Şimdi Ara

üniversitede ders saçmalığı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayatında mat 2 görmemiş biri nasıl mat 2 yi geçicek?

Meslek çıkışlı olup kazanmış üniversiteyi dershanede dahi görmemiş ama mat 2 gibi dersi yapması bekleniyor.Vizeden çıktım yine alttan kaldı ders ya yüzde 10 na giremiyoruz bu alttan ders yüzünden olmuyor abi temel yok mat 2 de.Hocalar anlamıyor bunu galiba neyini zorluyon meslek lisesinden gelmiş adamı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende sözelim coğrafya okuyorum mat 2 dersi var

• Senin meslek lisesinden gelmen hocanın umurunda değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Senin meslek lisesinden gelmen hocanın umurunda değil.

Bende bunu diyorum derste biliyormuşum gibi hızlı anlatıyor ama hayatımda daha ilk defa duydum ve gördüm bunları bence mat 2 siz gelmem başarı böyle bi üniye mat 1 i full yapmıştım zamanında ama boşa şimdi mat 2 yi hiçbizaman veremicem.İnşaat mühendisliğine gitmemişim iyiki yoksa bütün derslerden kalırdık.Eğitim sistemimizin saçmalığı

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Dexter

quote:

Bende bunu diyorum derste biliyormuşum gibi hızlı anlatıyor ama hayatımda daha ilk defa duydum ve gördüm bunları bence mat 2 siz gelmem başarı böyle bi üniye mat 1 i full yapmıştım zamanında ama boşa şimdi mat 2 yi hiçbizaman veremicem.İnşaat mühendisliğine gitmemişim iyiki yoksa bütün derslerden kalırdık.Eğitim sistemimizin saçmalığı

Ya saçmalık değil ders programı öyle.Bende dgs ile girdim mat-2 sıfır.Bugün sınavı vardı testti salladım kalırım herhalde.Bilen yapıyor yapamayan hocanın derdi değil.
  • quote:

quote:

quote:

Ya saçmalık değil ders programı öyle.Bende dgs ile girdim mat-2 sıfır.Bugün sınavı vardı testti salladım kalırım herhalde.Bilen yapıyor yapamayan hocanın derdi değil.

Hocam 200 puana mühendislik var nasıl sacmalık değil mat bilmeyen adam bile girer cok rahat sonra derslerden kalır bu sistem tamamen saçmalık.

Keşke test olsaydı bizim sallama şansım bile yok 5 integral sorusu geldi ya

• Gelen adam onu göze alarak gelir zaten. Sen o dersleri yapacak beceriye sahip değilsen o diplomayı haketmiyorsun demektir.

• Usta görmüş olanlarda kalıyor burada sorgulanamsı gerekeen inşaat mühendisi olacak birine neden kimya dersi matematik dersi falan gibi dersler daha agırlıklı veriliyor meslek derslerinin yerine onu anlamıyorum ben matematikkte başarılı olmus birisi kimyayı süper yapan birisimi iyi inşaat mühendisi oluyor yoksa çimentonun ne oldugunu vs. bilen birisimi. Matematik bize meslek hayatımızda kullancagımız kdar gösterils yetmezmı sanki!
  • mat 2 dedikleri bildigin integral türev ula biz onları yapıp gidiyoruz zaten üniv.e bizim de vardı okulda hatta tarih falan da var hatta hatta beden egitimi var birde bilgisayar müh. okuyoruz
  • Dostum haklısın ayrıca bir de bizim üniversitede ayrı bir zorlaştırıyorlar haberin olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrandTiger

Dostum haklısın ayrıca bir de bizim üniversitede ayrı bir zorlaştırıyorlar haberin olsun

Saçma hocam tamamen tıp ile kazanır insanlar ama okuyamaz puanlar okadar düşük sonra adam niye sınıfta kaldı senin eğitim sisteminde herkes üniye gidior dandik dandik

• quote:

Hayatında mat 2 görmemiş biri nasıl mat 2 yi geçicek?

