Şimdi Ara

iPad 3 Safari'de Şişiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iOS 6.1 sürümlü jailbreakli ipad 3 kullanıyorum. Cihazımdan genel anlamda memnunum ama mesela Safari'de üst üste 8-10 tane sekme açınca akıcılık gidiyor takılmaya başlıyor. Ram kullanımı %99 oluyor. iPhone 4s'te de benzer bir sorun var. Merak ettiğim acaba donanımı yetersiz geldiğinden mi öyle yapıyor yani mesela ipad 4,air,air 2 de de ram %95-99 lara geliyor mu? Bu yeni modellerdeki donanımlar sadece oyunları bir kaç saniye hızlı açabilip ios 8 i kaldırabilsin diye mi çıkartılıyor? Mesela ipad air 2 sahipleri cihazdaki ram kullanımı ne yapınca %95 i geçiyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 10 sayfa açınca ipad mini retina da biraz ağırlaşıyor normal bir durum.. ios 7.0.4
    Zaten 4-5 sayfadan fazla sayfa açma ihtiyacı pek olmuyor..

• Air 2'de o kadar RAM harcayamaz, 2 GB RAM var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ipad 3 ' ü ki ram ile alakalı bir durum değil . Ipad Air'de 20 sekme de açsan problem yaratmıyor .

Ipad 3 ' de Iphone 5 ile aynı işlemci varken , 4,5 kat daha fazla ekran pixeline sahip . Bataryanın verimsiz ve çok yüksek kapasiteli olmasından dolayı da , cihaz aşırı derecede ısınmakta ve güç kaybına uğramaktadır . İnternette dolaşırken de ısınan bir cihaz maalesef , sayfaları da emsallerine göre yavaş işliyor .

Ipad 3 , Ipad 2 ' den daha güçsüz bir cihaz. Apple'ın tarihe geçen kazıklarından birisidir , bunu görüp 6 ay sonra yeni bir ipad piyasaya sürdüler. Ipad 3 IOS 7 ' de ciddi manada yavaş çalışıyor zaten . Real Racing'i fps düşüşleriyle oynatan tek Apple cihazı da ipad 3 sanırım .

NOT : Cihazı 7 ay kadar kullandım , IOS 7 ' ye güncelleyince gördüğüm yavaşlık karşısında direk sattım . Ipad air kullanıyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 29 Mart 2015; 13:59:05 >

• Napıyon la 10 sayfayı?PC bile o kadar açınca zorlanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İpad airde oyle bi sorun yok. 12. Sayfada kasıyor bendeki. Surumden kaynaklanıyor olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya 8-10 tane gifli ve resimlerin bol olduğu site filan açtım mı kasıyor genelde,bazende safari çöküyor. Bir de bu gifler takılıp duruyor sürekli ağır çekim gibi merak ettiğim acaba üst modellerde de böyle mi?

• Ipad 4 2-3 sekmeden itibaren sayfa yeniliyor. Ios 8.1 jb var... Yazılım çok kötü keşke 6ya dönebilsem

• Normal

• Bende iPad air var hocam 8.2 sürümlü 2-3 sekmeden sonra Sayfayı yeniden yüklüyor. Sekmeleri açınca Çoklu olarak birini kapatmaya kalktığında hafif kasılma oluyor. Ben Sürüm Kaynaklı OLDUĞUNU düşünüyorum.

• Bende Air 2 var 30'sekmede açsan 259 mb dolu 1740 boş hort gibi olmasın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.