Şimdi Ara

Türkiye Karanlığa Gömüldü [ELEKTRİK YOK][SUDA YOK] (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.028
Cevap
33
Favori
54.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • thenk T kullanıcısına yanıt
    Hocam peki bir şey sorucam, bildiğim kadarıyla Türkiye'de televizyon yayıncılığı 50 hz yapılıyor, yani televizyonlar 50 hz i destekliyor. Bunca sene 100hz 200hz televizyonlar sattılar destekliyor denilerek. Benim bildigim sadece film gibi şeylerde destekliyor,bu şey full HD de de aynı,şuan Türkiye'de 720p yayını var, full HD yayını yok, o nedenle sadece o televizyonları film izlerken falan full HD özelliğini alabiliyoruz değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • su var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

Adliyeye değil silah tahta sopa bile sokamazsınız. Dünün benzerini Amerika 11 Eylül 2001'de yaşadı.

Elektrik kesintisi bence arıza falan da değil. Erdoğan savaşı destekliyoruz dedi olan bu.

Savcının Berkin Elvan olayı ile ilgili bir şahıs olması da ne kadar manidar. İçerde bir şeyler oluyor ve hiçbir şeyden haberimiz yok. Görgü tanıkları 50-100 silah sesi duymuş. 50-100 kurşun ne demek? Koskoca adliyede böyle bir cephanenin içeri girişi nasıl sağlandı? Olay esnasında güvenlik güçleri veya etrafta polis yok muydu? İhmalsizlik.

300 madencimiz ölür, 1800'lere gideriz, ha fıtratında varsa tamam usta.
    10 işçi asansör ile ölüme çakılır, kimse ben neyim demez.
    Osmanlıca öğretilir, Din ve Ahlak dersi öğretilir ama ilim bilimle uğraşan gün yüzü görmez.
    Ülkenin fişini çekerler bakan "gece elektrik talebi düşüktü sabahleyin talep artınca arıza oluştu" der milletle dalga geçer gibi.

Bindik bi zaman makinesine, geçmişe gömülüyoruz ülkece. Film gibi ülkeyiz anasını satayım.

selamlar. geçtiğimiz yıldan bu yana adliyeye yaklaşık 150-200 kere girmişimdir. girerken baronun bana verdiği dandik basit plastik kartı güvenlik görevlilerine gösteriyorum. çantanıza bakabilir miyiz avukat bey diyorlar, genelde tabi deyip açıyorum ama acelem varsa geçip gidiyorum. yani burada malesef avukatların biraz fazla özgürlüğü olduğu konusu doğru, kaynağı da zaten kanun.

tabi ki çantamı göstermek zorunda değilim ama bundan sonra bunu yapmaya devam edeceğim hatta çantamı açarken diğer avukatların gözüne sokacağım ki başka meslektaşlarımız da böyle terör olaylarına kurban gitmesin.

iyi forumlar.

• Aslında sinyaller dün akşamdan veriliyordu. İnternet dün gece feci bir şekilde ağırlaştı. Bugün de bu elektrik kesintileri ve rehin alma olayı. İnternet hala kötü durumda ve özellikle Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine şahsen girememekteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kinqonur

Sizdede internet cortladımı arkadaşlar

benim 10 dakikada bir gidiyor malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Hocam peki bir şey sorucam, bildiğim kadarıyla Türkiye'de televizyon yayıncılığı 50 hz yapılıyor, yani televizyonlar 50 hz i destekliyor. Bunca sene 100hz 200hz televizyonlar sattılar destekliyor denilerek. Benim bildigim sadece film gibi şeylerde destekliyor,bu şey full HD de de aynı,şuan Türkiye'de 720p yayını var, full HD yayını yok, o nedenle sadece o televizyonları film izlerken falan full HD özelliğini alabiliyoruz değil mi?

Hayır her halukarda alıyorsun. Senin bahsettiğin Hz farklı. Hertz'in anlamı frekanstır. Birçok alanda kullanılır.
    Telsiz dalgalarının frekans aralığını belirlemek gibi
    Radyo kanallarının frekansları gibi
    Mouse(kablosuz), Wifi gibi kablosuz görev yapan cihazların da frekansı vardır.

Elektriğin frekansı 50 Hz ise sabittir. Değişmez. Santralden o şekilde gelir. Sizin sorduğunuz şey ise ekran yenileme hızı. Bu genelde 60 Hz'dir. Yani ekrana saniyede 60 kare düşer. Fakat son teknolojilerle daha akıcı görüntü için 120 ve 144 Hz getirildi. Özellikle profesyonel oyuncular için bulunmaz bir nimet. Aldığın görüntü kalitesiyle ilgisi yok. Saniye başına kare sayısıyla ilgisi var. değil 1080p 4K bile olsa 30 fps oldukça bi anlamı yok. Oyunlarda 120 fps alabiliyorsan ve ekranın da 120 Hz ise, işte o zaman farkı anlarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omara

quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

Adliyeye değil silah tahta sopa bile sokamazsınız. Dünün benzerini Amerika 11 Eylül 2001'de yaşadı.

Elektrik kesintisi bence arıza falan da değil. Erdoğan savaşı destekliyoruz dedi olan bu.

Savcının Berkin Elvan olayı ile ilgili bir şahıs olması da ne kadar manidar. İçerde bir şeyler oluyor ve hiçbir şeyden haberimiz yok. Görgü tanıkları 50-100 silah sesi duymuş. 50-100 kurşun ne demek? Koskoca adliyede böyle bir cephanenin içeri girişi nasıl sağlandı? Olay esnasında güvenlik güçleri veya etrafta polis yok muydu? İhmalsizlik.

