Şimdi Ara

Note 4, yeni TouchWiz arayüzüne Android 5.1 sürümü ile kavuşabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Note 4, yeni TouchWiz arayüzüne Android 5.1 sürümü ile kavuşabilir

Samsung Mart ayı başında MWC 2015 kapsamında düzenlediği etkinlikte Galaxy S6 ve S6 Edge modellerini tanıtmıştı. Modellerin detaylarını bir kenara bırakırsak yeni TouchWiz arayüzü de hafifleşmesi ve beraberinde gelen programların azalması ile büyük ilgi görmüştü.

Hafifletilmiş yeni arayüzün ortaya çıkmasıyla eski Samsung kullanıcıları da güncellemelerini beklemeye koyulmuş durumda. Note 4 için ise iddialar yeni arayüzün Android 5.1 ile birlikte geleceğini gösteriyor. İddialar ayrıca beklendiği üzere Android 5.1'i alacak ilk Samsung telefonların Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri olacağını söylüyor.  Note 4 için henüz net bir tarih yok, ancak cihazın yılın ikinci yarısı içinde Android 5.1 sürümüne ve yeni TouchWiz arayüzüne kavuşması bekleniyor.

• Umarım çok bekletmezler. Uygun zamanda gelsin isterim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşşek 14 nm işlemci yaptı 5.0 da yağ gibi akan arayüzü var. Eşeğe jetpack takılıyor artık altın semeri elmaya vurmuşlar bükülmüş daha sonra düzeltmek için aparatı çıkmış.

• Samsung arayüz güncellemeleri konusunda çok kötü bir firma.Google ın verdiği Android güncellemesini cihaza optimize etmekle olmuyor maalesef.

• Fanboy olmaya gerek yok. Ayrıca iphone kullanınca da apple'cı olunmuyor. Fotoğrafçıyım telefonum hariç bütün cihazlarım apple, önce mac os x kullanmak lazım ki diğer işletim sistemlerinden üstünlüğü anlansın daha sonra savunulabilsin. Doğruyu söylemek gerekirse iphonelar gerçekten çok sıkıcı cihazlar. 1 ay öncesine kadar iphone kullanıyordum 5s ve öncesindeki modelleride kullandım ama gerçekten cok sıkıcı. Güvenlik diye hiçbir şeye izin vermeyen sadece menüden oluşan multitasking ile alakası olmayan cihazlar. Note 4 aldım gerçekten çok memnunum. Doğruyu savunmak gerekir. Evet iphone premium cihaz olabilir ama telefonda sadece uygulamadan girip çıkma işlemlerini yapabilen müthiş basit bir telefon. Bu şekilde basit telefon isteyen çok kişi vardır tabiki iphone tercih edilmeli. Ancak 2000 küsür fiyatlar veriliyorsa en ince ayrıntısına kadar kurcalamak isterim telefonu. Jailbreakte bir yere kadar işe yarıyor. Farklı bir şeyler daha istendiğinde kişiselleştirebilmek için tweakler çakışıyor cihaz safe moda'a giriyor. Note 4'te ise Jailbreak yapıp acaba bu sürüme Jailbreakte gelecekmi diye uzun zaman beklediğiniz şeyleri anında istediğiniz zaman google play store'dan yüklemek mümkün. Doğruya doğru demek lazım marka olarak beğenmesemde samsung kısa zaman içinde tercih sebebi olacak. Ayrıca @EmuMaster dediği gibi android 5 lollipop gerçekten çok keyiflİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmckr -- 31 Mart 2015; 2:24:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• S4 kullanıyorum telefon çağ atladi lolipopla. Piyasadaki çoğu telefonun gücüne erisebilecek güce geldi art dalvigi 2ye katlamis gibi duruyor. Forever android.

