 tavsiye etmem ara nesil diye tabir edilen düz yoğuşmalı kombidir, Bosch karşılığı Bosch Condense 2000W'dır

sagolasın abicim. bide kombici bunu tavsiye etti gerek var mı ?

viessmann vitodens 100

---

abicim bide 135 metre kare eve kaç metre petek tavsiye edersin.

8 metre demişler az gibi geldi. 3 e 5 e bakmayacaz artık senin tavsiyelerine uyacağım...
    11-12 metreden aşağı petek koymazdım. Odaların net m²si olursa daha detaylı yazabilirim.
  • quote:

11-12 metreden aşağı petek koymazdım. Odaların net m²si olursa daha detaylı yazabilirim.

tapuda yazıyor mu abi metre kare ?
    Net yazmaz, brüt olarak yazıyor.
  • quote:

Net yazmaz, brüt olarak yazıyor.

abi emin olmak için birkez soruyum dedim.

Bosch Condense 2500W mi DEMİRDÖKÜM NİTROMİX mi ? sen söyle

demirdöküm ü vailant yapıyormuş dedi.

boschu manisada vestelde yapıyorlar dedi.

sen ne diyorsan onu alıcam abi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erha-n -- 1 Nisan 2015; 16:34:35 >
    Demirdöküm'ü Vaillant satın aldığından doğrudur yapıyor ama Bosch'u Vestel yapmıyor yalan söylüyorlar. Her iki kombi de sorunsuzdur ama Bosch sizin kriterlere tam uyduğundan öncelikle Bosch derim.
  • quote:

Demirdöküm'ü Vaillant satın aldığından doğrudur yapıyor ama Bosch'u Vestel yapmıyor yalan söylüyorlar. Her iki kombi de sorunsuzdur ama Bosch sizin kriterlere tam uyduğundan öncelikle Bosch derim.

abi senin tavsiyenle Bosch Condense 2500W kombide karar kıldık. petekler dd plus olacak. adama 12-13 metreye çıkart abi dedim yer yok dedi. ancak 10 metreye zorlayacak. abi mutfakta kombinin altında  135 m.kare yeni eve kombi, petek, ot tavsiyeleriniz şöyle 4-5 tane vana var. odaları salonu felan burdan kısarsınız demişti. işe yarar mı kullanmadığımız yeri buralardan kısmak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erha-n -- 1 Nisan 2015; 23:31:08 >

Bosch Condense 2500W hayırlı olsun, vanalardan kısmak doğru olmaz gün içerisindeki sıcaklık değişiklikleri algıyabilecek oda ısılarını sabit tutabilecek bir sistem değil, en doğru çözüm termostatik vana takıp 1-2 arası bir kademede (15°C-17°C arası) kullanmak böylece odaların aşırı soğumasına bağlı ısı transferini veya çok güzel günlerde aşırı ısınıp yakıt tüketimini artmasını engellemiş olursunuz.
  • quote:

Bosch Condense 2500W hayırlı olsun, vanalardan kısmak doğru olmaz gün içerisindeki sıcaklık değişiklikleri algıyabilecek oda ısılarını sabit tutabilecek bir sistem değil, en doğru çözüm termostatik vana takıp 1-2 arası bir kademede (15°C-17°C arası) kullanmak böylece odaların aşırı soğumasına bağlı ısı transferini veya çok güzel günlerde aşırı ısınıp yakıt tüketimini artmasını engellemiş olursunuz.

abi termostatik vana yerine oda termostatı alayım sence daha mantıklı olur mu ?

zaten annemle ikimiz kalacaz. benim tahminim. mutfak ve bir odada hiç zaman geçirmeyecez.

hiç vakit geçirmeyecek yerleri komple kapasak olur mu ?
    Oda termostatı ve termostatik vana aynı anda kullanabilirsiniz, sadece aynı ortamda olmamalılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.