Şimdi Ara

Galaxy S6 Edge su altında ne kadar süre dayanabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Galaxy S6 Edge su altında ne kadar süre dayanabilir?

Samsung'un 2014 yılının başlarında çıkardığı Galaxy S5 modeli suya ve toza karşı dayanıklılığını gösteren IP67 sertifikasına sahip iken bu yıl tanıtılan Galaxy S6 ve S6 edge modellerinde böyle bir sertifika bulunmuyor. Ancak S6 Edge modelinin su altında ne kadar süre dayanabileceğini merak eden bir Youtube kanalı (TechSmartt) bunu test ederek öğrenmeyi tercih etmiş.

Geniş bir kasenin içi su doldurulduktan sonra S6 Edge modeli üzerinden kronometre açılıyor ve daha sonra suyun içerisine bırakılıyor. 20 dakikadan daha uzun süre kasenin içerisinde çalışır vaziyette duran telefon bir süre sonra su ile temas ederek kapanıyor. Telefon sudan çıkarılarak tekrar çalıştırılırken ekranda bazı anormallikler olması göze çarpıyor, ancak bir kaç kurulama ve deneme işleminden sonra telefonun ekranının da eski haline geldiği görülüyor.

Testte dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi suyun yetersiz olabileceği, az miktarda su yeterli basınç uygulamayarak telefonun içine sızamamış olabilir. Telefon da suyun içerisine bırakıldığında herhangi bir hava kabarcığının çıktığı da görülmüyor. Ancak 22 dakika sonunda kapanmasıyla sudan çıkarılan telefonun ön kamerasının içerisinde de su damlası olduğu görülüyor. Yani telefon yeterli su basıncı uygulanması durumunda suyu geçiriyor. Ancak örneğin yağmurlu bir havada ufak bazı işleri halletmek telefona zarar vermeyebilir.

Yine de telefonun herhangi bir su geçirmezlik sertifikasının bulunmadığını hatırlatalım. Ayrıca Samsung'da bu tarz durumlarda telefonun su geçirmeyeceğini garanti etmiyor. Test belki bazı telefonlara göre başarılı görülebilir ancak bu tarz testlerin ideal sonuçları yansıtmadığını bilmekte fayda var.

• Zaten bunu alıp havuza denize girmenin bir alemi yok. Yolda su birikintisine veya kara düşse, masadayken bardak devrilip üstüne sıvı dökülse sıkıntı çıkmaz. O gözüküyor.
  • Su geçirmezlik sertifikası olmayan bi telefon için iyi bir süre. En azından dikkatsizlik sonucu üzerine su dükülmesi yada suya düşürülmesi durumunda telefonu çöp olmaktan kurtaracak kadar dayanıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de gece izlemiştim. Şimdi gördüm de.
    Telefonun arka kamerası arızalanmıştı. Hatta bu testi yapan kişi
    bir sonraki videosunda telefona dayanıklılık testi yapmış ve telefonu da
    parçalamış. O videonun başında, telefona yaptığı yukarıdaki test sonunda
    telefonun arka kamerasının arızalandığını da söylüyor.

Buna rağmen bence telefon gayet iyi dayanmış. Demek ki yağmurda kullanımda
    veya çok aşırı kirlendiği zaman musluk altında yıkanırsa bir şey olmayacağını düşünüyorum.

• 3000liralık telefonu suya koyacak halimiz yok zaten
  • Alemin keyfi yerinde para bol oldumu su testi çarpma testi yapıyor. Biz de fiyat performans telefonu arayalım.

• telefon kasa içine su geçirir geçirmez kapanmayabilir.

Kullanılan sıvının çeşme suyu mu arıtma/şişe su mu olduğu da büyük etken.

• Çakallar cihazı liquipel ile kaplatın sonra cihaz suyada dayanıklı algısı yarat millette musluğun altına sokup servis servis dolaşsın her türlü kar et yemezler.

• İyi dayanmış elbet, ama suyun nitelikleri gibi önemli unsurlar var; neyse iyi dayanmış deyip kapatıyorum konuyu

• Bu youtube kanalları ne kadar kazanıyor ki böyle kolayca 600-700 dolarlık bir telefonu çöp ediyorlar? Bilgisi olan var mı?

• Merak ediyorum da kim gidip 3000'e ANDROID telefon alır?

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

Merak ediyorum da kim gidip 3000'e ANDROID telefon alır?

1 gb ramli, 8 mp kameralı canavar iphone 6 varken?

• Peki test başlarken şarjın yüzde 40larda olduğuna dikkat ettiniz mi? 20 Dk'lık test sonrası telefon kapanıyor.

• ben iphone 4 ilk çıktığından beri iphone kullanıyorum ama samsung s6 egge geçmeye kara verdim hem kasa olarak olarak hemde performans olarak çok iyi. iphone sonunda kendinden nefret ettirdi şarjı diğer chazlara göre çok cabuk bitiyor onun haricinde ben çok mesaj yazan biriyim metin tahmini yok adam gibi çeviri yapmıyor eskiden çok pratik dedğim telefon şimdi baya zahmetli oldu o yuzden bunu bekliyorum acıkcası gelsin alalım bakalım android bize neler gösterecek...
  • Telefon dayanikli belli ama 3 ay kullanim testinden sonra bakmak gerek bence

• Bu haber eksik olmuş. 2 tane de çizilme/kırılma videosu var.

• Zaten bunu alan kurşun geçirmez nanoteknoloji ürünü devasa kapaklı kılıfıyla beraber alıyor.O katmanı aşıp telefona sıvı teması zor zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

Merak ediyorum da kim gidip 3000'e ANDROID telefon alır?

Satış rakamları açıklandığında anlarsınız kimlerin alacağın.

• yalnız varya tasarım müthiş olmuş. o kıvrımlar hakikaten hava katmış telefona.

• quote:

Orijinalden alıntı: umtcnkrt

Peki test başlarken şarjın yüzde 40larda olduğuna dikkat ettiniz mi? 20 Dk'lık test sonrası telefon kapanıyor.

Muhtemelen suyun icinde kisa devre yapmasindan dolayi batarya biraz çabuk boşaldi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.