• s5 te şu yüksek ram kullanımını çözsünler artık yükleyecem cm12 yi o olcak

• 5.1 Güncellemesi ile bu telefonlar devrim yaşar ; S5 , Note 3, Note 4

Tabikide samsung bütün ilgisini S6'ya verdiği için bekleyeceksiniz biraz(cık).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 31 Mart 2015; 3:49:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

Fanboy olmaya gerek yok. Ayrıca iphone kullanınca da apple'cı olunmuyor. Fotoğrafçıyım telefonum hariç bütün cihazlarım apple, önce mac os x kullanmak lazım ki diğer işletim sistemlerinden üstünlüğü anlansın daha sonra savunulabilsin. Doğruyu söylemek gerekirse iphonelar gerçekten çok sıkıcı cihazlar. 1 ay öncesine kadar iphone kullanıyordum 5s ve öncesindeki modelleride kullandım ama gerçekten cok sıkıcı. Güvenlik diye hiçbir şeye izin vermeyen sadece menüden oluşan multitasking ile alakası olmayan cihazlar. Note 4 aldım gerçekten çok memnunum. Doğruyu savunmak gerekir. Evet iphone premium cihaz olabilir ama telefonda sadece uygulamadan girip çıkma işlemlerini yapabilen müthiş basit bir telefon. Bu şekilde basit telefon isteyen çok kişi vardır tabiki iphone tercih edilmeli. Ancak 2000 küsür fiyatlar veriliyorsa en ince ayrıntısına kadar kurcalamak isterim telefonu. Jailbreakte bir yere kadar işe yarıyor. Farklı bir şeyler daha istendiğinde kişiselleştirebilmek için tweakler çakışıyor cihaz safe moda'a giriyor. Note 4'te ise Jailbreak yapıp acaba bu sürüme Jailbreakte gelecekmi diye uzun zaman beklediğiniz şeyleri anında istediğiniz zaman google play store'dan yüklemek mümkün. Doğruya doğru demek lazım marka olarak beğenmesemde samsung kısa zaman içinde tercih sebebi olacak. Ayrıca @EmuMaster dediği gibi android 5 lollipop gerçekten çok keyiflİ.

Hangi yorumumda ben Applecıyım ben fanboyum demişim ?
    Apple kullanıcısının tanımımı varda da mac kullanmayan Applecı olamaz diye bir kural var?

Ben sizin gibi kullanıcıları ve tercihlerini eleştirmiyorum ben firmaların ürünlerini eleştiriyorum.

Bana adam gibi çalışan bir işletim sistemi lazımdı buldum aldım.
    Yorumları bol bol okuyorum Lolipoptan memnun olan kadar olmayan var. Biraz tarafsız yorumları okursanız bunu anlarsınız.

Ayrıca kişiselleştirme artık ilgimi çekmiyor. Rom, root olaylarından artık bıktım. Bunlara harcayacağım uzun vakitleri çocuğuma eşime harcarım.
    Telefonu orjinal ve hatasız haliyle telefon gibi kullanmak daha mantıklı.

Kendi isteğin ve zevkini benim isteğim ve zevkimle karıştırma.

Bu nedenle androidin benim için hiçbir albenisi yok.
    Araba sürmeyi seven adama motorsiklet satmaya çalışıyorsun

• acaba güncellemeyi ne zaman vermeyi planlıyorlar. 2015'in ortasına geliyoruz neredeyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Eşşek 14 nm işlemci yaptı 5.0 da yağ gibi akan arayüzü var. Eşeğe jetpack takılıyor artık altın semeri elmaya vurmuşlar bükülmüş daha sonra düzeltmek için aparatı çıkmış.

14nm miiiiii? Aman allahım bunu hiçbir firma hiçbir zaman yapamayacak !!! Tek samsung yapacak

Şimdi note 4'ün işlemcisi tırt mı oldu ?

