Şimdi Ara

Sony Xperia Z4 benchmark skorlarına yansıdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony Xperia Z4 benchmark skorlarına yansıdı

LG G4'ün benchmark testlerine düşmesinin yankıları devam ederken, diğer bir amiral gemi modeli Sony Xperia Z4 de benchmark skorlarında kendisini gösterdi. Skorlar modelin donanımına da ışık tutuyor.

GFXBench sitesine düşen bilgilere göre Sony E6553 kod adındaki cihaz, donanım özellikleri itibari ile muhtemel bir Xperia Z4 modeline işaret ediyor. Ayrıca önceki iddialarla da uyuşuyor. 

Testlerde modelin 64-bitlik Snapdragon 810 yongaseti taşıyacağı görülüyor. Ayrıca ekran boyutu 5.1 inç ve çözünürlük de Full HD. Bugüne kadar modelin 5.2 inçlik 2560x1440 piksel çözünürlükte bir ekran ile geleceğine inanılıyordu. Ancak bu kombinasyon tahmin edilmiyordu. Aynı Xperia Z3 Compact modelinde olduğu gibi Xperia Z4 de performans canavarı olmaya aday gibi görünüyor.

Modelde bunun dışında 3GB RAM, 32GB depolama alanı, 20MP çözünürlüğünde arka kamera, 5MP çözünürlüğünde ön kamera, Android 5.0.2 işletim sistemi şeklinde özellikler yer alacak. 

Xperia Z4 ile ilgili henüz bir lansman tarihi de netleşmediği için bizi neyin beklediği konusunda tam bir belirsizlik hakim. Bazı kaynaklar lansmanın Eylül ayındaki IFA 2015 fuarına kadar sarkabileceğini düşünüyor.  

• Kamera yazılımlarını geliştirsinler, az daha ergonomiyi arttırıp, çerçeveleri inceletti mi tamamdır zaten. İşi zor değil. Artık hakettiği yere varsın şu Z serisi.

• Lansman Eylül'e kalmaz Eylül'e kadar S815-S820 çıkar. Büyük ihtimal Nisan yada Mayıs gibi tanıtılır.

• Bu telefon hakkındaki korkularım kalın çerçeve ve snapdragon 810, çerçeveyi inceltip sd810'nu sorunsuz bi şekilde hazırlamaları gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Vengeful -- 31 Mart 2015; 23:29:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne kadar çabuk tüketiyoruz,bırakın eylül de çıksın,çok meraklısınız 3 ay önce alınan telefonu kenara atmaya.
  • 1080p - Snapdragon 810 çok güzel bir ikili olmuş.
  • s810 çok fazla bir artı getirmediğinden üreticiler zorunlu olarak 1080p de kalıyorlar.neredeyse aynı donanımla devam ediyorlar snapdragona mahkum olan üreticiler.

oysa exynos 7420 ile mt 6795 şu anda fark yaratan işlemciler.

özetle s810 lu cihaz alacağına daha hesaplı s801 li cihaz almak daha mantıklı.illa snapdragon diyorsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

Kamera yazılımlarını geliştirsinler, az daha ergonomiyi arttırıp, çerçeveleri inceletti mi tamamdır zaten. İşi zor değil. Artık hakettiği yere varsın şu Z serisi.

Aynen katılıyorum söylemlerine...

• para tuzağı arkadaşın dediği gibi 3 ayda bir 6 ayda bir makina çıkıyo

• sdn de 5 saat önce okuduğum haberi burda şimdi görüyorum.Daha hızlı olmalısınız ekrem bey

• Mantıklı olanı yapmışlar , 2k ekrana gerek yok .

