Şimdi Ara

mondeo trend - ghia ikilemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese hayırlı akşamlar, 2005-2006 dizel otomatik mondeolara bakıyorum ve özellikle almak istediğim ghia donanımlılar ya al-satçıdan ya da 200.000 civarı yüksek kilometrelere sahip. Ruhsat tarihi en azından 1 yıldan az görünen bir araç almak içime sinmiyor açıkçası. Diğer yandan 200.000 km de alacağım aracı mesela 300.000 de satmam hem zor olur hem de zararım olur diye düşünüyorum. Sizce bu risklere hiç girmeden biniciden düşük kilometreli temiz bir trend mondeoyu yüsek kilometreli çok da temiz olmayan bir ghiaya tercih etmek daha mı mantıklıdır? Aracı acil almam lazım ama özellikle temiz, nispeten düşük kilometreli bir ghia için beklememi salık verecek arkadaşlar olursa bekleyebilirim. Son olarak 5 yıllık biniciden 230.000 kmde 2005 model temiz bir ghia mondeo için 30.000 tl fazla mıdır? Tavsiyede bulunabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

• Bana kalirsa boyaya cok takilma usta. 2. El arac sonucta bu. Muhim bi kazasi yoksa sorun degil. Km olayi ise bakimli ise arac o da cok sorun degil. Ha km cok yuksek olur o ayri. Kimisi uzun yolda kullanir aracini. O nedenle km yuksektir. O da alinir. Ama yuksek kmli dolu araci dusuk kmli bos araca tercih ederim.

Ha birde. Araba isinde acele etme. Aceleci davranmak pahaliya patlayabilir. Bekle biraz. Hah bu deyince cok arabaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 31 Mart 2015; 0:33:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Bana kalirsa boyaya cok takilma usta. 2. El arac sonucta bu. Muhim bi kazasi yoksa sorun degil. Km olayi ise bakimli ise arac o da cok sorun degil. Ha km cok yuksek olur o ayri. Kimisi uzun yolda kullanir aracini. O nedenle km yuksektir. O da alinir. Ama yuksek kmli dolu araci dusuk kmli bos araca tercih ederim.

Ha birde. Araba isinde acele etme. Aceleci davranmak pahaliya patlayabilir. Bekle biraz. Hah bu deyince cok arabaya

Tavsiyen için çok teşekkürler. Özellikle aceleci olmamak kısmını aklımda tutarım. Aslında çok pimpirikli biri değilim ama yeni sattığım ilk aracım pert çıktı, ondan baya zarar ettim diyebilirim. Şimdi aynı hataları yapmak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: composmentis

quote:

Bana kalirsa boyaya cok takilma usta. 2. El arac sonucta bu. Muhim bi kazasi yoksa sorun degil. Km olayi ise bakimli ise arac o da cok sorun degil. Ha km cok yuksek olur o ayri. Kimisi uzun yolda kullanir aracini. O nedenle km yuksektir. O da alinir. Ama yuksek kmli dolu araci dusuk kmli bos araca tercih ederim.

Tavsiyen için çok teşekkürler. Özellikle aceleci olmamak kısmını aklımda tutarım. Aslında çok pimpirikli biri değilim ama yeni sattığım ilk aracım pert çıktı, ondan baya zarar ettim diyebilirim. Şimdi aynı hataları yapmak istemiyorum.

Az cok tecrubende varmis hocam. Bu sefer olur insallah

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: composmentis

quote:

Az cok tecrubende varmis hocam. Bu sefer olur insallah

Evet acılısından az bir tecrübe İnşallah kardeş.

• composmentis C kullanıcısına yanıt
    Bol alsatçı olması demekki doğru yolda olduğunu gösteriyor bana da bu fikri verdi. Ama şunu da unutmamak lazım dizel problemsiz aracı binici kolay kolay değiştirmez, renk solması, dertleri olmazsa veya yüksek gelirlidir o da piyasaya düşük fiyata vermez, olanları da anında kaparlar, 30 çok fazlaymış. Yani bu durumda alsatçılara muhtacız ve faydalılardır. Uygun fiyata verenden, kontrol ettirerek alın... Astsubaylar bile alsatçılık yapıyorlar, yalan yoksa problem yok... Al satçı diye ondan alınmaz demeyin o da piyasasına göre cüzi kar etmek zorunda... Burnundan kıl aldırmayan binicinin alamayacağı fiyattan o bir şekilde nabza şerbetle alır, esnaflık da budur zaten. Hepsi üçkağıtçı değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer omer