İsterse 4 nm olsun, rakip firmanın işlemcisini ancak 2 katı frekansla 4 katı çekirdekle geçebiliyorsan ve herşeye rağmen hala kasılmalar takılmalar varsa o ürün başarısızdır. ARM'den tasarımı al birebir kendin bişey katmadan yap birileri de alkışlasın :)

Apple bölümünü bir oku bakalım kaç tane telefonum büküldü konusu okuyacaksın?

• Note 4 kullanmadan, bol keseden sallayanlar gelmiş yine

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

s5 te şu yüksek ram kullanımını çözsünler artık yükleyecem cm12 yi o olcak

Öyle deme kardeş asarlar seni burada
    Sözde Lolipop o kadar hafif o kadar iyi olacaktı ki 512mb ramli telefonda bile şıkır şıkır çalışacaktı.
    Hep aynı yalan 2.3 içinde 4.0 içinde 4..3 içinde 5 içinde hep aynı şeyleri söylediler. Fakat donanım 10 kat arttı deneyim hep yerinde kaldı.

• parasının hakkını veren nadir telefonlardan note4
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

Fanboy olmaya gerek yok. Ayrıca iphone kullanınca da apple'cı olunmuyor. Fotoğrafçıyım telefonum hariç bütün cihazlarım apple, önce mac os x kullanmak lazım ki diğer işletim sistemlerinden üstünlüğü anlansın daha sonra savunulabilsin. Doğruyu söylemek gerekirse iphonelar gerçekten çok sıkıcı cihazlar. 1 ay öncesine kadar iphone kullanıyordum 5s ve öncesindeki modelleride kullandım ama gerçekten cok sıkıcı. Güvenlik diye hiçbir şeye izin vermeyen sadece menüden oluşan multitasking ile alakası olmayan cihazlar. Note 4 aldım gerçekten çok memnunum. Doğruyu savunmak gerekir. Evet iphone premium cihaz olabilir ama telefonda sadece uygulamadan girip çıkma işlemlerini yapabilen müthiş basit bir telefon. Bu şekilde basit telefon isteyen çok kişi vardır tabiki iphone tercih edilmeli. Ancak 2000 küsür fiyatlar veriliyorsa en ince ayrıntısına kadar kurcalamak isterim telefonu. Jailbreakte bir yere kadar işe yarıyor. Farklı bir şeyler daha istendiğinde kişiselleştirebilmek için tweakler çakışıyor cihaz safe moda'a giriyor. Note 4'te ise Jailbreak yapıp acaba bu sürüme Jailbreakte gelecekmi diye uzun zaman beklediğiniz şeyleri anında istediğiniz zaman google play store'dan yüklemek mümkün. Doğruya doğru demek lazım marka olarak beğenmesemde samsung kısa zaman içinde tercih sebebi olacak. Ayrıca @EmuMaster dediği gibi android 5 lollipop gerçekten çok keyiflİ.

Hangi yorumumda ben Applecıyım ben fanboyum demişim ?
    Apple kullanıcısının tanımımı varda da mac kullanmayan Applecı olamaz diye bir kural var?

Ben sizin gibi kullanıcıları ve tercihlerini eleştirmiyorum ben firmaların ürünlerini eleştiriyorum.

Bana adam gibi çalışan bir işletim sistemi lazımdı buldum aldım.
    Yorumları bol bol okuyorum Lolipoptan memnun olan kadar olmayan var. Biraz tarafsız yorumları okursanız bunu anlarsınız.

Ayrıca kişiselleştirme artık ilgimi çekmiyor. Rom, root olaylarından artık bıktım. Bunlara harcayacağım uzun vakitleri çocuğuma eşime harcarım.
    Telefonu orjinal ve hatasız haliyle telefon gibi kullanmak daha mantıklı.

Kendi isteğin ve zevkini benim isteğim ve zevkimle karıştırma.