300 madencimiz ölür, 1800'lere gideriz, ha fıtratında varsa tamam usta.
    10 işçi asansör ile ölüme çakılır, kimse ben neyim demez.
    Osmanlıca öğretilir, Din ve Ahlak dersi öğretilir ama ilim bilimle uğraşan gün yüzü görmez.
    Ülkenin fişini çekerler bakan "gece elektrik talebi düşüktü sabahleyin talep artınca arıza oluştu" der milletle dalga geçer gibi.

Bindik bi zaman makinesine, geçmişe gömülüyoruz ülkece. Film gibi ülkeyiz anasını satayım.

selamlar. geçtiğimiz yıldan bu yana adliyeye yaklaşık 150-200 kere girmişimdir. girerken baronun bana verdiği dandik basit plastik kartı güvenlik görevlilerine gösteriyorum. çantanıza bakabilir miyiz avukat bey diyorlar, genelde tabi deyip açıyorum ama acelem varsa geçip gidiyorum. yani burada malesef avukatların biraz fazla özgürlüğü olduğu konusu doğru, kaynağı da zaten kanun.

tabi ki çantamı göstermek zorunda değilim ama bundan sonra bunu yapmaya devam edeceğim hatta çantamı açarken diğer avukatların gözüne sokacağım ki başka meslektaşlarımız da böyle terör olaylarına kurban gitmesin.

iyi forumlar.

Peki metal dedektörleri ile denetlenmeme gibi bir ayrıcalığınız mı var? Varsa da bundan sonra savcı vasfıyla gireni bile didik didik arayacaklarından eminim. Burası Türkiye önce sınav sonra ders yapılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: techno_manyaq

Yav arkadaş şuraya kesinti hakkında bilgi var mı diyerek girdim.Maşallah çöplüğe dönmüş resmen
    Kimi Akp liler sacmalamış(Bir gün elektirk kesintisinden ne olur diye)
    Kimi absürt absürt espiriler yapmış
    Yazık gerçekden herşey hakkında meğer ne kadar çok bilgimiz varmış.
    Kimseyle polemiğe girmeyeceğim ama Bugün Ülkenin güvenlik zaafının ve kaybedilen milyarlarca doların tarihe kara bir leke olarak yazılacağının farkında olmayan bazıları için Sen sus demek istiyorum!

Aynen, millet hala olayın ciddiyetini anlayamamış.
  • megablaster kullanıcısına yanıt
    hayır hocam x-ray ve eldeki dedektör ile yapılan arama vatandaş girişinde. avukat girişi ayrı. biz yine bir günaydın diyoruz ama en basit haliyle "göster-geç" giriş bu şekilde adliyelere malesef. ayrıcalığın kaynağı avukatlık kanunu. bomba sokulsa kimsenin ruhu duymazdı keza silah sokulunca olanları gördük. inşallah bir an önce yasal düzenleme yapılır. yeniden iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omara -- 1 Nisan 2015; 2:27:41 >
  • memleket iyiye gidiyi
  • Sosyal ağda patladı ben hiç giremiyorum.
  • konum ankara çankaya, durum sular geldi
  • Resmi açıklama ve olayın esas sorumlusunun; en yakın akrabasının tepkisi buymuş. Benim kedide baya şaşkın nasıl yakalanmış diye. Sonuçta önceki seçimlerde işin içinde ki kedi baya işini iyi yapıp tüymüştü acemi sanırım bu.

Türkiye Karanlığa Gömüldü [ELEKTRİK YOK][SUDA YOK]

Çok kafaya takmayın yeni Türkiye işte budur, bu kafa ile daha güzel, daha karanlık, hatta zifiri karanlık günler bizleri bekliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

720p degil 1080i

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • megablaster kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam aydınlattığın için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul'un Yarısı cennettir he

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omara

hayır hocam x-ray ve eldeki dedektör ile yapılan arama vatandaş girişinde. avukat girişi ayrı. biz yine bir günaydın diyoruz ama en basit haliyle "göster-geç" giriş bu şekilde adliyelere malesef. ayrıcalığın kaynağı avukatlık kanunu. bomba sokulsa kimsenin ruhu duymazdı keza silah sokulunca olanları gördük. inşallah bir an önce yasal düzenleme yapılır. yeniden iyi forumlar.

Çok egoist bir milletiz, bugün yaşananları düşünemeyecek kadar hem de. Siz alınmayın ama "bu kişi avukattır aramak saygısızlık olur" kafasında mı bu yaptırımları uygulayanlar? Eğer ülkenin adaletinin sağlandığı yerde bile güvenlik yoksa daha ne diyeyim. Sağolun bilgilendirdiğiniz için. Size de iyi forumlar iyi akşamlar. Hepimize geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Aslında sinyaller dün akşamdan veriliyordu. İnternet dün gece feci bir şekilde ağırlaştı. Bugün de bu elektrik kesintileri ve rehin alma olayı. İnternet hala kötü durumda ve özellikle Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine şahsen girememekteyim.

Hocam Bende Çorlu'da oturuyorum. Facebook,Twitter, YouTube sitelerine giremiyorum. Sorun halen devam ediyor mu?
  • Köprünün halati koptu diye adam(japon) utancından harakiri yapiyor, bizim memlekette 301 madenci vefat ediyor, 81 ilin elektrigi kesiliyor ama ilgililer piskin piskin yerlerinde oturmaya devam. Kimse harakiri yapmasin ama biri cikip bu iste şöyle hatalarimuz var, özür dileriz desin bari
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.