Bol alsatçı olması demekki doğru yolda olduğunu gösteriyor bana da bu fikri verdi. Ama şunu da unutmamak lazım dizel problemsiz aracı binici kolay kolay değiştirmez, renk solması, dertleri olmazsa veya yüksek gelirlidir o da piyasaya düşük fiyata vermez, olanları da anında kaparlar, 30 çok fazlaymış. Yani bu durumda alsatçılara muhtacız ve faydalılardır. Uygun fiyata verenden, kontrol ettirerek alın... Astsubaylar bile alsatçılık yapıyorlar, yalan yoksa problem yok... Al satçı diye ondan alınmaz demeyin o da piyasasına göre cüzi kar etmek zorunda... Burnundan kıl aldırmayan binicinin alamayacağı fiyattan o bir şekilde nabza şerbetle alır, esnaflık da budur zaten. Hepsi üçkağıtçı değildir.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi zaten az sayıdaki biniciden araçlar fahiş fiyata satılıyor; geriye fazla bir alternatif kalmıyor. Genelleme yapmak tabi ki doğru olmaz ama gözüme kestirdiğim araçların alsatçı sahiplerine ekspertizde söyledikleri dışında ciddi bir sorun (kaput veya tavanda boya mesela ya da yürürde büyük sıkıntılar) çıkması durumunda expertiz ücretini kendilerinin karşılaması teklifini sunduğumda ya yanıt alamamam ya da olumsuz yanıt almam bende olumsuz intiba oluşturdu ister istemez. Bilmiyorum çok mu iddialı bir istek bu ama ben aracıma güvensem herhalde kabul ederdim böyle bir teklifi.

Millet ağzının tadını biliyor tabi, normalde 20 e zor satılan araçlar 30 olmuş. Bence biraz piyasayı beklemende takip etmende fayda var. Veya opsiyonlar çok önemli değilse ve fiyat farkı mantıklıysa alınır. Otomatik klimaya ne gerek veya sony müziğe veya koltuğun elektrikli ayarına. Zaten belli sürede çoğu kumanda panelleri boyasını atıyor ve arıza verebilir hale geliyo el değiştikçe. Atık boyalı panelli 2005 araca da kusura bakmasınlar o paraları vermem siz de vermezseniz fiyatlar düşer otomatik. Cruise hariç tabi, ama o araçlarda da zaten yolculuk rahat cruise bile çok gerekli değil aslında, bir yandan da. Trendlerin fiyatları takip edilebilir. Bir de 22 den başlıyor fiyatlar, 30 hiç hatasız , ilkel diye takılırsanız sanırım?
  • İyi akşamlar, 2004 ghia otomatik mondeo sahibiyiz. Evet satışta sıkıntı çekersiniz doğrudur, özellikle o km'lerde. Ama bu araçların düşük km sini bulmakta zor, bulunanlar ise fahiş fiyat istiyorlar. Misal bizim araç 225.000 km de.30 bin bence biraz fazla. Çünkü ben boyasız araca 26,5 yazmıştım ki telefonla arayıp 22 bin lira için pazarlık eden oldu. Son olarak diyeceğim, bu fiyatlara bence en konforlu ve güzel bir araç tercih ediyorsunuz. Yakıtını dert etmeyecekseniz tabii ki
  • quote:

Millet ağzının tadını biliyor tabi, normalde 20 e zor satılan araçlar 30 olmuş. Bence biraz piyasayı beklemende takip etmende fayda var. Veya opsiyonlar çok önemli değilse ve fiyat farkı mantıklıysa alınır. Otomatik klimaya ne gerek veya sony müziğe veya koltuğun elektrikli ayarına. Zaten belli sürede çoğu kumanda panelleri boyasını atıyor ve arıza verebilir hale geliyo el değiştikçe. Atık boyalı panelli 2005 araca da kusura bakmasınlar o paraları vermem siz de vermezseniz fiyatlar düşer otomatik. Cruise hariç tabi, ama o araçlarda da zaten yolculuk rahat cruise bile çok gerekli değil aslında, bir yandan da. Trendlerin fiyatları takip edilebilir. Bir de 22 den başlıyor fiyatlar, 30 hiç hatasız , ilkel diye takılırsanız sanırım?

Donanım konusunda kafam karışık çünkü çoğunluk mutlaka ghia alınması gerektiğini söylüyor. Biniciden temiz trendler, ghialara nazaran daha fazla ama trendlerde ses yalıtımının daha zayıf olduğunu dahi okudum birkaç yerde ne kadar doğrudur bilemiyorum. 30.000 den düşük ilk ele henüz rastlamadım zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: ~MidNiqT.

