Şimdi Ara

acil yardım. yağ durumu hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar arabam polo 1.4 otomatik vites 2005 model 150 binde ve bugün birşey fark ettim araç çalışır vaziyette iken yağ çubuğuna yağ demiyor fakat durunca yağ deyiyor. Bu normal mıdır. değilse niye böyle oluyor acil yardım lütfen...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Motor çalışmazken yağ seviyesi normal ise mesele yok. Motorun çalışması esnasında yağ pompalanarak motor kıvrımlarında sürekli geziyor, karterdeki seviyenin düşmesi normal.
  • yağ çubuğunun işlevi araçtaki yağ seviyesini ölçmektir. bu da ancak sistemdeki bütün yağ kartere indiğinde ölçülebilir.
    arkadaşın dediği gibi motor çalışırken yağ motor içerisinde sürekli döner. motor çalışırken yağ çubuğu ile yağ seviyesi ölçmek mümkün değildir.
  • dün biraz tedirgin oldum da çalışırken çağ çubuğuna baktım gram yağ yok ve yağ değmiyordu :)
  • sayın bluekinq

öncelikle merhaba:

sözümü yanlış değerlendirmeyin'de siz öncelikle araç konusunda dikkat edilmesi geren hususlara dikkat edin.

araç çalışırken motor yağ çubuğu çekilmez.?.ve yağ ölçümü motor yaklaşık 5 dakika kadar dinlendikten sonra bu işlem gerçekleşir.

esen kalın....

HER'GÖZÜN BAKIŞINA,HER'SÖZÜN AKIŞINA İNANMAYIN.?.
    YALNIZ BİLDİĞİNİZ DOĞRULARI PAYLAŞIN.?.
    PAYLAŞMADIĞINIZ HER DOĞRU,BİR BAŞKASININ YANLIŞINDAN DAHA DEĞERSİZDİR.?.

efsanemühendis...zkz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.