• hemen her Z4 haberinde yazıyorum.z4 sadece amerika'da QHD ekranla satılacak.geri kalan tüm dünyada FHD olacaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak

http://www.gsmarena.com/sony_to_sell_an_fhd_and_qhd_versions_of_the_xperia_z4-news-10681.php
  • quote:

Kamera yazılımlarını geliştirsinler, az daha ergonomiyi arttırıp, çerçeveleri inceletti mi tamamdır zaten. İşi zor değil. Artık hakettiği yere varsın şu Z serisi.

ergonomi demişsin hocam da samsung kullanıyorum.eski telefonum sony'ydi.geçenlerde trafikte komik bir olay yakalamak için telefonu cebimden çıkardım.tuş kilidini açıp kamerayı açana kadar 6-7sn geçti ve acele çekimde focus yakalayamadan bulanık bir resim çektim.sony olsaydı deklanjör tuşu sayesinde 1sn'de net resim yakalayabilirdim.bu ergonomiyi yıllardır sony'den başka sunan çıkmadı.

çerçeve bildiğim kadarıyla z3'le aynı olacak.sanırım stereo hoparlör ve su geçirmezlik yüzünden daha ufalmıyor.bir de sony sağolsun pilde cömert davranıyor.sürpriz olmazsa sd kart yuvası da olacak.tüm bunlara rağmen bir s6 çerçevesi kadar bence gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 1 Nisan 2015; 9:59:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

quote:

ergonomi demişsin hocam da samsung kullanıyorum.eski telefonum sony'ydi.geçenlerde trafikte komik bir olay yakalamak için telefonu cebimden çıkardım.tuş kilidini açıp kamerayı açana kadar 6-7sn geçti ve acele çekimde focus yakalayamadan bulanık bir resim çektim.sony olsaydı deklanjör tuşu sayesinde 1sn'de net resim yakalayabilirdim.bu ergonomiyi yıllardır sony'den başka sunan çıkmadı.

çerçeve bildiğim kadarıyla z3'le aynı olacak.sanırım stereo hoparlör ve su geçirmezlik yüzünden daha ufalmıyor.bir de sony sağolsun pilde cömert davranıyor.sürpriz olmazsa sd kart yuvası da olacak.tüm bunlara rağmen bir s6 çerçevesi kadar bence gayet iyi.

Ben ergonomi derken tutma hissinin düşük olması, ürünün elden kayması hissinin giderilmesi, su geçirmeme özelliğinin açık kapaklar ile sürdürülebilmesi gibi ergonomik konuları kas ettim. Aksi halde kamera butonu tabiki çok iyi bir özellik. Ama şu da bir gerçek ki sony kamera kullanan note 4, s6 gibi telefonlar yazılım iyi olduğu için sony den daha iyi fotoğraf çekiyor. Ben sony ürünleri hastası birisiyim. Xperia z, z2, sp kullandım. Keşke beni tatmin etseydi de başka markaya geçmeseydim. Bu sebeple z4 benim tekrar sony ye dönmek için sebebim olsun istiyorum.

• Batarya performansı çok iyi olacak gibi . ekrana bakılırsa . 5.2 den 5.1 e düşüldüyse daha ufak bir telefon bekliyoruz. daha ince de olacaktır.
  • Daha z3'ü alalı 1 ay olmadı, çıkmasın z4 falan
  • Z3 dururken tasarım aynı olduktan sonra antutu da 10 bin fazla puan alıcam diye z4 almak mantıksız. 6 ay sonra z5 çıkacak birde.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Z3 dururken tasarım aynı olduktan sonra antutu da 10 bin fazla puan alıcam diye z4 almak mantıksız. 6 ay sonra z5 çıkacak birde.

Sony z4 le birlikte yeni telefon döngüsünü 1 yıla çıkaracağını açıkladı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prank31

quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Z3 dururken tasarım aynı olduktan sonra antutu da 10 bin fazla puan alıcam diye z4 almak mantıksız. 6 ay sonra z5 çıkacak birde.

Sony z4 le birlikte yeni telefon döngüsünü 1 yıla çıkaracağını açıkladı

O iyiymiş de tasarım yine aynı olacak muhtemelen ve s810 sorunlu. Bu telin çıkmasının tek iyi yanı z3 ucuzlar..

• Xperia Z4'ün birkaç farklı versiyonu çıkacak diyorlarıdı
    1080p,2k, walkman ve z4 ultra gibi. Buda sadece z4 1080p olan olmasın?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.