İyi akşamlar, 2004 ghia otomatik mondeo sahibiyiz. Evet satışta sıkıntı çekersiniz doğrudur, özellikle o km'lerde. Ama bu araçların düşük km sini bulmakta zor, bulunanlar ise fahiş fiyat istiyorlar. Misal bizim araç 225.000 km de.30 bin bence biraz fazla. Çünkü ben boyasız araca 26,5 yazmıştım ki telefonla arayıp 22 bin lira için pazarlık eden oldu. Son olarak diyeceğim, bu fiyatlara bence en konforlu ve güzel bir araç tercih ediyorsunuz. Yakıtını dert etmeyecekseniz tabii ki

Aslında fiyatlarda genel bir şişkinliğin olduğunun farkındayım ama araç alımını fazla geciktirmemem gerekiyor yoksa bekleyebilirdim. Dediğiniz fiyata temiz bir ghia bulsam hemen alırım

Dostum sen bakma onlara saolsun midnight durumu gayet net açıkladılar. Sen de öyle yapmalısın. 30-31 yazana direk 24-25 denmez belki ama durumu biraz açıkla, aracı görmeye gidebilirsin, alıcı olduğuna kanaat getirince onlar da düşer, onlarda bir an önce araçtan kurtulmak istiyolar paraları çok yüksek, yazıyla 26 dersen küfür edebilir ama, işte 26-27 gibi bişi çıkarabiliyorum, gerisi araca da bağlı de, davet ederlerse anlaşılır de; içine sinen araca git ve baktırarak tabi al... Zaten araçlarda klima felan std. o yüzden yazın çok artabiliceğini sanmam bu tip araçların.
  • quote:

Dostum sen bakma onlara saolsun midnight durumu gayet net açıkladılar. Sen de öyle yapmalısın. 30-31 yazana direk 24-25 denmez belki ama durumu biraz açıkla, aracı görmeye gidebilirsin, alıcı olduğuna kanaat getirince onlar da düşer, onlarda bir an önce araçtan kurtulmak istiyolar paraları çok yüksek, yazıyla 26 dersen küfür edebilir ama, işte 26-27 gibi bişi çıkarabiliyorum, gerisi araca da bağlı de, davet ederlerse anlaşılır de; içine sinen araca git ve baktırarak tabi al... Zaten araçlarda klima felan std. o yüzden yazın çok artabiliceğini sanmam bu tip araçların.

Peki kardeşim. Teşekkürler tavsiyelerin için. Aklımda bulundururum.

• Bir yıl o kasa Mondeo 2.0TDCI Ghia kullandım. Ghia ile Trend arasında çok ciddi fark var, bunlar :

- Sony müzik sistemi : İç mekama çok ayrı bir hava katıyor
    - Cruise Control
    - Xenon farlar
    - Alaşım jant
    - İç mekanda ahşap dekorasyonlar. Bunlar da lüks bir görünüm katıyor.

Daha birçok donanım farkı var ama ben belli başlı olanları yazdım.

Sıfır km D-segmentlerde bu donanımlar en az 15.000TL fark yapar. İkinci elde Trend-Ghia farkı en fazla 5000TL'dir. Bu donanımlar için 5000TL fark vermeye fazlasıyla değer.

Bu arada bu araç mükemmeldir, 1 yıl kullanıp sattım ama tadı hala damağımda. Özellikle motorun torku, aracın yol tutuşu bağımlılık yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 2 Nisan 2015; 11:55:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Bir yıl o kasa Mondeo 2.0TDCI Ghia kullandım. Ghia ile Trend arasında çok ciddi fark var, bunlar :

- Sony müzik sistemi : İç mekama çok ayrı bir hava katıyor
    - Cruise Control
    - Xenon farlar
    - Alaşım jant
    - İç mekanda ahşap dekorasyonlar. Bunlar da lüks bir görünüm katıyor.

Daha birçok donanım farkı var ama ben belli başlı olanları yazdım.

Sıfır km D-segmentlerde bu donanımlar en az 15.000TL fark yapar. İkinci elde Trend-Ghia farkı en fazla 5000TL'dir. Bu donanımlar için 5000TL fark vermeye fazlasıyla değer.

Bu arada bu araç mükemmeldir, 1 yıl kullanıp sattım ama tadı hala damağımda. Özellikle motorun torku, aracın yol tutuşu bağımlılık yapar.

Ayrıntılı açıklaman için teşekkür ederim arkadaşım. Temiz bir ghia arayışım devam edecek gibi gözüküyor o halde. Bir de 2006 titanyuma rastladım. Onun ghiadan esp harici pek farkı gözükmüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.