Şimdi Ara

GSS Borç tarihi uzatıldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28601559.asp
    https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/LoginT.action
    Borç Görüntüleme - GSS borcu diye bir seçenekten görebilirsiniz bakmanızda fayda var.
    Ben öğrenciyim 1327 lira borç çıkarmışlar yarın gidip uğraşacaz artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drinkduff -- 1 Nisan 2015; 17:39:18 >

• 6 Ay uzatılmış.
  • Öğrenci belgenle beraber gidiyorsun 1300 liranı siliveriyolar hemencecik :) 2500 çıkan arkadaşımla yaptık geçen sene :D
  • K.B.V. kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni mezun işsiz demişsiniz de. 25 Yaş üstünde okuyorsan da sana borç giydiriyorlar. Şuan üniversite son sınıf öğrencisiyim. Sırf 25 yaşını geçtiğim için devletimiz bana borç takmış sağolsun.
  • _EngiN_ kullanıcısına yanıt
    Eğer annen ve baban sigortalı değilse, öğrenci olsan bile giydiriyorlar.
  • Devletin simdiye kadar hangi isi duzgun yaptigi gorulmus.

Okuyorsaniz, ogrenci belgesini goturun.

Okumuyorsaniz da, gelir testi yaptiracaksiniz o zaman dusuyor biraz borc.

Ben okurken, 2 kere ogrenci belgesi goturmeme ragmen salak sgk memurlari sisteme girmemis. Ve su an sistemde hala 18 yas alti olarak gorunuyorum, aileye bagliyim, borcum falan yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sakın öğrenci belgesiyle gitmeyin borcu kabul etmiş sayılıyorsunuz. görmezden gelin. 2500 lira sildircem diye sisteme dahil oluyorsunuz. kimse size zorla borç kesemez.
  • SoruSorcam kullanıcısına yanıt
    Öyle bir durumda ileriki zamanlarda borcu karşımıza çıkarmazlar mı ?
  • Annen Baban sana 18'ine kadar bakmakla yükümlüdür kanunlara göre 18 yaşını doldurduğun anda isterse kapı dışarı atar sesini çıkartamazsın ama ne hikmetse gss sisteminde ailenin geliri hesaplanıyor ailem bana bakmıyor onlarla yaşamıyorum diyosun mesela ikametgahın ailen ileyse haneye giren paraya bakıp ona göre ödeme pilanı çıkartıyorlar normalde çalışmayana devletin bakması lazım iken çalışmayan devlete bakıyor tam tersi
  • quote:

Orijinalden alıntı: drinkduff

Öyle bir durumda ileriki zamanlarda borcu karşımıza çıkarmazlar mı ?

Muhtemelen bir şekilde çıkacak. Ama şöyle de bir durum var kimse zorla seni bir sisteme dahil edip kafasına göre para kesemez. Devlet bile olsa. Senin rızan yoksa hiçbir kağıt imzalatmamışsan gelir testi yaptırmamışsan hukuken haklı sayılıyorsun. Tabii Türkiye'de hukuk ne araaaar? Buda işin farklı bir boyutu. Bana borç yazdıklarından beri hastaneye hiç işim düşmedi yakın bir zamanda gidip önüme GSS çıkarırlarsa yazarım buraya.
  • gss'ye ödediğim paranın nerelere harcandığını çok iyi biliyorum. eğer bu yazıyı okuyorsan (kendini biliyor o) yazıklar olsun sana.
  • neden akıl etsinlerki adamların keyfi gıcır müslüman ülkedeyiz diyorlar ama müslüman bir insan çalışmayan adamdan haraç istermi komşun açken sen tok yatamazsın diyor ama adamlar saraylarda yaşıyor elin ATAİST YUNAN BAŞBAKAN'I bile dışarda geziyor eli cebinde sıradan bi yunan vatandaşı sadalyede oturuyor bacak bacak üstüne atmış hiç istifini bozmuyor burada olsa VATAN HAİNİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

Eğer annen ve baban sigortalı değilse, öğrenci olsan bile giydiriyorlar.

Sende de aynı durum mu var? Benim babam sigortalı değil öğrenci belgesi götürdüm kabul etmiyor mecbur ödeyeceksin dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.