Şimdi Ara

G300 mouse bozuldu tıklamıyor(ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
15.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mouse hareket ediyor ama tıklanmıyor 1-1.5 yıla yakın sorunsuz kulandım ne oldu anlamadım bir çözümü var mıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okumaya Hevesli Genç -- 3 Nisan 2015; 0:39:39 >

• up
  • Başka PC'de denedin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: msahin55

Başka PC'de denedin mi?

Denemedim ama ayni pc daha evvel calişiyordu vw başka mause calişiyor bir tek bunda sorun var garanti belgesi kaybolmuş olmazsa icip yapmaya calişirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okumaya Hevesli Genç

quote:

Başka PC'de denedin mi?

Denemedim ama ayni pc daha evvel calişiyordu vw başka mause calişiyor bir tek bunda sorun var garanti belgesi kaybolmuş olmazsa icip yapmaya calişirim

Yazılımında ayarları sıfırlama gibi bir şey varsa farenin ayarlarını bir sıfırla bakalım belki işe yarar.
  • quote:

quote:

quote:

Başka PC'de denedin mi?

Yazılımında ayarları sıfırlama gibi bir şey varsa farenin ayarlarını bir sıfırla bakalım belki işe yarar.

kurcaladım biraz hocam şu anda sağ tık fazla sorun yok ama sol tık çok basılı tutmam lazım bunla oyun oynanmaz biraz daha kurcalıcam
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Başka PC'de denedin mi?

kurcaladım biraz hocam şu anda sağ tık fazla sorun yok ama sol tık çok basılı tutmam lazım bunla oyun oynanmaz biraz daha kurcalıcam

He o sorun. Ben çalışmıyor sandım. Sol tık sert basmak gerekiyor yani normal basınca algılamıyor? Bende 6 7 aylık g100s var aynı sorun mevcut. Sinirliyim bu yüzden. Logitech fare daha almam sanırım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Başka PC'de denedin mi?

He o sorun. Ben çalışmıyor sandım. Sol tık sert basmak gerekiyor yani normal basınca algılamıyor? Bende 6 7 aylık g100s var aynı sorun mevcut. Sinirliyim bu yüzden. Logitech fare daha almam sanırım

Normalde sağ ve sol tiklamiyordu şu anda sağ saglam ama sol gidik bi tikliyor bi tiklamiyor takiliyor kullanmam bidaha her halde

• internette videoları var.

mouse click problem fix gibi kelimelerle aratırsanız çokça bilgi bulacaksınız.

klik yapan kutunun içini açıp deforme olmuş bakır rengi yayı düzeltiyorlar.
  • Sağolun dediğin gibi buldum bir video yaptim cozuldu sağolasin @ynahit

• ne güzel, halletmenize sevindim.

ben de resimli bir kaynak buldum.

http://www.instructables.com/id/Repair-mouse-with-double-click-problem/

konu başlığına ÇÖZÜLDÜ kelimesini eklerseniz belki başkaları da faydalanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynahit

ne güzel, halletmenize sevindim.

ben de resimli bir kaynak buldum.

http://www.instructables.com/id/Repair-mouse-with-double-click-problem/

konu başlığına ÇÖZÜLDÜ kelimesini eklerseniz belki başkaları da faydalanabilir.

yazdım sağolun unutmuşum eklemeyi daha evvel bulsaydım bu kaynağı ordan yapardım ilk bulduğum video hiç faydalı değildi 2cisinde çözdüm az kala kırıyordum

• https://www.youtube.com/watch?v=l0ZCkFg_WYM buraya bırakayım,benim gibi arayanlar için kısa ve öz çözüm olabilir
  • Konuyu canlandırıyım. Kendim nasıl çözdüm size anlatıyım. Tıklamama sebebi mouse click'inin aşınması.

1 - Aşağıdaki resimlerdeki gibi bir bıçak yardımı ile mouse'un sadece üst kısmını açın.

2 - Daha sonra yine aşağıdaki resimdeki gibi bozuk click tarafına clicklemeyi engellemeyecek şekilde siyah bant yapıştırın. Bantı iyice bıçağın ters yüzüyle yüzeye yapıştırın.

3 - Sonra o kısmı kapatıp mouseu kullanmaya devam edin. İlk tıklamalarda biraz ağır tıklar. Onu açmak için biraz tıklayarak gerekirse tekrar içini açıp bantı kenarlara değmeyecek şekilde yontarak o kısmı yumuşatmanız gerekiyor. Şu an ben o şekilde sorunumu çözdüm ve gayet temiz kullanıyorum. Umarım sizin de işinize yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thrashead -- 3 Şubat 2020; 10:9:9 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.