Şimdi Ara

Yükseltgenme - İndirgenme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Organik Kimya'da yükseltgenme ve indirgenmeyi katiyen anlayamıyorum.
    Yükseltgenme yani O, oksijen sayısının artması diyor ama bakıyorum hidrojen de artmış. Aradan su mu çıkıyor ne oluyor anlayamadım.
    Fem'in konu anlatımlısında tepkime okunun üstüne O veya H yazıyor başka birşey yazmıyor. Şu an karboksilik asitlerdeyim, bunu bilmediğimden çoğu soruyu çözemiyorum. Resimle veya PDF ile gösterecek olan var mı örneklerle?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Resimle göndersen??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: monster_9

Resimle göndersen??

Neyi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam yükseltgenme tepkimelerinde oksijen sayısından ziyade önemli olan değerlik artmasıdır mesela değerlik -1 iken +1 e çıkmışsa yükseltgenmiştir...

burada önemli olan katalizörlerdir yükseltgenme tepkimelerinde kullanılan katalizörler kmno4 ve k2cr2o7 dir.. bu katalizörleri gördüğün anda yükseltgenme cevabını yapıştır geçen yıl katalizör verip tepkimeyi sordular katalizörleri iyi bil...

indirgenme tepkimelerinde katalizör kullanılmayabiliyor ısı ile ayrışmada olabilir..

söylediğim gibi değerliklere dikkat et eğer değerlik artmışsa yükseltgenme azalmışsa indirgenmedir ne artmış ne azalmış buna bakma C nun değerliği temel prensip

eğer yine karıştırırsan katalizörler üzerinden ezberle...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.