Şimdi Ara

derviş olmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler nasıl derviş olurum? Herşeyi işi gücü herşeyi bırakıp derviş olmak istiyorum bilge? Nasıl olabilirim egoyu sıfıra indirip derviş olmak mümkünmü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• böyle buyurdu zerdüşt oku. böyle isteklerden uzaklaşırsın. ha illa derviş olcam diyorsan. iskender pala od kitabını oku yunus emrenin dervişliğini anlatıyor ve çok güzel bir kitap garanti veriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Milan Kundera

böyle buyurdu zerdüşt oku. böyle isteklerden uzaklaşırsın. ha illa derviş olcam diyorsan. iskender pala od kitabını oku yunus emrenin dervişliğini anlatıyor ve çok güzel bir kitap garanti veriyorum.

Çok isterim insani kamil olmayı ama günümüz dünyasında çok zor çok

• Benden mi bahsediyorsun?

• Ne diyosun sen?

• quote:

Orijinalden alıntı: DominikKascha

Ne diyosun sen?

Boşver sen anlamazsın..

• Şehirde olmaz o iş. ama köyün birine yerleşirsen de çok az bilinirsin. yani şehirde yaşamaman lazım ama şehirde zaman geçirmelisin.
  • Deki; çalışın, yapın-üretin. yaptıklarınızı Allah’ta, Resulü’de, müminlerde görecektir.
    (Tevbe-105)

"İslam kendi ekseninde-etrafında fıldır fıldır dönmek veya çile odası denen hücrelere kapanıp tembellik etmek, dünyadaki sorumluluklarımızı terketmek değildir.
    Kulluk etmektir, iman ve takva sahibi olmak, ilim sahibi olmak, çalışmak üretmek, insanlara faydalı olmaktır. Kur’an klavuzluğunda yol almak, Allah’a teslim olmaktır.."

Buna göre yeniden düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escherich -- 31 Mart 2015; 22:37:58 >
  • Bir mürşide bağlamazsan özünü
    Hakkın huzurunda var olamazsın
  • çok derin düşüncelere dalıp kendini bulmalısın. çileye yatıp kendini hayattan ve içindeki dünyevi zevklerden soyutlamalısın. minimum yaşamalısın yani, minimum ye minimum hareket et.
  • Tarikata girmen lazim. Oyle kendi kendime dervis olayim diye bir olay yok. Silsilesi saglam bir tarikata girip bir murside baglanacaksin, senden istenen her seyi istisnasiz, itirazsiz yapacaksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 31 Mart 2015; 22:38:01 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    Anlamadın sanırım

• Acı çekmeyi, yalnızlığı, sevgisizliği, göze alabilir misin?
  • yok tarikat yok bilmem ne diyenleri dinleme. ömür çürütüp kimseye hayırları olmadan çürüyüp gidiyorlar. daha kötüsü beyinleri yıkanabiliyor. aklını hiç kimseye kiraya verme, kuranda bunu emreder. caner taslamanı araştırmanı öneririm. islam olarak gösterilen anlamsızlıklar sebebiyle ateist olmamdan (allah korusun) bu adamın anlattıkları sayesinde kurtuldum. ekran klavyesiiyle bu kadar yazabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BodyBuilder88

yok tarikat yok bilmem ne diyenleri dinleme. ömür çürütüp kimseye hayırları olmadan çürüyüp gidiyorlar. daha kötüsü beyinleri yıkanabiliyor. aklını hiç kimseye kiraya verme, kuranda bunu emreder. caner taslamanı araştırmanı öneririm. islam olarak gösterilen anlamsızlıklar sebebiyle ateist olmamdan (allah korusun) bu adamın anlattıkları sayesinde kurtuldum. ekran klavyesiiyle bu kadar yazabiliyorum.

Caner Taslaman'mis.

• Dervişte olmak mühim değil âlim olmakta , önemli olan insan olabilmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgun Penguen -- 31 Mart 2015; 23:51:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Derviş olmak dergaha kapanıp, kendini zikire ibadete vurmak olduğunu düşünmüyorum.

Topluma faydalı olup, topluma bir rol model olmak, insanlığa müslümanlara faydalı olmak diye düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim dergahımızın dervişlerinden Rahman ile iletişime geçmeni istiyorum

• Derviş olmak bence insani kamil olmaktır..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.