Meslek çıkışlı olup kazanmış üniversiteyi dershanede dahi görmemiş ama mat 2 gibi dersi yapması bekleniyor.Vizeden çıktım yine alttan kaldı ders ya yüzde 10 na giremiyoruz bu alttan ders yüzünden olmuyor abi temel yok mat 2 de.Hocalar anlamıyor bunu galiba neyini zorluyon meslek lisesinden gelmiş adamı

o değilde ben yıllarca matematik gördüm sayısalcıyım anadolu lisesi cıkışlıyım 3 senedir mat 2 den kalıyorum. Allah sana kolaylık versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusesss

quote:

Hayatında mat 2 görmemiş biri nasıl mat 2 yi geçicek?

o değilde ben yıllarca matematik gördüm sayısalcıyım anadolu lisesi cıkışlıyım 3 senedir mat 2 den kalıyorum. Allah sana kolaylık versin.

Bende onu diyorum hocam o matematik hocasını almancadan sınava sokcam bakalım yapabilcek mi görmediği bişeyi eğitim sistemi bitmiş bitmiş

• M.Dexter kullanıcısına yanıt
    Sorma kardeşim o konulara girersek zaten destanlar çıkar ortaya
  • Birgün dersin birinde hoca X konusunu anlatmıycam Y dersinde zaten göstermiş olmaları gerekir dedi.Halbuki göstermediler, biz onu daha önce hiç görmedik dedik.O benim sorunum değil, sınavda sorumlusunuz dedi. Bir diğeri anlattığı şeyi sınıftaki bir kişi bile anlamıyor olmasına rağmen ders arası vermez 4 saat boyunca devam ederdi.Eğitim sistemi içinde maalesef böyle dengesiz insanlar var..Üniversitede nasıl geçtiğin kimsenin umrunda değil yani.Dersten geçebildiysen arkana bakmadan devam etmen gerek.
  • Kardeşim ora üniversite sonuçta günümüzde üniversiteye girmek kolay ama bitirmek o kadar da kolay olmamalı bence önüne gelene de diploma verilmemeli mecbur yapacaksın başka çözümü yok, kabul bende zor yapıyorum ama yapacak bir şey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Birgün dersin birinde hoca X konusunu anlatmıycam Y dersinde zaten göstermiş olmaları gerekir dedi.Halbuki göstermediler, biz onu daha önce hiç görmedik dedik.O benim sorunum değil, sınavda sorumlusunuz dedi. Bir diğeri anlattığı şeyi sınıftaki bir kişi bile anlamıyor olmasına rağmen ders arası vermez 4 saat boyunca devam ederdi.Eğitim sistemi içinde maalesef böyle dengesiz insanlar var..Üniversitede nasıl geçtiğin kimsenin umrunda değil yani.Dersten geçebildiysen arkana bakmadan devam etmen gerek.

Hocam okudugum bölüm itibari ile kaliteli denilecek okul benim ki ama ne bileyim dediğiniz gibi akademisyen farkı çok var devlet bunu denetlemeli kalkınmış ülkelerde bakın büyümüş demiyorum kalkınmışlarda böyle sorun olduğunu zannetmiyorum

• Mühendislik temelinde türev integral matris determinal var ki yaptığınız bir projenin sağlamasını türev alarak yaparsınız.

Burda laf edilecek konu meslek lisesinde mühendislik için dersler vermeyip sırf oy almak adına meslek liselerin önünü açtık ayağı yapılmasıdir.

Hala meslek lisesini çıraklık eğitimi sanan zihniyetler bu ülkede var oldukça bu düzen değişmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim, inşaat mühendisi adamın kimya bilmesi gerekir elbette. Ben de makina mühendisliği okuyorum, benim de var kimya ile ilgili derslerim. Çimentonun ne olduğunu bilmek dediğin şey sana tecrübe katan şeydir. Mühendis olucaksan eğer bunları bilmen gerekiyor. Yok ben sıkıntı yaşıyorum diyorsan kardeşim kusura bakma da en başında gitmeyecektin mühendislik okumaya. Bilen adam 4 yılda bitirir, bilmeyen bi b*ktan çakmayan adam da 6-7 yılda bitirir. Sonra ikisi de mühendis olarak piyasa çıkar. Piyasa bu yüzden b*k oluyor ya zaten. Mat2 bilmiyor musun? Kolayı var, oturur çalışırsın. Abi ben bilmiyorum, görmedim. Görmediğim şeyi bana nasıl sorarsın diyerek vakit kaybetmektense oturur çalışırsın. Son sınıfım makina mühendisliğinde, 1. sınıftan sonra gördüğüm hemen hemen her dersteki bilgileri daha ilk defa gördük, hemen hemen her bölümde olduğu gibi. Ama öğrenip yapıyorsun. Üniversitenin olayı o zaten. Sen çevre mühendisliğine de gitsen matematik göreceksin. Diferansiyel denklemler göreceksin. Mühendislik matematiği göreceksin. Yazı tura atar gibi meslek seçerseniz böyle dumura uğrarsınız kardeşim. Yanlış anlama, sana çatmıyorum burada ama standartlara oturtulmuş bir düzene saçmalık demek oldukça saçma birşey. Allah yardımıcımız olsun, ne diyeyim.