Bu nedenle androidin benim için hiçbir albenisi yok.
    Araba sürmeyi seven adama motorsiklet satmaya çalışıyorsun

Kişiselleştirme denince akla root, rom olaylarının gelmesi apple kültürünün eseridir. Çünkü sisteme müdahale etmeden herhangi bir kişiselleştirme yapılamadığı için insanların aklına root, rom geliyor hemen. Galaxy S2 den beri bütün amiral gemilerini kullandım ve hiçbir zaman root yapma ihtiyacı duymadım. Zaten android cihazlarda standart üstü bir kullanıcının istediği birçok şeyi yapmak için root yapmasına ihtiyaç yoktur. En basiti telefonumda film izlemeyi severim hafızada taşıdığım filmlerden beğenen arkadaşlarım olduğunda S beam kullanarak wifi direct üzerinden birkaç dk içinde gb boyutuna varan dosyaların transferini gerçekleştirebiliyorum. Yada telefonun destekleyip desteklemediğine bakmaksızın internetten istediğim her dosyayı indirebiliyorum, ekstra bir aparat kullanmaya gerek olmadan herhangi bir marka televizyona kablosuz bağlanabiliyorum, Telefonumun ekranını birebir tabletime aktarıp 3g özelliği olmayan tabletim üzerinden telefon görüşmesi bile yapabiliyorum, bunun gibi sayılabilecek bir sürü şey var bunlar android işletim sisteminin insanlara sunduğu özellikler üst düzey bütün android telefonlarda bu tarz özellikleri farklı isimler altında bulabilirsiniz ben tercihimi samsung dan yana kullandım ve gayet de memnunum. Herşeye rağmen beğenmiyor olabilirsiniz size hitap etmiyor da olabilir fakat her samsung konusunun altına giripte saçma sapan yorumlar yapmak da sağlıklı bir davranış değil ben İphone kullanmıyorum gidip herhangi bir iphone konusunda da saçma sapan yorumlar yapmıyorum ilgilenmiyorsanız ilgilenmeyin.

• Şu An note 4 kullanıyorum. Açık söylüyorum dedikleri gibi yeni touchwiz gelmese note4 butik bir telefon.Telefon boşta 1.8 gb ram biraz chrome da gezinmle ile 2.45gb ram kullanıyor öh yani.Şimdi diceksiniz boş ram ne ise yarıyor kardeşim ben chrome da örneğin 7 sayfa açıyorum ve açtığım sayfalar pc görünümlü haber sayfaları. Telefon hepsini yüklüyor netten sonra aralarında gezinmle istediğimde o da ne sayfalar tekrardan yükleniyor. Ben bu kadar saçma bir telefon görmedim. Note 2 s4 z2 g3 kullandım hiçbirinde bu sorunları yaşamadım. Zaten iade edicem telefonu.Almak isteyen bana kulak versin bu cihaz Android 5.1 ile duzelmesse rezalet bir telefon. Tabi diğer herseyi çok iyi gerek kalemi gerek şarjı gerek kamerası ama ram olayı için durum bundan ibaret.

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Bunu ram kullanimindan mi anladin? Macbook prom 16 gb ram in bosta 13gb ini kullaniyor en dandik os x mi yani?

• ön yüklü gelen ve telefonun performansını etkileyen uygulamaların silinebilmesi ve samsungun arayüzü daha da hafifletmesi sahesinde benim kullandığım note3 şuan rusya android 5.0 yüklü ve s5 ile note4 çok fazla performans artışı sağlayacak arayuüz stabilitesi bakımından

• Resmi güncellemeyi Note 3 için halen bekliyoruz.
  • note 4 için güncellemeyi sadece "arkada çalışan programları biraz stabil etmişlerdir belki" diye bekliyorum, çünkü gece %29'la bıraktığım telefon sabah kalktığımda çoktan şarjı bitmişti. Nasıl oluyor da gece hiçbirşey yapmadan şarjı bitebiliyor onu anlamadım. Arkada çalışan uygulamalardan medet umuyorum o yüzden. Bakalım bekleyelim görelim..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.