Bir lafım da meslek lisesini çıraklık eğitimi olarak gören zihniyete laf yapan arkadaşlara, abi meslek lisesi kalifiye eleman yetiştirir. Orada okuyanlar mühendis olurlarsa daha kaliteli mühendis olurlar ama mühendis olmazlarsa o adamların eğitim alma amaçları zaten ara eleman olmaktır. Mühendis oturup parça çizmez, o parçayı tasarlar. Meslek çıkışlı adamlar da oturur onu çizer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Postan

Kardeşim, inşaat mühendisi adamın kimya bilmesi gerekir elbette. Ben de makina mühendisliği okuyorum, benim de var kimya ile ilgili derslerim. Çimentonun ne olduğunu bilmek dediğin şey sana tecrübe katan şeydir. Mühendis olucaksan eğer bunları bilmen gerekiyor. Yok ben sıkıntı yaşıyorum diyorsan kardeşim kusura bakma da en başında gitmeyecektin mühendislik okumaya. Bilen adam 4 yılda bitirir, bilmeyen bi b*ktan çakmayan adam da 6-7 yılda bitirir. Sonra ikisi de mühendis olarak piyasa çıkar. Piyasa bu yüzden b*k oluyor ya zaten. Mat2 bilmiyor musun? Kolayı var, oturur çalışırsın. Abi ben bilmiyorum, görmedim. Görmediğim şeyi bana nasıl sorarsın diyerek vakit kaybetmektense oturur çalışırsın. Son sınıfım makina mühendisliğinde, 1. sınıftan sonra gördüğüm hemen hemen her dersteki bilgileri daha ilk defa gördük, hemen hemen her bölümde olduğu gibi. Ama öğrenip yapıyorsun. Üniversitenin olayı o zaten. Sen çevre mühendisliğine de gitsen matematik göreceksin. Diferansiyel denklemler göreceksin. Mühendislik matematiği göreceksin. Yazı tura atar gibi meslek seçerseniz böyle dumura uğrarsınız kardeşim. Yanlış anlama, sana çatmıyorum burada ama standartlara oturtulmuş bir düzene saçmalık demek oldukça saçma birşey. Allah yardımıcımız olsun, ne diyeyim.

Bir lafım da meslek lisesini çıraklık eğitimi olarak gören zihniyete laf yapan arkadaşlara, abi meslek lisesi kalifiye eleman yetiştirir. Orada okuyanlar mühendis olurlarsa daha kaliteli mühendis olurlar ama mühendis olmazlarsa o adamların eğitim alma amaçları zaten ara eleman olmaktır. Mühendis oturup parça çizmez, o parçayı tasarlar. Meslek çıkışlı adamlar da oturur onu çizer.

Hocam ne kusuru ya ama sen çok yanlış gelmişsin dediklerimi iyi oku ben mühendislik okumuyorum hatta senin dediklerini destekleyen örnek için az puanlı mühendislikler var dedim buda kim ne derse desin eğitim sistemi saçmalığından ibarettir aksi idda dahi edilemez.Kalkınmış ülkelerin çoğunun hizmet sektörüne bakarsanız anlarsınız kısacası bu eğitim sektörümüzün sınıfta kalışıdır bu bizim az gelişmiş ülke oldugumuzu gösterir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Dexter -- 30 Mart 2015; 22:17:08 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.